Back to list

World Championships
UAE Sharjah
February 14, 2019 - February 15, 2019
Required: International license

Epee female U17 Individual A/B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MYSHKO Katsiaryna 2003 BLR
L A --- inscribed
DZHIMIEVA Asia 2004 RUS
R A --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
B CHERVIAKOVA Elena RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
B LAM Andy HKG Hong Kong Paralympic Committee & Sports Association for the Physically Disabled
B MISHUROVA Irina RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee male U17 Individual A/B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRASSIKOV Dmitry 2002 EST
L A --- inscribed
KRASSIKOV Valentin 2002 EST
L A --- inscribed
WADDELL Joshua 2002 GBR
R A --- inscribed
CURSIEFEN Clemens 2003 GER Kölner FK
L A --- inscribed
SCHRADER Felix 2003 GER SV 1845 Esslingen
R A --- inscribed
CHOW Long Ho 2004 HKG
R A --- inscribed
GLASS Sean 2004 HKG HKSAPD
R B --- inscribed

7 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
B CHERVIAKOVA Elena RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
B LAM Andy HKG Hong Kong Paralympic Committee & Sports Association for the Physically Disabled
B MISHUROVA Irina RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil female U17 Individual A/B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DZHIMIEVA Asia 2004 RUS
R A --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CHERVIAKOVA Elena RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
B LAM Andy HKG Hong Kong Paralympic Committee & Sports Association for the Physically Disabled
B MISHUROVA Irina RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil male U17 Individual A/B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRASSIKOV Dmitry 2002 EST
L A --- inscribed
KRASSIKOV Valentin 2002 EST
L A --- inscribed
WADDELL Joshua 2002 GBR
R A --- inscribed
CURSIEFEN Clemens 2003 GER Kölner FK
L A --- inscribed
SCHRADER Felix 2003 GER SV 1845 Esslingen
R A --- inscribed
CHOW Long Ho 2004 HKG
R A --- inscribed
GLASS Sean 2004 HKG HKSAPD
R B --- inscribed

7 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CHERVIAKOVA Elena RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
B LAM Andy HKG Hong Kong Paralympic Committee & Sports Association for the Physically Disabled
B MISHUROVA Irina RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre female U17 Individual A/B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CHERVIAKOVA Elena RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
N KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre male U17 Individual A/B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CURSIEFEN Clemens 2003 GER Kölner FK
L A --- inscribed
KRASSIKOV Dmitry - EST L A --- cancelled  
WADDELL Joshua - GBR R A --- cancelled  

1 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CHERVIAKOVA Elena RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
N KHACHATRYAN Harutyun GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials