Back to list

World Championships
POL Warsaw
July 11, 2018 - July 13, 2018
Required: International license

Epee female U17 Individual A/B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MYSHKO Katsiaryna 2003 BLR
L A --- inscribed
DABROWSKA Ewa 2001 POL
L B --- inscribed
GONCHAROVA Aleksandra 2001 RUS
R A --- inscribed
VAN ACHTERBERG Elke Lale 2000 TUR Nilüfer Belediyespor
R A --- inscribed
PIGATO Alice - ITA R B --- cancelled  

4 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B MICHELUCCI Jacopo ITA Italian Paralympic Committee
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee male U17 Individual A/B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRASSIKOV Dmitry 2002 EST
L A --- inscribed
KRASSIKOV Valentin 2002 EST
L A --- inscribed
GIORGI ENZO 2000 FRA SE Nimes
R A --- inscribed
PLATANIA PARISI Luca 2001 FRA La Tour d'Auvergne
L A --- inscribed
WADDELL Joshua 2002 GBR
R A --- inscribed
HAUPT Julius 2000 GER PSV Weimar
R A --- inscribed
SCHRADER Felix 2003 GER SV 1845 Esslingen
R A --- inscribed
ALKHALDI ABDULLAH 2000 KUW
R A --- inscribed
GASZYK Adam 2002 POL
R B --- inscribed
KOCHAN Jakub 2002 POL
L A --- inscribed
PASZKOWSKI Kasjan 2001 POL
R A --- inscribed
TROFIMOV Nikita 2001 RUS
R A --- inscribed

12 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B MICHELUCCI Jacopo ITA Italian Paralympic Committee
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil female U17 Individual A/B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DABROWSKA Ewa 2001 POL
L B --- inscribed
GONCHAROVA Aleksandra 2001 RUS
R A --- inscribed
VAN ACHTERBERG Elke Lale 2000 TUR Nilüfer Belediyespor
R A --- inscribed
PIGATO Alice - ITA R B --- cancelled  

3 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B MICHELUCCI Jacopo ITA Italian Paralympic Committee
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil male U17 Individual A/B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRASSIKOV Dmitry 2002 EST
L A --- inscribed
KRASSIKOV Valentin 2002 EST
L A --- inscribed
PLATANIA PARISI Luca 2001 FRA La Tour d'Auvergne
L A --- inscribed
WADDELL Joshua 2002 GBR
R A --- inscribed
HAUPT Julius 2000 GER PSV Weimar
R A --- inscribed
SCHRADER Felix 2003 GER SV 1845 Esslingen
R A --- inscribed
MASSA Michele 2004 ITA
R B --- inscribed
RIGO Leonardo 2001 ITA
L C --- inscribed
SUZUKI Makoto 2001 JPN JWFA Tokio
R A --- inscribed
ALKHALDI ABDULLAH 2000 KUW
R A --- inscribed
GASZYK Adam 2002 POL
R B --- inscribed
KOCHAN Jakub 2002 POL
L A --- inscribed
PASZKOWSKI Kasjan 2001 POL
R A --- inscribed
TROFIMOV Nikita 2001 RUS
R A --- inscribed

14 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B MICHELUCCI Jacopo ITA Italian Paralympic Committee
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials