Back to list

2a Etapa do Circuito Nacional de Esgrima em Cadeira de Rodas
BRA Sao Paulo
August 2, 2019 - August 4, 2019

Epee female Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VERAS Rayssa 1996 BRA Club Athletico Paulistano
R A 2 inscribed
MAIA Karina 1990 BRA ADFP Parana
L A 9 inscribed
OLIVEIRA Carminha 1990 BRA ADFP Parana
R A 1 inscribed
MANICA Rudineia 1975 BRA Grêmio Náutico União
R A 5 inscribed
PAZ Ana Elisa 2003 BRA Grêmio Náutico União
L A 6 inscribed
SANTOS Monica 1983 BRA Grêmio Náutico União
R B 4 inscribed
SOARES Fabiana 1978 BRA Sport Club Magnólia
R A 3 inscribed

7 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Epee female Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
RODOLPHO Suelen 1991 BRA ADFP Parana
B 40 inscribed
MAIA Rafaela 2002 BRA Grêmio Náutico União
R --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Epee male Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DE OLIVEIRA Lenilson 1973 BRA Club Athletico Paulistano
A 3 inscribed
MAZOTINI Isidoro 1975 BRA ADEACAMP
R 9 inscribed
OLIVEIRA Eduardo 1968 BRA Club Athletico Paulistano
L A 13 inscribed
TIBIRICA Daniel 1988 BRA Club Athletico Paulistano
15 inscribed
COLACO Sandro 1974 BRA ADFP Parana
R A 4 inscribed
RAMOS Almir 1975 BRA ADFP Parana
R 7 inscribed
RIBEIRO Moacir 1983 BRA ADFP Parana
R A 1 inscribed
ZAFATOSKI Clodoaldo 1984 BRA ADFP Parana
L A 5 inscribed
SOUZA Elielson da Silva 1981 BRA Escola Grão Pará de Esgrima
R 10 inscribed
DAMASCENO Fabio Luiz 1983 BRA Grêmio Náutico União
R A 2 inscribed
DAMASCENO Kevin 2004 BRA Grêmio Náutico União
R A 6 inscribed
FERNANDES Rhamon 1986 BRA Grêmio Náutico União
11 inscribed

12 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Epee male Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MARTINS Maicon 1979 BRA ADEACAMP
R 6 inscribed
GUISSONE Jovane 1983 BRA ADFP Parana
R B 1 inscribed
MASSARUTT Rodrigo 1982 BRA ADFP Parana
R B 2 inscribed
PIRES Anderson 1984 BRA ADFP Parana
R B 4 inscribed
SILVA Izaias 1986 BRA ADFP Parana
R 7 inscribed
NEVES Marcio 1966 BRA Barroca Tênis Clube
R B 5 inscribed
CHAVES Vanderson Luis 1994 BRA Grêmio Náutico União
R B 3 inscribed
STEMPNIAK DE LIMA Mauricio 1979 BRA Grêmio Náutico União
R B 8 inscribed
RASSAN FILHO Edgard - BRA ADFP Parana R B 9 cancelled  

8 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Foil female Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VERAS Rayssa 1996 BRA Club Athletico Paulistano
R A 6 inscribed
MAIA Karina 1990 BRA ADFP Parana
L A 7 inscribed
OLIVEIRA Carminha 1990 BRA ADFP Parana
R A 4 inscribed
MANICA Rudineia 1975 BRA Grêmio Náutico União
R A 5 inscribed
PAZ Ana Elisa 2003 BRA Grêmio Náutico União
L A 3 inscribed
PERON Daiane 1985 BRA Grêmio Náutico União
R A 8 inscribed
SANTOS Monica 1983 BRA Grêmio Náutico União
R B 1 inscribed
SOARES Fabiana 1978 BRA Sport Club Magnólia
R A 2 inscribed

8 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Foil female Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
RODOLPHO Suelen 1991 BRA ADFP Parana
B 32 inscribed
MAIA Rafaela 2002 BRA Grêmio Náutico União
R --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Foil male Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SOUZA Alex Sandro 1976 BRA Esporte Clube Pinheiros
R A 3 inscribed
DE OLIVEIRA Lenilson 1973 BRA Club Athletico Paulistano
A 2 inscribed
MAZOTINI Isidoro 1975 BRA ADEACAMP
R 9 inscribed
OLIVEIRA Eduardo 1968 BRA Club Athletico Paulistano
L A 11 inscribed
COLACO Sandro 1974 BRA ADFP Parana
R A 8 inscribed
RIBEIRO Moacir 1983 BRA ADFP Parana
R A 4 inscribed
ZAFATOSKI Clodoaldo 1984 BRA ADFP Parana
L A 7 inscribed
OLIVEIRA Elias 2000 BRA Barroca Tênis Clube
R A 12 inscribed
SOUZA Elielson da Silva 1981 BRA Escola Grão Pará de Esgrima
R 10 inscribed
DAMASCENO Fabio Luiz 1983 BRA Grêmio Náutico União
R A 1 inscribed
DAMASCENO Kevin 2004 BRA Grêmio Náutico União
R A 5 inscribed
FERNANDES Rhamon 1986 BRA Grêmio Náutico União
6 inscribed

12 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Foil male Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MARTINS Maicon 1979 BRA ADEACAMP
R 6 inscribed
GUISSONE Jovane 1983 BRA ADFP Parana
R B 1 inscribed
MASSARUTT Rodrigo 1982 BRA ADFP Parana
R B 4 inscribed
PIRES Anderson 1984 BRA ADFP Parana
R B 5 inscribed
CHAVES Vanderson Luis 1994 BRA Grêmio Náutico União
R B 2 inscribed
STEMPNIAK DE LIMA Mauricio 1979 BRA Grêmio Náutico União
R B 3 inscribed
RASSAN FILHO Edgard - BRA ADFP Parana R B 8 cancelled  

6 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Sabre female Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MAIA Karina 1990 BRA ADFP Parana
L A 6 inscribed
MANICA Rudineia 1975 BRA Grêmio Náutico União
R A 4 inscribed
PAZ Ana Elisa 2003 BRA Grêmio Náutico União
L A 3 inscribed
PERON Daiane 1985 BRA Grêmio Náutico União
R A 5 inscribed
SANTOS Monica 1983 BRA Grêmio Náutico União
R B 2 inscribed
SOARES Fabiana 1978 BRA Sport Club Magnólia
R A 1 inscribed

6 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Sabre male Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SOUZA Alex Sandro 1976 BRA Esporte Clube Pinheiros
R A 1 inscribed
TIBIRICA Daniel 1988 BRA Club Athletico Paulistano
10 inscribed
COLACO Sandro 1974 BRA ADFP Parana
R A 6 inscribed
RAMOS Almir 1975 BRA ADFP Parana
R 7 inscribed
ZAFATOSKI Clodoaldo 1984 BRA ADFP Parana
L A 3 inscribed
OLIVEIRA Elias 2000 BRA Barroca Tênis Clube
R A 4 inscribed
SOUZA Elielson da Silva 1981 BRA Escola Grão Pará de Esgrima
R 8 inscribed
DAMASCENO Fabio Luiz 1983 BRA Grêmio Náutico União
R A 2 inscribed
DAMASCENO Kevin 2004 BRA Grêmio Náutico União
R A 5 inscribed

9 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Sabre male Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GUISSONE Jovane 1983 BRA ADFP Parana
R B 1 inscribed
MASSARUTT Rodrigo 1982 BRA ADFP Parana
R B 5 inscribed
PIRES Anderson 1984 BRA ADFP Parana
R B 4 inscribed
SILVA Izaias 1986 BRA ADFP Parana
R 3 inscribed
CHAVES Vanderson Luis 1994 BRA Grêmio Náutico União
R B 2 inscribed
STEMPNIAK DE LIMA Mauricio 1979 BRA Grêmio Náutico União
R B 6 inscribed

6 Entries, 0 pending, 0 cancelled