Back to list

European Championships
ITA Terni
September 17, 2018 - September 23, 2018
Required: International license

Epee female Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BELARUS
BLR 5 inscribed  
ITALY
ITA 10 inscribed  
FRANCE
FRA 12 inscribed  
UKRAINE
UKR 2 inscribed  
RUSSIA
MAYA Iuliia (1981 L)
VASILEVA Ludmila (1984 R)
BOYKOVA Viktoria (1989 R)
EVDOKIMOVA Alena (2000 L)
RUS 1 inscribed  
POLAND
POL 7 inscribed  
HUNGARY
- 8 cancelled  

6 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
A DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B FILAIRE Fabien FRA Federation Francaise Handisport
A ISMAILOV Khuseyn RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
B KISIEL Michal POL Polish Sports Association for the Disabled
B LECZYCKI Jakub POL Polish Sports Association for the Disabled
B LISPI Alessandro ITA Italian Paralympic Committee
B NAGIMOV Rail RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B SPEAKMAN Adrian GBR WheelPower British Wheelchair Sport
B SPEHNER Vincent FRA Federation Francaise Handisport
A TAMAS Henriette HUN Hungarian Paralympic Committee
B TOGNOLLI Alessia ITA Italian Paralympic Committee
B TOTH Janka HUN Hungarian Paralympic Committee
B YANOVSKYY Oleksiy UKR Ukraine National Paralympic Committee

Epee female Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HALKINA Aliona 1977 BLR
R A 19 inscribed
GARRIDO Begona 1960 ESP
R A 33 inscribed
POIGNET Sabrina 1982 FRA ATP Paris
R A 7 inscribed
QUINOLA Sandrine 1986 FRA Cercle Sportif Inst. Nat. Invalides
R A 34 inscribed
COLLIS-MCCANN Gemma 1992 GBR Durham University
R A 6 inscribed
ZACHARIADI Adamantia-Styliani 1976 GRE
L A 38 inscribed
KRAJNYAK Zsuzsanna 1978 HUN
R A 4 inscribed
VERES Amarilla 1993 HUN
R A 3 inscribed
KELMAN Linor 1990 ISR
R A 18 inscribed
BARIA Letizia 1993 ITA
R A 49 inscribed
BORTOLETTO Sara 1995 ITA
A 50 inscribed
BRUNATI Sofia 2000 ITA
R A 36 inscribed
TOLU Liliana 1958 ITA
R A 51 inscribed
BURDON Renata 1973 POL
R A 35 inscribed
FIDRYCH Marta 1990 POL
R A 9 inscribed
AFONINA Natalya 1976 RUS
R A 16 inscribed
EVDOKIMOVA Alena 2000 RUS
L A 5 inscribed
MAYA Iuliia 1981 RUS
L A 1 inscribed
VAN ACHTERBERG Elke Lale 2000 TUR Nilüfer Belediyespor
R A 25 inscribed
BREUS Yevheniia 1982 UKR
R A 2 inscribed
MANDRYK Nataliia 1988 UKR
R A 20 inscribed
LI BRIZZI Marcella - ITA R A --- cancelled  
KLIMENKOVA Anna - RUS R A 39 cancelled  

21 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
A DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B FILAIRE Fabien FRA Federation Francaise Handisport
A ISMAILOV Khuseyn RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
B KISIEL Michal POL Polish Sports Association for the Disabled
B LECZYCKI Jakub POL Polish Sports Association for the Disabled
B LISPI Alessandro ITA Italian Paralympic Committee
B NAGIMOV Rail RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B SPEAKMAN Adrian GBR WheelPower British Wheelchair Sport
B SPEHNER Vincent FRA Federation Francaise Handisport
A TAMAS Henriette HUN Hungarian Paralympic Committee
B TOGNOLLI Alessia ITA Italian Paralympic Committee
B TOTH Janka HUN Hungarian Paralympic Committee
B YANOVSKYY Oleksiy UKR Ukraine National Paralympic Committee

Epee female Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FIAKLISTAVA Kristina 1991 BLR
R B 15 inscribed
KASTSIUCHKOVA Anastasiya 1991 BLR
R B 13 inscribed
MAKRYTSKAYA Alesia 1986 BLR
R B 5 inscribed
DEMAUDE Cecile 1972 FRA Masque De Fer de Lyon
L B 12 inscribed
PELOUX Circée 1981 FRA Masque De Fer de Lyon
R B 6 inscribed
TAUBER Sylvi 1979 GER TUS Maccabi Rostock
L B 14 inscribed
LOUFAKI Kalliopi 1982 GRE
R B 19 inscribed
BIAGINI Alessia 1994 ITA
B 17 inscribed
PASQUINO Rossana 1982 ITA
R B 23 inscribed
PIERINI Michela 1976 ITA
R B 33 inscribed
SPREAFICO Matilde 2000 ITA
R B 30 inscribed
HAREZA Patrycja 1991 POL
R B 8 inscribed
PACEK Jadwiga 1989 POL
R B 24 inscribed
BOYKOVA Viktoria 1989 RUS
R B 4 inscribed
MISHUROVA Irina 1993 RUS
R B 2 inscribed
VASILEVA Ludmila 1984 RUS
R B 7 inscribed
FEDOTA Olena 1986 UKR
R B 9 inscribed
POZNIAK Tetiana 1984 UKR
R B 3 inscribed
YESINA Olga 1994 UKR
R B 22 inscribed
DANI Gyöngyi - HUN UTE Budapest R B 25 cancelled  

19 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
A DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B FILAIRE Fabien FRA Federation Francaise Handisport
A ISMAILOV Khuseyn RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
B KISIEL Michal POL Polish Sports Association for the Disabled
B LECZYCKI Jakub POL Polish Sports Association for the Disabled
B LISPI Alessandro ITA Italian Paralympic Committee
B NAGIMOV Rail RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B SPEAKMAN Adrian GBR WheelPower British Wheelchair Sport
B SPEHNER Vincent FRA Federation Francaise Handisport
A TAMAS Henriette HUN Hungarian Paralympic Committee
B TOGNOLLI Alessia ITA Italian Paralympic Committee
B TOTH Janka HUN Hungarian Paralympic Committee
B YANOVSKYY Oleksiy UKR Ukraine National Paralympic Committee

Epee female Senior Individual C

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JISHIASHVILI Diana 1987 GEO
R C 5 inscribed
LOTZ-LANGE Ulrike 1964 GER HFC Lübeck
R C 1 inscribed
BOLOGNINI Monia 1980 ITA
L C 7 inscribed
NORA Consuelo 1982 ITA
R C 2 inscribed
VALSECCHI Elena 1974 ITA
R C 6 inscribed
OVSYANNIKOVA Ksenia 1985 RUS
R C 4 inscribed
PASHKOVA Hanna 1991 UKR
L C 3 inscribed

7 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
A DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B FILAIRE Fabien FRA Federation Francaise Handisport
A ISMAILOV Khuseyn RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
B KISIEL Michal POL Polish Sports Association for the Disabled
B LECZYCKI Jakub POL Polish Sports Association for the Disabled
B LISPI Alessandro ITA Italian Paralympic Committee
B NAGIMOV Rail RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B SPEAKMAN Adrian GBR WheelPower British Wheelchair Sport
B SPEHNER Vincent FRA Federation Francaise Handisport
A TAMAS Henriette HUN Hungarian Paralympic Committee
B TOGNOLLI Alessia ITA Italian Paralympic Committee
B TOTH Janka HUN Hungarian Paralympic Committee
B YANOVSKYY Oleksiy UKR Ukraine National Paralympic Committee

Epee male Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BELARUS
BLR 13 inscribed  
GREAT BRITAIN
GBR 11 inscribed  
GERMANY
GER 14 inscribed  
ITALY
ITA 8 inscribed  
FRANCE
FRA 1 inscribed  
UKRAINE
UKR 10 inscribed  
RUSSIA
KUZYUKOV Alexander (1987 R)
FEDYAEV Roman (1987 R)
YUSUPOV Artur (1983 L)
SHABUROV Maxim (1996 L)
RUS 2 inscribed  
POLAND
POL 3 inscribed  

8 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
A DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B FILAIRE Fabien FRA Federation Francaise Handisport
A ISMAILOV Khuseyn RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
B KISIEL Michal POL Polish Sports Association for the Disabled
B LECZYCKI Jakub POL Polish Sports Association for the Disabled
B LISPI Alessandro ITA Italian Paralympic Committee
B NAGIMOV Rail RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B SPEAKMAN Adrian GBR WheelPower British Wheelchair Sport
B SPEHNER Vincent FRA Federation Francaise Handisport
A TAMAS Henriette HUN Hungarian Paralympic Committee
B TOGNOLLI Alessia ITA Italian Paralympic Committee
B TOTH Janka HUN Hungarian Paralympic Committee
B YANOVSKYY Oleksiy UKR Ukraine National Paralympic Committee

Epee male Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KAVALENIA Martyn 1985 BLR
L A 59 inscribed
FERNANDEZ GARRIDO Iago 2000 ESP
R A 60 inscribed
CHARLOT Gaëtan 1998 FRA Masque De Fer de Lyon
R A 21 inscribed
CITERNE Robert 1961 FRA Levallois Sporting Club
L A 7 inscribed
NOBLE Romain 1980 FRA CAM Bordeaux
L A 54 inscribed
ROUSSELOT Mathieu 1999 FRA NDC Angers
R A 53 inscribed
GILLIVER Piers 1994 GBR Bath University
R A 1 inscribed
LAM WATSON Oliver 1992 GBR
R A 24 inscribed
WADDELL Joshua 2002 GBR
R A 44 inscribed
SCHMIDT Maurice 1999 GER SV Böblingen
R A 5 inscribed
NTOUNIS Vasileios 1990 GRE
R A 56 inscribed
PYLARINOS-MARKANTONATOS Gerasimos 1979 GRE
L A 45 inscribed
GÖTTLINGER Daniel 1989 HUN Békessy Béla Vívó Klub
R A 47 inscribed
BETTI Matteo 1985 ITA
L A 9 inscribed
DEI ROSSI Matteo 1995 ITA Scherma Treviso
L A 51 inscribed
GIORDAN Edoardo 1993 ITA
R A 26 inscribed
LAMBERTINI Emanuele 1999 ITA
R A 8 inscribed
CALKA Norbert 1987 POL
L A 4 inscribed
NALEWAJEK Michal 1992 POL
L A 18 inscribed
PENDER Dariusz 1974 POL
R A 14 inscribed
TRETER Rafal Bogdan 1997 POL
R A 41 inscribed
DRONOV Viktor 1994 RUS
R A 23 inscribed
FEDYAEV Roman 1987 RUS
R A 16 inscribed
GAVRILENKOV Oleg 2000 RUS
L A 40 inscribed
KARPOV Mikhail 1986 RUS
R A 17 inscribed
SHABUROV Maxim 1996 RUS
L A 2 inscribed
YUSUPOV Artur 1983 RUS
L A 6 inscribed
AKKAYA Hakan 1995 TUR Nilüfer Belediyespor
L A 33 inscribed
DEMCHUK Andrii 1987 UKR
R A 31 inscribed
MAHULA Maksym 1996 UKR
R A 25 inscribed
MANKO Artem 1998 UKR
R A 34 inscribed
TSEDRYK Vadym - UKR R A 36 cancelled  

31 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
A DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B FILAIRE Fabien FRA Federation Francaise Handisport
A ISMAILOV Khuseyn RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
B KISIEL Michal POL Polish Sports Association for the Disabled
B LECZYCKI Jakub POL Polish Sports Association for the Disabled
B LISPI Alessandro ITA Italian Paralympic Committee
B NAGIMOV Rail RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B SPEAKMAN Adrian GBR WheelPower British Wheelchair Sport
B SPEHNER Vincent FRA Federation Francaise Handisport
A TAMAS Henriette HUN Hungarian Paralympic Committee
B TOGNOLLI Alessia ITA Italian Paralympic Committee
B TOTH Janka HUN Hungarian Paralympic Committee
B YANOVSKYY Oleksiy UKR Ukraine National Paralympic Committee

Epee male Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MALINOVSKI Aleh 1975 BLR
R B 53 inscribed
PRANEVICH Andrei 1983 BLR
L B 7 inscribed
SINKEVICH Aliksei 1987 BLR
R B 41 inscribed
CRATERE Marc André 1973 FRA Cercle Sportif Inst. Nat. Invalides
R B 6 inscribed
IFEBE Yannick 1992 FRA Cercle Sportif Inst. Nat. Invalides
R B 21 inscribed
PETER Yohan 1988 FRA Les Mousquetaires du Val
R B 5 inscribed
COUTYA Dimitri 1997 GBR St. Benedict's Fencing Club
R B 1 inscribed
RASHID Shah 1985 GBR
R B 52 inscribed
CHEEMA Balwinder 1979 GER TUS Maccabi Rostock
R B 32 inscribed
TRIANTAFYLLOU Panagiotis 1986 GRE
R B 28 inscribed
GERGELY Istvan 1984 HUN
L B 35 inscribed
TARJANYI Istvan 1978 HUN
R B 16 inscribed
CERACCHI Christian 1973 ITA
B 62 inscribed
COSTI Davide 1977 ITA
L B 58 inscribed
MAJOR Lorenzo 1971 ITA
R B 57 inscribed
VAGLINI Michele 1970 ITA
R B 51 inscribed
GARKULS-GUREVICS Olegs 1986 LAT
R B 23 inscribed
LEWONOWSKI Grzegorz 1974 POL
R B 19 inscribed
RZASA Kamil 1985 POL
R B 13 inscribed
BEYCH Konstantin Yuryevich 1984 RUS
R B 15 inscribed
IVANYEV Alexey 1989 RUS
R B 48 inscribed
KURZIN Aleksandr 1971 RUS
R B 24 inscribed
KUZYUKOV Alexander 1987 RUS
R B 4 inscribed
SUKHOTEPLYI Oleg 1993 RUS
R B 50 inscribed
DATSKO Anton 1983 UKR
R B 10 inscribed
NAUMENKO Oleg 1986 UKR
R B 9 inscribed
SEROZHENKO Dmytro 1989 UKR
R B 31 inscribed
NTOUNIS Vasileios - GRE R A --- cancelled  
MAHULA Maksym - UKR R A --- cancelled  

27 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
A DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B FILAIRE Fabien FRA Federation Francaise Handisport
A ISMAILOV Khuseyn RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
B KISIEL Michal POL Polish Sports Association for the Disabled
B LECZYCKI Jakub POL Polish Sports Association for the Disabled
B LISPI Alessandro ITA Italian Paralympic Committee
B NAGIMOV Rail RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B SPEAKMAN Adrian GBR WheelPower British Wheelchair Sport
B SPEHNER Vincent FRA Federation Francaise Handisport
A TAMAS Henriette HUN Hungarian Paralympic Committee
B TOGNOLLI Alessia ITA Italian Paralympic Committee
B TOTH Janka HUN Hungarian Paralympic Committee
B YANOVSKYY Oleksiy UKR Ukraine National Paralympic Committee

Epee male Senior Individual C

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SHCHEGLOV Aleksei 1981 EST
R C 8 inscribed
SZARVAS Zsolt 1973 HUN
L C 3 inscribed
RUSSO William 1977 ITA
R C 5 inscribed
SERAVALLI Martino 1989 ITA
R C 4 inscribed
VENTURI Michele 1987 ITA
L C 6 inscribed
VALAINIS Dmitrijs 1982 LAT
L C 2 inscribed
SHAVKUN Serhii 1972 UKR
R C 1 inscribed

7 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
A DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B FILAIRE Fabien FRA Federation Francaise Handisport
A ISMAILOV Khuseyn RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
B KISIEL Michal POL Polish Sports Association for the Disabled
B LECZYCKI Jakub POL Polish Sports Association for the Disabled
B LISPI Alessandro ITA Italian Paralympic Committee
B NAGIMOV Rail RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B SPEAKMAN Adrian GBR WheelPower British Wheelchair Sport
B SPEHNER Vincent FRA Federation Francaise Handisport
A TAMAS Henriette HUN Hungarian Paralympic Committee
B TOGNOLLI Alessia ITA Italian Paralympic Committee
B TOTH Janka HUN Hungarian Paralympic Committee
B YANOVSKYY Oleksiy UKR Ukraine National Paralympic Committee

Foil female Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HUNGARY
HUN 6 inscribed  
ITALY
ITA 1 inscribed  
GEORGIA
GEO 7 inscribed  
UKRAINE
UKR 4 inscribed  
RUSSIA
EVDOKIMOVA Alena (2000 L)
SYCHEVA Evgeniya (1989 R)
MISHUROVA Irina (1993 R)
BOYKOVA Viktoria (1989 R)
RUS 2 inscribed  
ITALY 2
- --- cancelled  

5 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
A DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B FILAIRE Fabien FRA Federation Francaise Handisport
B KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
KISIEL Michal POL Polish Sports Association for the Disabled
LECZYCKI Jakub POL Polish Sports Association for the Disabled
B LISPI Alessandro ITA Italian Paralympic Committee
B NAGIMOV Rail RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B SPEAKMAN Adrian GBR WheelPower British Wheelchair Sport
B SPEHNER Vincent FRA Federation Francaise Handisport
A TAMAS Henriette HUN Hungarian Paralympic Committee
B TOGNOLLI Alessia ITA Italian Paralympic Committee
B TOTH Janka HUN Hungarian Paralympic Committee
B YANOVSKYY Oleksiy UKR Ukraine National Paralympic Committee

Foil female Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HALKINA Aliona 1977 BLR
R A 28 inscribed
COLLIS-MCCANN Gemma 1992 GBR Durham University
R A 13 inscribed
GIGASHVILI Miranda 1996 GEO
R A 37 inscribed
TIBILASHVILI Nino 1997 GEO
R A 10 inscribed
ZADISHVILI Gvantsa 1994 GEO Parasport Development Center of Tbilisi
R A 21 inscribed
HAJMASI Eva Andrea 1987 HUN Törekves Budapest
R A 2 inscribed
KRAJNYAK Zsuzsanna 1978 HUN
R A 1 inscribed
BORTOLETTO Sara 1995 ITA
A 38 inscribed
MOGOS Ionela Andreea 1988 ITA
R A 4 inscribed
TRIGILIA Loredana 1976 ITA
R A 12 inscribed
EVDOKIMOVA Alena 2000 RUS
L A 7 inscribed
MAYA Iuliia 1981 RUS
L A 9 inscribed
SYCHEVA Evgeniya 1989 RUS
R A 15 inscribed
VAN ACHTERBERG Elke Lale 2000 TUR Nilüfer Belediyespor
R A 27 inscribed
MANDRYK Nataliia 1988 UKR
R A 20 inscribed
MORKVYCH Nataliia 1992 UKR
R A 5 inscribed
KELMAN Linor - ISR R A 39 cancelled  
SPREAFICO Matilde - ITA R B --- cancelled  
KLIMENKOVA Anna - RUS R A 36 cancelled  

16 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
A DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B FILAIRE Fabien FRA Federation Francaise Handisport
B KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
KISIEL Michal POL Polish Sports Association for the Disabled
LECZYCKI Jakub POL Polish Sports Association for the Disabled
B LISPI Alessandro ITA Italian Paralympic Committee
B NAGIMOV Rail RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B SPEAKMAN Adrian GBR WheelPower British Wheelchair Sport
B SPEHNER Vincent FRA Federation Francaise Handisport
A TAMAS Henriette HUN Hungarian Paralympic Committee
B TOGNOLLI Alessia ITA Italian Paralympic Committee
B TOTH Janka HUN Hungarian Paralympic Committee
B YANOVSKYY Oleksiy UKR Ukraine National Paralympic Committee

Foil female Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MAKRYTSKAYA Alesia 1986 BLR
R B 9 inscribed
DEMAUDE Cecile 1972 FRA Masque De Fer de Lyon
L B 7 inscribed
KHETSURIANI Irma 1985 GEO
R B 3 inscribed
TAUBER Sylvi 1979 GER TUS Maccabi Rostock
L B 17 inscribed
MEZÖ Boglarka 1987 HUN
R B 23 inscribed
BIAGINI Alessia 1994 ITA
B 15 inscribed
VIO Beatrice Maria 1997 ITA
L B 1 inscribed
BOYKOVA Viktoria 1989 RUS
R B 12 inscribed
MISHUROVA Irina 1993 RUS
R B 2 inscribed
VASILEVA Ludmila 1984 RUS
R B 4 inscribed
DOLOH Nadiia 1986 UKR
R B 11 inscribed
YESINA Olga 1994 UKR
R B 16 inscribed
DANI Gyöngyi - HUN UTE Budapest R B 14 cancelled  

12 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
A DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B FILAIRE Fabien FRA Federation Francaise Handisport
B KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
KISIEL Michal POL Polish Sports Association for the Disabled
LECZYCKI Jakub POL Polish Sports Association for the Disabled
B LISPI Alessandro ITA Italian Paralympic Committee
B NAGIMOV Rail RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B SPEAKMAN Adrian GBR WheelPower British Wheelchair Sport
B SPEHNER Vincent FRA Federation Francaise Handisport
A TAMAS Henriette HUN Hungarian Paralympic Committee
B TOGNOLLI Alessia ITA Italian Paralympic Committee
B TOTH Janka HUN Hungarian Paralympic Committee
B YANOVSKYY Oleksiy UKR Ukraine National Paralympic Committee

Foil female Senior Individual C

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JISHIASHVILI Diana 1987 GEO
R C 6 inscribed
LOTZ-LANGE Ulrike 1964 GER HFC Lübeck
R C 3 inscribed
BOLOGNINI Monia 1980 ITA
L C 7 inscribed
NORA Consuelo 1982 ITA
R C 4 inscribed
SOLDERA Annamaria 1983 ITA
L C 5 inscribed
OVSYANNIKOVA Ksenia 1985 RUS
R C 1 inscribed
PASHKOVA Hanna 1991 UKR
L C 2 inscribed

7 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
A DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B FILAIRE Fabien FRA Federation Francaise Handisport
B KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
KISIEL Michal POL Polish Sports Association for the Disabled
LECZYCKI Jakub POL Polish Sports Association for the Disabled
B LISPI Alessandro ITA Italian Paralympic Committee
B NAGIMOV Rail RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B SPEAKMAN Adrian GBR WheelPower British Wheelchair Sport
B SPEHNER Vincent FRA Federation Francaise Handisport
A TAMAS Henriette HUN Hungarian Paralympic Committee
B TOGNOLLI Alessia ITA Italian Paralympic Committee
B TOTH Janka HUN Hungarian Paralympic Committee
B YANOVSKYY Oleksiy UKR Ukraine National Paralympic Committee

Foil male Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GREAT BRITAIN
GBR 5 inscribed  
HUNGARY
HUN 12 inscribed  
GERMANY
GER 11 inscribed  
ITALY
ITA 10 inscribed  
FRANCE
FRA 4 inscribed  
UKRAINE
UKR 9 inscribed  
RUSSIA
KAMALOV Albert (1985 L)
YUSUPOV Artur (1983 L)
FEDYAEV Roman (1987 R)
NAGAEV Nikita (1993 R)
RUS 2 inscribed  
POLAND
POL 3 inscribed  

8 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
A DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B FILAIRE Fabien FRA Federation Francaise Handisport
B KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
KISIEL Michal POL Polish Sports Association for the Disabled
LECZYCKI Jakub POL Polish Sports Association for the Disabled
B LISPI Alessandro ITA Italian Paralympic Committee
B NAGIMOV Rail RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B SPEAKMAN Adrian GBR WheelPower British Wheelchair Sport
B SPEHNER Vincent FRA Federation Francaise Handisport
A TAMAS Henriette HUN Hungarian Paralympic Committee
B TOGNOLLI Alessia ITA Italian Paralympic Committee
B TOTH Janka HUN Hungarian Paralympic Committee
B YANOVSKYY Oleksiy UKR Ukraine National Paralympic Committee

Foil male Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KAVALENIA Martyn 1985 BLR
L A 56 inscribed
FERNANDEZ GARRIDO Iago 2000 ESP
R A 55 inscribed
EL ASSINE Moez 1980 FRA CE Montrouge
R A 47 inscribed
LEMOINE Ludovic 1986 FRA STADE CLERMONTOIS
R A 33 inscribed
TOKATLIAN Damien 1970 FRA Bordeaux Etudiant Club
L A 10 inscribed
LAM WATSON Oliver 1992 GBR
R A 31 inscribed
WADDELL Joshua 2002 GBR
R A 48 inscribed
HAUPT Julius 2000 GER PSV Weimar
R A 27 inscribed
OSVATH Richard 1985 HUN Törekves Budapest
R A 1 inscribed
ZSOLNAI Sándor 1965 HUN Törekves Budapest
R A 53 inscribed
BETTI Matteo 1985 ITA
L A 8 inscribed
DEI ROSSI Matteo 1995 ITA Scherma Treviso
L A 36 inscribed
LAMBERTINI Emanuele 1999 ITA
R A 3 inscribed
NALEWAJEK Michal 1992 POL
L A 4 inscribed
PENDER Dariusz 1974 POL
R A 16 inscribed
ZIOMEK Rafal 1991 POL
R A 22 inscribed
FEDYAEV Roman 1987 RUS
R A 2 inscribed
GAVRILENKOV Oleg 2000 RUS
L A 44 inscribed
NAGAEV Nikita 1993 RUS
R A 5 inscribed
YUSUPOV Artur 1983 RUS
L A 12 inscribed
AKKAYA Hakan 1995 TUR Nilüfer Belediyespor
L A 28 inscribed
DEMCHUK Andrii 1987 UKR
R A 14 inscribed
MAHULA Maksym 1996 UKR
R A 23 inscribed
COUTYA Dimitri - GBR St. Benedict's Fencing Club R B --- cancelled  
MANZONI Samuele - ITA L A --- cancelled  
IVANYEV Alexey - RUS R B --- cancelled  

23 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
A DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B FILAIRE Fabien FRA Federation Francaise Handisport
B KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
KISIEL Michal POL Polish Sports Association for the Disabled
LECZYCKI Jakub POL Polish Sports Association for the Disabled
B LISPI Alessandro ITA Italian Paralympic Committee
B NAGIMOV Rail RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B SPEAKMAN Adrian GBR WheelPower British Wheelchair Sport
B SPEHNER Vincent FRA Federation Francaise Handisport
A TAMAS Henriette HUN Hungarian Paralympic Committee
B TOGNOLLI Alessia ITA Italian Paralympic Committee
B TOTH Janka HUN Hungarian Paralympic Committee
B YANOVSKYY Oleksiy UKR Ukraine National Paralympic Committee

Foil male Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VALET Maxime 1987 FRA UC Toulouse
R B 5 inscribed
COUTYA Dimitri 1997 GBR St. Benedict's Fencing Club
R B 1 inscribed
GERGELY Istvan 1984 HUN
L B 31 inscribed
CIMA Marco 1976 ITA Fiamme Oro Roma
R B 6 inscribed
PAOLUCCI Gianmarco 1995 ITA
R B 28 inscribed
RIGO Leonardo 2001 ITA
L C 36 inscribed
CASTRO Adrian 1990 POL
R B 20 inscribed
GAWORSKI Jacek 1967 POL
R B 3 inscribed
WYGANOWSKI Zbigniew 1988 POL
R B 16 inscribed
BEYCH Konstantin Yuryevich 1984 RUS
R B 22 inscribed
IVANYEV Alexey 1989 RUS
R B 48 inscribed
KAMALOV Albert 1985 RUS
L B 9 inscribed
KHAMATSHIN Timur 1982 RUS
R B 18 inscribed
KUZYUKOV Alexander 1987 RUS
R B 10 inscribed
DATSKO Anton 1983 UKR
R B 2 inscribed
NAUMENKO Oleg 1986 UKR
R B 19 inscribed
SEROZHENKO Dmytro 1989 UKR
R B 25 inscribed
CERACCHI Christian - ITA B 41 cancelled  
SUKHOTEPLYI Oleg - RUS R B --- cancelled  

17 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
A DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B FILAIRE Fabien FRA Federation Francaise Handisport
B KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
KISIEL Michal POL Polish Sports Association for the Disabled
LECZYCKI Jakub POL Polish Sports Association for the Disabled
B LISPI Alessandro ITA Italian Paralympic Committee
B NAGIMOV Rail RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B SPEAKMAN Adrian GBR WheelPower British Wheelchair Sport
B SPEHNER Vincent FRA Federation Francaise Handisport
A TAMAS Henriette HUN Hungarian Paralympic Committee
B TOGNOLLI Alessia ITA Italian Paralympic Committee
B TOTH Janka HUN Hungarian Paralympic Committee
B YANOVSKYY Oleksiy UKR Ukraine National Paralympic Committee

Foil male Senior Individual C

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SHCHEGLOV Aleksei 1981 EST
R C 7 inscribed
ADDESSO Matteo 1992 ITA
R C 5 inscribed
RUSSO William 1977 ITA
R C 3 inscribed
SERAVALLI Martino 1989 ITA
R C 2 inscribed
SHAVKUN Serhii 1972 UKR
R C 1 inscribed

5 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
A DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B FILAIRE Fabien FRA Federation Francaise Handisport
B KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
KISIEL Michal POL Polish Sports Association for the Disabled
LECZYCKI Jakub POL Polish Sports Association for the Disabled
B LISPI Alessandro ITA Italian Paralympic Committee
B NAGIMOV Rail RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B SPEAKMAN Adrian GBR WheelPower British Wheelchair Sport
B SPEHNER Vincent FRA Federation Francaise Handisport
A TAMAS Henriette HUN Hungarian Paralympic Committee
B TOGNOLLI Alessia ITA Italian Paralympic Committee
B TOTH Janka HUN Hungarian Paralympic Committee
B YANOVSKYY Oleksiy UKR Ukraine National Paralympic Committee

Sabre female Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HUNGARY
HUN 1 inscribed  
ITALY
ITA 6 inscribed  
GEORGIA
GEO 3 inscribed  
UKRAINE
UKR 4 inscribed  
RUSSIA
MISHUROVA Irina (1993 R)
AFONINA Natalya (1976 R)
SYCHEVA Evgeniya (1989 R)
RUS 9 inscribed  
POLAND
POL 8 inscribed  
FRANCE
- 10 cancelled  

6 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B FILAIRE Fabien FRA Federation Francaise Handisport
B ISMAILOV Khuseyn RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
B KISIEL Michal POL Polish Sports Association for the Disabled
B LECZYCKI Jakub POL Polish Sports Association for the Disabled
B LISPI Alessandro ITA Italian Paralympic Committee
B NAGIMOV Rail RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B SPEAKMAN Adrian GBR WheelPower British Wheelchair Sport
B SPEHNER Vincent FRA Federation Francaise Handisport
B TAMAS Henriette HUN Hungarian Paralympic Committee
B TOGNOLLI Alessia ITA Italian Paralympic Committee
TOTH Janka HUN Hungarian Paralympic Committee
YANOVSKYY Oleksiy UKR Ukraine National Paralympic Committee

Sabre female Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GARRIDO Begona 1960 ESP
R A 42 inscribed
POIGNET Sabrina 1982 FRA ATP Paris
R A 6 inscribed
QUINOLA Sandrine 1986 FRA Cercle Sportif Inst. Nat. Invalides
R A 27 inscribed
COLLIS-MCCANN Gemma 1992 GBR Durham University
R A 30 inscribed
GIGASHVILI Miranda 1996 GEO
R A 40 inscribed
TIBILASHVILI Nino 1997 GEO
R A 5 inscribed
ZADISHVILI Gvantsa 1994 GEO Parasport Development Center of Tbilisi
R A 18 inscribed
ZACHARIADI Adamantia-Styliani 1976 GRE
L A 29 inscribed
HAJMASI Eva Andrea 1987 HUN Törekves Budapest
R A 2 inscribed
VERES Amarilla 1993 HUN
R A 4 inscribed
BRUNATI Sofia 2000 ITA
R A 33 inscribed
MOGOS Ionela Andreea 1988 ITA
R A 11 inscribed
TOLU Liliana 1958 ITA
R A 50 inscribed
TRIGILIA Loredana 1976 ITA
R A 21 inscribed
BURDON Renata 1973 POL
R A 26 inscribed
DROZDZ Kinga 1994 POL
R A 12 inscribed
FIDRYCH Marta 1990 POL
R A 10 inscribed
AFONINA Natalya 1976 RUS
R A 15 inscribed
SYCHEVA Evgeniya 1989 RUS
R A 25 inscribed
BREUS Yevheniia 1982 UKR
R A 1 inscribed
MORKVYCH Nataliia 1992 UKR
R A 3 inscribed

21 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B FILAIRE Fabien FRA Federation Francaise Handisport
B ISMAILOV Khuseyn RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
B KISIEL Michal POL Polish Sports Association for the Disabled
B LECZYCKI Jakub POL Polish Sports Association for the Disabled
B LISPI Alessandro ITA Italian Paralympic Committee
B NAGIMOV Rail RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B SPEAKMAN Adrian GBR WheelPower British Wheelchair Sport
B SPEHNER Vincent FRA Federation Francaise Handisport
B TAMAS Henriette HUN Hungarian Paralympic Committee
B TOGNOLLI Alessia ITA Italian Paralympic Committee
TOTH Janka HUN Hungarian Paralympic Committee
YANOVSKYY Oleksiy UKR Ukraine National Paralympic Committee

Sabre female Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FIAKLISTAVA Kristina 1991 BLR
R B 18 inscribed
KASTSIUCHKOVA Anastasiya 1991 BLR
R B 9 inscribed
KHETSURIANI Irma 1985 GEO
R B 1 inscribed
TAUBER Sylvi 1979 GER TUS Maccabi Rostock
L B 7 inscribed
LOUFAKI Kalliopi 1982 GRE
R B 8 inscribed
MEZÖ Boglarka 1987 HUN
R B 4 inscribed
NOCENT Marta 1986 ITA
R B 21 inscribed
PASQUINO Rossana 1982 ITA
R B 11 inscribed
SPREAFICO Matilde 2000 ITA
R B 22 inscribed
HAREZA Patrycja 1991 POL
R B 10 inscribed
PACEK Jadwiga 1989 POL
R B 14 inscribed
MISHUROVA Irina 1993 RUS
R B 12 inscribed
DOLOH Nadiia 1986 UKR
R B 6 inscribed
FEDOTA Olena 1986 UKR
R B 2 inscribed
POZNIAK Tetiana 1984 UKR
R B 5 inscribed
YESINA Olga 1994 UKR
R B 15 inscribed
CAPPOTTO Rossella - ITA --- cancelled  

16 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B FILAIRE Fabien FRA Federation Francaise Handisport
B ISMAILOV Khuseyn RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
B KISIEL Michal POL Polish Sports Association for the Disabled
B LECZYCKI Jakub POL Polish Sports Association for the Disabled
B LISPI Alessandro ITA Italian Paralympic Committee
B NAGIMOV Rail RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B SPEAKMAN Adrian GBR WheelPower British Wheelchair Sport
B SPEHNER Vincent FRA Federation Francaise Handisport
B TAMAS Henriette HUN Hungarian Paralympic Committee
B TOGNOLLI Alessia ITA Italian Paralympic Committee
TOTH Janka HUN Hungarian Paralympic Committee
YANOVSKYY Oleksiy UKR Ukraine National Paralympic Committee

Sabre male Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HUNGARY
HUN 14 inscribed  
GERMANY
GER 11 inscribed  
ITALY
ITA 1 inscribed  
FRANCE
FRA 10 inscribed  
UKRAINE
UKR 5 inscribed  
RUSSIA
KAMALOV Albert (1985 L)
SHABUROV Maxim (1996 L)
DRONOV Viktor (1994 R)
KARPOV Mikhail (1986 R)
RUS 8 inscribed  
POLAND
POL 3 inscribed  

7 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B FILAIRE Fabien FRA Federation Francaise Handisport
B ISMAILOV Khuseyn RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
B KISIEL Michal POL Polish Sports Association for the Disabled
B LECZYCKI Jakub POL Polish Sports Association for the Disabled
B LISPI Alessandro ITA Italian Paralympic Committee
B NAGIMOV Rail RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B SPEAKMAN Adrian GBR WheelPower British Wheelchair Sport
B SPEHNER Vincent FRA Federation Francaise Handisport
B TAMAS Henriette HUN Hungarian Paralympic Committee
B TOGNOLLI Alessia ITA Italian Paralympic Committee
TOTH Janka HUN Hungarian Paralympic Committee
YANOVSKYY Oleksiy UKR Ukraine National Paralympic Committee

Sabre male Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CITERNE Robert 1961 FRA Levallois Sporting Club
L A 14 inscribed
EL ASSINE Moez 1980 FRA CE Montrouge
R A 18 inscribed
LEMOINE Ludovic 1986 FRA STADE CLERMONTOIS
R A 24 inscribed
NOBLE Romain 1980 FRA CAM Bordeaux
L A 26 inscribed
GILLIVER Piers 1994 GBR Bath University
R A 6 inscribed
HAUPT Julius 2000 GER PSV Weimar
R A 33 inscribed
SCHMIDT Maurice 1999 GER SV Böblingen
R A 11 inscribed
NTOUNIS Vasileios 1990 GRE
R A 27 inscribed
GÖTTLINGER Daniel 1989 HUN Békessy Béla Vívó Klub
R A 51 inscribed
OSVATH Richard 1985 HUN Törekves Budapest
R A 2 inscribed
ZSOLNAI Sándor 1965 HUN Törekves Budapest
R A 46 inscribed
GIORDAN Edoardo 1993 ITA
R A 3 inscribed
MIELE Pietro 1979 ITA
R A 54 inscribed
MORELLI Alberto 1991 ITA
R A 50 inscribed
PELLEGRINI Alberto 1970 ITA
R A 32 inscribed
CALKA Norbert 1987 POL
L A 28 inscribed
SIATKOWSKI Michal 1991 POL
L A 55 inscribed
TRETER Rafal Bogdan 1997 POL
R A 19 inscribed
ZIOMEK Rafal 1991 POL
R A 22 inscribed
DRONOV Viktor 1994 RUS
R A 9 inscribed
GAVRILENKOV Oleg 2000 RUS
L A 43 inscribed
KARPOV Mikhail 1986 RUS
R A 25 inscribed
NAGAEV Nikita 1993 RUS
R A 29 inscribed
SHABUROV Maxim 1996 RUS
L A 13 inscribed
DEMCHUK Andrii 1987 UKR
R A 1 inscribed
MANKO Artem 1998 UKR
R A 5 inscribed
PRIOR MAJON Alexander - ESP R A 70 cancelled  
TSEDRYK Vadym - UKR R A 31 cancelled  

26 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B FILAIRE Fabien FRA Federation Francaise Handisport
B ISMAILOV Khuseyn RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
B KISIEL Michal POL Polish Sports Association for the Disabled
B LECZYCKI Jakub POL Polish Sports Association for the Disabled
B LISPI Alessandro ITA Italian Paralympic Committee
B NAGIMOV Rail RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B SPEAKMAN Adrian GBR WheelPower British Wheelchair Sport
B SPEHNER Vincent FRA Federation Francaise Handisport
B TAMAS Henriette HUN Hungarian Paralympic Committee
B TOGNOLLI Alessia ITA Italian Paralympic Committee
TOTH Janka HUN Hungarian Paralympic Committee
YANOVSKYY Oleksiy UKR Ukraine National Paralympic Committee

Sabre male Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MALINOVSKI Aleh 1975 BLR
R B 40 inscribed
PRANEVICH Andrei 1983 BLR
L B 37 inscribed
SINKEVICH Aliksei 1987 BLR
R B 47 inscribed
CRATERE Marc André 1973 FRA Cercle Sportif Inst. Nat. Invalides
R B 13 inscribed
IFEBE Yannick 1992 FRA Cercle Sportif Inst. Nat. Invalides
R B 12 inscribed
VALET Maxime 1987 FRA UC Toulouse
R B 4 inscribed
COUTYA Dimitri 1997 GBR St. Benedict's Fencing Club
R B 17 inscribed
RASHID Shah 1985 GBR
R B 29 inscribed
CHEEMA Balwinder 1979 GER TUS Maccabi Rostock
R B 28 inscribed
TARJANYI Istvan 1978 HUN
R B 15 inscribed
CIMA Marco 1976 ITA Fiamme Oro Roma
R B 9 inscribed
MASIERO Dennis 1975 ITA
R B 48 inscribed
PAOLUCCI Gianmarco 1995 ITA
R B 30 inscribed
VAGLINI Michele 1970 ITA
R B 41 inscribed
CASTRO Adrian 1990 POL
R B 3 inscribed
PLUTA Grzegorz 1974 POL
R B 1 inscribed
WYGANOWSKI Zbigniew 1988 POL
R B 27 inscribed
KAMALOV Albert 1985 RUS
L B 10 inscribed
KHAMATSHIN Timur 1982 RUS
R B 14 inscribed
KURZIN Aleksandr 1971 RUS
R B 6 inscribed
SUKHOTEPLYI Oleg 1993 RUS
R B 46 inscribed
DATSKO Anton - UKR R B 20 cancelled  

21 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B FILAIRE Fabien FRA Federation Francaise Handisport
B ISMAILOV Khuseyn RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
B KISIEL Michal POL Polish Sports Association for the Disabled
B LECZYCKI Jakub POL Polish Sports Association for the Disabled
B LISPI Alessandro ITA Italian Paralympic Committee
B NAGIMOV Rail RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B SPEAKMAN Adrian GBR WheelPower British Wheelchair Sport
B SPEHNER Vincent FRA Federation Francaise Handisport
B TAMAS Henriette HUN Hungarian Paralympic Committee
B TOGNOLLI Alessia ITA Italian Paralympic Committee
TOTH Janka HUN Hungarian Paralympic Committee
YANOVSKYY Oleksiy UKR Ukraine National Paralympic Committee