Back to list

Paralympic Games
JPN Tokyo
August 24, 2021 - August 29, 2021
Required:

Epee female Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HUNGARY
HUN 4 inscribed
CHINA
BIAN Jing (1988 L)
TAN Shumei (1989 R)
CHN 1 inscribed
HONG KONG
HKG 3 inscribed
JAPAN
JPN 11 inscribed
POLAND
POL 8 inscribed
UKRAINE
UKR 5 inscribed
UNITED STATES
USA 10 inscribed
RUSSIA
RUS 2 inscribed

8 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
B ABATTI Cesar Julio ARG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AMARI Tetsuya JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANDREYEU Dzimitry BLR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANZOLIN Carolina BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B APTSIAURI Tatia GEO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ATHANASIADIS Iason GRE International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AWADA Karim FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Matsuo JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Nobuyuki JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BALOGH Reka HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BEZEM Sebastian ROU International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B CHENG Gerald HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B DELI Dora HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A DOROSHYN Oleksandr UKR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FARREN Christopher GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FERRAZZI Ricardo BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FILAIRE Fabien FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GROSS Gregory ISR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GRUNDY Sean GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A HARRIS Paul USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ISMAILOV Khuseyn RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
JIANG Yefei CHN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KHACHATRYAN Harutyun GER International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KISIEL Jaroslav POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
KOBAYASHI Yoshihiro JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A LA ROSA Massimo ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LAM Andy HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LECZYCKI Jakub POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LISPI Alessandro ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LUK Wai Lung HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B MIJATOVIC Bojan CRO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B NAGIMOV Rail RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B PIECS Adrienn HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ROWLANDS Duncan GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALARIS Rossella ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALTER Mike GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A SHUMATE Sean USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SPEHNER Vincent FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SUWARTO Edi INA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A TAMAS Henriette HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B TOGNOLLI Alessia ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B VOGT Suzanna CAN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B WONG Anna HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B YU Jin Kuk KOR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee female Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
OLIVEIRA Carminha 1990 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R A 25 inscribed
BIAN Jing 1988 CHN Shanghai Sportscenter
L A 3 inscribed
RONG Jing 1988 CHN Jiangsu Sportscenter
R A 9 inscribed
COLLIS Gemma 1992 GBR Durham University
R A 12 inscribed
NG Justine Charissa 1989 HKG HKSAPD
L A 11 inscribed
YU Chui Yee 1984 HKG HKSAPD
L A 8 inscribed
KRAJNYAK Zsuzsanna 1978 HUN Törekves Budapest
R A 5 inscribed
VERES Amarilla 1993 HUN
R A 4 inscribed
MATSUMOTO Mieko 1969 JPN JPFA Tokio
R A 32 inscribed
DROZDZ Kinga 1994 POL
R A 21 inscribed
FIDRYCH Marta 1990 POL
R A 10 inscribed
EVDOKIMOVA Alena 2000 RUS
L A 6 inscribed
MAYA Iuliia 1981 RUS
L A 2 inscribed
BREUS Yevheniia 1982 UKR
R A 7 inscribed
MANDRYK Nataliia 1988 UKR
R A 16 inscribed
JENSEN Shelby 2001 USA
L A 26 inscribed

16 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
B ABATTI Cesar Julio ARG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AMARI Tetsuya JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANDREYEU Dzimitry BLR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANZOLIN Carolina BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B APTSIAURI Tatia GEO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ATHANASIADIS Iason GRE International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AWADA Karim FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Matsuo JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Nobuyuki JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BALOGH Reka HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BEZEM Sebastian ROU International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B CHENG Gerald HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B DELI Dora HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A DOROSHYN Oleksandr UKR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FARREN Christopher GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FERRAZZI Ricardo BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FILAIRE Fabien FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GROSS Gregory ISR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GRUNDY Sean GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A HARRIS Paul USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ISMAILOV Khuseyn RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
JIANG Yefei CHN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KHACHATRYAN Harutyun GER International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KISIEL Jaroslav POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
KOBAYASHI Yoshihiro JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A LA ROSA Massimo ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LAM Andy HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LECZYCKI Jakub POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LISPI Alessandro ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LUK Wai Lung HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B MIJATOVIC Bojan CRO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B NAGIMOV Rail RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B PIECS Adrienn HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ROWLANDS Duncan GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALARIS Rossella ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALTER Mike GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A SHUMATE Sean USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SPEHNER Vincent FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SUWARTO Edi INA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A TAMAS Henriette HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B TOGNOLLI Alessia ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B VOGT Suzanna CAN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B WONG Anna HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B YU Jin Kuk KOR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee female Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MAKRYTSKAYA Alesia 1986 BLR
R B 5 inscribed
TAN Shumei 1989 CHN
R B 4 inscribed
ZHOU Jingjing 1987 CHN Shanghai Sportscenter
R B 12 inscribed
CHUNG Yuen Ping 1988 HKG
R B 23 inscribed
GYÖNGYI Dani 1975 HUN UTE Budapest
R B 22 inscribed
PASQUINO Rossana 1982 ITA
R B 14 inscribed
SAKURAI Anri 1988 JPN JPFA Tokio
L B 8 inscribed
HAREZA Patrycja 1991 POL
R B 16 inscribed
BOYKOVA Viktoria 1989 RUS
R B 2 inscribed
VASILEVA Ludmila 1984 RUS
R B 3 inscribed
JANA Saysunee 1974 THA
R B 1 inscribed
FEDOTA-ISAIEVA Olena 1986 UKR
R B 10 inscribed
GEDDES Ellen 1988 USA
L B 13 inscribed
HAYES Terry 1958 USA
R B 31 inscribed
PACEK Jadwiga - POL R B 25 cancelled  

14 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
B ABATTI Cesar Julio ARG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AMARI Tetsuya JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANDREYEU Dzimitry BLR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANZOLIN Carolina BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B APTSIAURI Tatia GEO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ATHANASIADIS Iason GRE International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AWADA Karim FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Matsuo JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Nobuyuki JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BALOGH Reka HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BEZEM Sebastian ROU International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B CHENG Gerald HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B DELI Dora HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A DOROSHYN Oleksandr UKR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FARREN Christopher GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FERRAZZI Ricardo BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FILAIRE Fabien FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GROSS Gregory ISR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GRUNDY Sean GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A HARRIS Paul USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ISMAILOV Khuseyn RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
JIANG Yefei CHN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KHACHATRYAN Harutyun GER International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KISIEL Jaroslav POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
KOBAYASHI Yoshihiro JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A LA ROSA Massimo ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LAM Andy HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LECZYCKI Jakub POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LISPI Alessandro ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LUK Wai Lung HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B MIJATOVIC Bojan CRO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B NAGIMOV Rail RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B PIECS Adrienn HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ROWLANDS Duncan GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALARIS Rossella ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALTER Mike GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A SHUMATE Sean USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SPEHNER Vincent FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SUWARTO Edi INA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A TAMAS Henriette HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B TOGNOLLI Alessia ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B VOGT Suzanna CAN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B WONG Anna HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B YU Jin Kuk KOR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee male Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FRANCE
FRA 2 inscribed
CHINA
CHN 7 inscribed
GREAT BRITAIN
GBR 5 inscribed
IRAQ
IRQ 4 inscribed
ITALY
ITA 6 inscribed
POLAND
POL 3 inscribed
UKRAINE
UKR 8 inscribed
RUSSIA
RUS 1 inscribed

8 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
B ABATTI Cesar Julio ARG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AMARI Tetsuya JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANDREYEU Dzimitry BLR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANZOLIN Carolina BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B APTSIAURI Tatia GEO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ATHANASIADIS Iason GRE International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AWADA Karim FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Matsuo JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Nobuyuki JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BALOGH Reka HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BEZEM Sebastian ROU International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B CHENG Gerald HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B DELI Dora HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A DOROSHYN Oleksandr UKR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FARREN Christopher GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FERRAZZI Ricardo BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FILAIRE Fabien FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GROSS Gregory ISR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GRUNDY Sean GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A HARRIS Paul USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ISMAILOV Khuseyn RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
JIANG Yefei CHN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KHACHATRYAN Harutyun GER International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KISIEL Jaroslav POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
KOBAYASHI Yoshihiro JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A LA ROSA Massimo ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LAM Andy HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LECZYCKI Jakub POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LISPI Alessandro ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LUK Wai Lung HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B MIJATOVIC Bojan CRO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B NAGIMOV Rail RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B PIECS Adrienn HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ROWLANDS Duncan GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALARIS Rossella ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALTER Mike GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A SHUMATE Sean USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SPEHNER Vincent FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SUWARTO Edi INA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A TAMAS Henriette HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B TOGNOLLI Alessia ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B VOGT Suzanna CAN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B WONG Anna HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B YU Jin Kuk KOR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee male Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ROUSELL Ryan 1997 CAN
L A 37 inscribed
SUN Gang 1993 CHN Jiangsu Sportscenter
L A 4 inscribed
TIAN Jianquan 1989 CHN Jiangsu Sportscenter
R A 11 inscribed
NOBLE Romain 1980 FRA CAM Bordeaux
L A 10 inscribed
GILLIVER Piers 1994 GBR Bath University
R A 1 inscribed
SCHMIDT Maurice 1999 GER SV Böblingen
R A 5 inscribed
AL-MADHKHOORI Zainulabdeen 1991 IRQ
R A 9 inscribed
GIORDAN Edoardo 1993 ITA
R A 18 inscribed
LAMBERTINI Emanuele 1999 ITA
R A 8 inscribed
PENDER Dariusz 1974 POL
R A 14 inscribed
SHABUROV Maxim 1996 RUS
L A 2 inscribed
YUSUPOV Artur 1983 RUS
L A 3 inscribed
AKKAYA Hakan 1995 TUR Nilüfer Belediyespor
L A 15 inscribed
MANKO Artem 1998 UKR
R A 20 inscribed

14 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
B ABATTI Cesar Julio ARG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AMARI Tetsuya JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANDREYEU Dzimitry BLR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANZOLIN Carolina BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B APTSIAURI Tatia GEO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ATHANASIADIS Iason GRE International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AWADA Karim FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Matsuo JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Nobuyuki JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BALOGH Reka HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BEZEM Sebastian ROU International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B CHENG Gerald HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B DELI Dora HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A DOROSHYN Oleksandr UKR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FARREN Christopher GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FERRAZZI Ricardo BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FILAIRE Fabien FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GROSS Gregory ISR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GRUNDY Sean GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A HARRIS Paul USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ISMAILOV Khuseyn RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
JIANG Yefei CHN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KHACHATRYAN Harutyun GER International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KISIEL Jaroslav POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
KOBAYASHI Yoshihiro JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A LA ROSA Massimo ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LAM Andy HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LECZYCKI Jakub POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LISPI Alessandro ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LUK Wai Lung HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B MIJATOVIC Bojan CRO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B NAGIMOV Rail RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B PIECS Adrienn HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ROWLANDS Duncan GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALARIS Rossella ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALTER Mike GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A SHUMATE Sean USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SPEHNER Vincent FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SUWARTO Edi INA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A TAMAS Henriette HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B TOGNOLLI Alessia ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B VOGT Suzanna CAN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B WONG Anna HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B YU Jin Kuk KOR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee male Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PRANEVICH Andrei 1983 BLR
L B 7 inscribed
GUISSONE Jovane 1983 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R B 3 inscribed
MAINVILLE Pierre 1973 CAN
R B 23 inscribed
HU Daoliang 1980 CHN Jiangsu Sportscenter
L B 2 inscribed
PETER Yohan 1988 FRA Les Mousquetaires du Val
R B 11 inscribed
COUTYA Dimitri 1997 GBR St. Benedict's Fencing Club
R B 1 inscribed
TARJANYI Istvan 1978 HUN
R B 10 inscribed
ALI Ammar 1985 IRQ
R B 5 inscribed
FUJITA Michinobu 1986 JPN JPFA Tokio
R C 19 inscribed
PLUTA Grzegorz 1974 POL
R B 22 inscribed
KURZIN Aleksandr 1971 RUS
R B 14 inscribed
KUZYUKOV Alexander 1987 RUS
R B 6 inscribed
DATSKO Anton 1983 UKR
R B 9 inscribed
NAUMENKO Oleg 1986 UKR
R B 4 inscribed

14 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
B ABATTI Cesar Julio ARG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AMARI Tetsuya JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANDREYEU Dzimitry BLR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANZOLIN Carolina BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B APTSIAURI Tatia GEO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ATHANASIADIS Iason GRE International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AWADA Karim FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Matsuo JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Nobuyuki JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BALOGH Reka HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BEZEM Sebastian ROU International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B CHENG Gerald HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B DELI Dora HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A DOROSHYN Oleksandr UKR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FARREN Christopher GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FERRAZZI Ricardo BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FILAIRE Fabien FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GROSS Gregory ISR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GRUNDY Sean GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A HARRIS Paul USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ISMAILOV Khuseyn RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
JIANG Yefei CHN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KHACHATRYAN Harutyun GER International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KISIEL Jaroslav POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
KOBAYASHI Yoshihiro JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A LA ROSA Massimo ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LAM Andy HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LECZYCKI Jakub POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LISPI Alessandro ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LUK Wai Lung HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B MIJATOVIC Bojan CRO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B NAGIMOV Rail RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B PIECS Adrienn HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ROWLANDS Duncan GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALARIS Rossella ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALTER Mike GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A SHUMATE Sean USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SPEHNER Vincent FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SUWARTO Edi INA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A TAMAS Henriette HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B TOGNOLLI Alessia ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B VOGT Suzanna CAN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B WONG Anna HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B YU Jin Kuk KOR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil female Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HUNGARY
HUN 2 inscribed
UKRAINE
UKR 5 inscribed
CHINA
CHN 8 inscribed
GEORGIA
GEO 6 inscribed
HONG KONG
HKG 4 inscribed
ITALY
ITA 1 inscribed
UNITED STATES
USA 7 inscribed
RUSSIA
RUS 3 inscribed

8 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
B ABATTI Cesar Julio ARG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AMARI Tetsuya JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
ANDREYEU Dzimitry BLR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANZOLIN Carolina BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
APTSIAURI Tatia GEO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
ATHANASIADIS Iason GRE International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AWADA Karim FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Matsuo JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Nobuyuki JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BALOGH Reka HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BEZEM Sebastian ROU International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B CHENG Gerald HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B DELI Dora HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A DOROSHYN Oleksandr UKR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FARREN Christopher GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FERRAZZI Ricardo BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FILAIRE Fabien FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GROSS Gregory ISR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GRUNDY Sean GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A HARRIS Paul USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ISMAILOV Khuseyn RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B JIANG Yefei CHN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KHACHATRYAN Harutyun GER International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KISIEL Jaroslav POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KOBAYASHI Yoshihiro JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A LA ROSA Massimo ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LAM Andy HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
LECZYCKI Jakub POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LISPI Alessandro ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LUK Wai Lung HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B MIJATOVIC Bojan CRO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B NAGIMOV Rail RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B PIECS Adrienn HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ROWLANDS Duncan GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALARIS Rossella ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALTER Mike GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SHUMATE Sean USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SPEHNER Vincent FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SUWARTO Edi INA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A TAMAS Henriette HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B TOGNOLLI Alessia ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B VOGT Suzanna CAN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B WONG Anna HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B YU Jin Kuk KOR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil female Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
OLIVEIRA Carminha 1990 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R A 30 inscribed
MOREL Ruth Sylvie 1956 CAN Silversword Fencing Academy
R A 33 inscribed
GU Haiyan 1999 CHN
R A 11 inscribed
RONG Jing 1988 CHN Jiangsu Sportscenter
R A 2 inscribed
TIBILASHVILI Nino 1997 GEO
R A 15 inscribed
ZADISHVILI Gvantsa 1994 GEO Parasport Development Center of Tbilisi
R A 22 inscribed
NG Justine Charissa 1989 HKG HKSAPD
L A 13 inscribed
YU Chui Yee 1984 HKG HKSAPD
L A 4 inscribed
HAJMASI Eva Andrea 1987 HUN Törekves Budapest
R A 1 inscribed
KRAJNYAK Zsuzsanna 1978 HUN Törekves Budapest
R A 3 inscribed
MOGOS Ionela Andreea 1988 ITA
R A 9 inscribed
TRIGILIA Loredana 1976 ITA
R A 8 inscribed
MATSUMOTO Mieko 1969 JPN JPFA Tokio
R A 31 inscribed
EVDOKIMOVA Alena 2000 RUS
L A 6 inscribed
SYCHEVA Evgeniya 1989 RUS
R A 12 inscribed
MANDRYK Nataliia 1988 UKR
R A 14 inscribed
MORKVYCH Nataliia 1992 UKR
R A 5 inscribed

17 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
B ABATTI Cesar Julio ARG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AMARI Tetsuya JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
ANDREYEU Dzimitry BLR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANZOLIN Carolina BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
APTSIAURI Tatia GEO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
ATHANASIADIS Iason GRE International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AWADA Karim FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Matsuo JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Nobuyuki JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BALOGH Reka HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BEZEM Sebastian ROU International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B CHENG Gerald HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B DELI Dora HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A DOROSHYN Oleksandr UKR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FARREN Christopher GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FERRAZZI Ricardo BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FILAIRE Fabien FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GROSS Gregory ISR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GRUNDY Sean GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A HARRIS Paul USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ISMAILOV Khuseyn RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B JIANG Yefei CHN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KHACHATRYAN Harutyun GER International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KISIEL Jaroslav POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KOBAYASHI Yoshihiro JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A LA ROSA Massimo ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LAM Andy HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
LECZYCKI Jakub POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LISPI Alessandro ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LUK Wai Lung HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B MIJATOVIC Bojan CRO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B NAGIMOV Rail RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B PIECS Adrienn HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ROWLANDS Duncan GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALARIS Rossella ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALTER Mike GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SHUMATE Sean USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SPEHNER Vincent FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SUWARTO Edi INA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A TAMAS Henriette HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B TOGNOLLI Alessia ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B VOGT Suzanna CAN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B WONG Anna HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B YU Jin Kuk KOR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil female Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MAKRYTSKAYA Alesia 1986 BLR
R B 11 inscribed
SANTOS Monica 1983 BRA Grêmio Náutico União
R B 16 inscribed
XIAO Rong 1993 CHN
R B 5 inscribed
ZHOU Jingjing 1987 CHN Shanghai Sportscenter
R B 6 inscribed
KHETSURIANI Irma 1985 GEO
R B 7 inscribed
TAUBER Sylvi 1979 GER TUS Maccabi Rostock
L B 13 inscribed
CHUNG Yuen Ping 1988 HKG
R B 12 inscribed
MEZÖ Boglarka 1987 HUN
R B 18 inscribed
VIO Beatrice Maria 1997 ITA
L B 1 inscribed
ABE Chisato 1978 JPN JPFA Tokio
R B 24 inscribed
SAKURAI Anri 1988 JPN JPFA Tokio
L B 9 inscribed
MISHUROVA Irina 1993 RUS
R B 3 inscribed
VASILEVA Ludmila 1984 RUS
R B 2 inscribed
GEDDES Ellen 1988 USA
L B 14 inscribed
GYÖNGYI Dani - HUN UTE Budapest R B 17 cancelled  

14 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
B ABATTI Cesar Julio ARG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AMARI Tetsuya JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
ANDREYEU Dzimitry BLR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANZOLIN Carolina BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
APTSIAURI Tatia GEO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
ATHANASIADIS Iason GRE International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AWADA Karim FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Matsuo JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Nobuyuki JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BALOGH Reka HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BEZEM Sebastian ROU International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B CHENG Gerald HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B DELI Dora HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A DOROSHYN Oleksandr UKR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FARREN Christopher GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FERRAZZI Ricardo BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FILAIRE Fabien FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GROSS Gregory ISR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GRUNDY Sean GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A HARRIS Paul USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ISMAILOV Khuseyn RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B JIANG Yefei CHN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KHACHATRYAN Harutyun GER International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KISIEL Jaroslav POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KOBAYASHI Yoshihiro JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A LA ROSA Massimo ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LAM Andy HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
LECZYCKI Jakub POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LISPI Alessandro ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LUK Wai Lung HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B MIJATOVIC Bojan CRO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B NAGIMOV Rail RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B PIECS Adrienn HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ROWLANDS Duncan GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALARIS Rossella ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALTER Mike GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SHUMATE Sean USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SPEHNER Vincent FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SUWARTO Edi INA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A TAMAS Henriette HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B TOGNOLLI Alessia ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B VOGT Suzanna CAN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B WONG Anna HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B YU Jin Kuk KOR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil male Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CHINA
CHN 1 inscribed
FRANCE
FRA 6 inscribed
GREAT BRITAIN
GBR 5 inscribed
ITALY
ITA 3 inscribed
JAPAN
JPN 10 inscribed
POLAND
POL 4 inscribed
UKRAINE
UKR 7 inscribed
RUSSIA
RUS 2 inscribed

8 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
B ABATTI Cesar Julio ARG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AMARI Tetsuya JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
ANDREYEU Dzimitry BLR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANZOLIN Carolina BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
APTSIAURI Tatia GEO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
ATHANASIADIS Iason GRE International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AWADA Karim FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Matsuo JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Nobuyuki JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BALOGH Reka HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BEZEM Sebastian ROU International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B CHENG Gerald HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B DELI Dora HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A DOROSHYN Oleksandr UKR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FARREN Christopher GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FERRAZZI Ricardo BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FILAIRE Fabien FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GROSS Gregory ISR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GRUNDY Sean GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A HARRIS Paul USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ISMAILOV Khuseyn RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B JIANG Yefei CHN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KHACHATRYAN Harutyun GER International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KISIEL Jaroslav POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KOBAYASHI Yoshihiro JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A LA ROSA Massimo ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LAM Andy HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
LECZYCKI Jakub POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LISPI Alessandro ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LUK Wai Lung HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B MIJATOVIC Bojan CRO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B NAGIMOV Rail RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B PIECS Adrienn HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ROWLANDS Duncan GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALARIS Rossella ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALTER Mike GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SHUMATE Sean USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SPEHNER Vincent FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SUWARTO Edi INA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A TAMAS Henriette HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B TOGNOLLI Alessia ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B VOGT Suzanna CAN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B WONG Anna HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B YU Jin Kuk KOR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil male Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HEBERT Matthieu 1967 CAN
R A 32 inscribed
LI Hao 1994 CHN
L A 26 inscribed
SUN Gang 1993 CHN Jiangsu Sportscenter
L A 1 inscribed
TOKATLIAN Damien 1970 FRA Bordeaux Etudiant Club
L A 12 inscribed
OSVATH Richard 1985 HUN DEAC Debrecen
R A 3 inscribed
AL-MADHKHOORI Zainulabdeen 1991 IRQ
R A 38 inscribed
BETTI Matteo 1985 ITA
L A 11 inscribed
LAMBERTINI Emanuele 1999 ITA
R A 4 inscribed
KANO Shintaro 1985 JPN
R A 18 inscribed
NALEWAJEK Michal 1992 POL
L A 10 inscribed
PENDER Dariusz 1974 POL
R A 13 inscribed
NAGAEV Nikita 1993 RUS
R A 8 inscribed
YUSUPOV Artur 1983 RUS
L A 7 inscribed
AKKAYA Hakan 1995 TUR Nilüfer Belediyespor
L A 15 inscribed
DEMCHUK Andrii 1987 UKR
R A 9 inscribed

15 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
B ABATTI Cesar Julio ARG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AMARI Tetsuya JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
ANDREYEU Dzimitry BLR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANZOLIN Carolina BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
APTSIAURI Tatia GEO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
ATHANASIADIS Iason GRE International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AWADA Karim FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Matsuo JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Nobuyuki JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BALOGH Reka HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BEZEM Sebastian ROU International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B CHENG Gerald HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B DELI Dora HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A DOROSHYN Oleksandr UKR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FARREN Christopher GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FERRAZZI Ricardo BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FILAIRE Fabien FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GROSS Gregory ISR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GRUNDY Sean GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A HARRIS Paul USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ISMAILOV Khuseyn RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B JIANG Yefei CHN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KHACHATRYAN Harutyun GER International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KISIEL Jaroslav POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KOBAYASHI Yoshihiro JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A LA ROSA Massimo ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LAM Andy HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
LECZYCKI Jakub POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LISPI Alessandro ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LUK Wai Lung HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B MIJATOVIC Bojan CRO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B NAGIMOV Rail RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B PIECS Adrienn HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ROWLANDS Duncan GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALARIS Rossella ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALTER Mike GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SHUMATE Sean USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SPEHNER Vincent FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SUWARTO Edi INA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A TAMAS Henriette HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B TOGNOLLI Alessia ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B VOGT Suzanna CAN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B WONG Anna HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B YU Jin Kuk KOR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil male Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CHAVES Vanderson Luis 1994 BRA Grêmio Náutico União
R B 15 inscribed
GUISSONE Jovane 1983 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R B 13 inscribed
FENG Yanke 1988 CHN
L B 3 inscribed
HU Daoliang 1980 CHN Jiangsu Sportscenter
L B 2 inscribed
VALET Maxime 1987 FRA UC Toulouse
R B 5 inscribed
COUTYA Dimitri 1997 GBR St. Benedict's Fencing Club
R B 1 inscribed
CIMA Marco 1976 ITA Fiamme Oro Roma
R B 11 inscribed
FUJITA Michinobu 1986 JPN JPFA Tokio
R C 12 inscribed
ONDA Ryuji 1976 JPN JPFA Tokio
R B 16 inscribed
CASTRO Adrian 1990 POL
R B 20 inscribed
KAMALOV Albert 1985 RUS
L B 4 inscribed
KUZYUKOV Alexander 1987 RUS
R B 8 inscribed
DATSKO Anton 1983 UKR
R B 7 inscribed
NAUMENKO Oleg 1986 UKR
R B 9 inscribed

14 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
B ABATTI Cesar Julio ARG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AMARI Tetsuya JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
ANDREYEU Dzimitry BLR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANZOLIN Carolina BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
APTSIAURI Tatia GEO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
ATHANASIADIS Iason GRE International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AWADA Karim FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Matsuo JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AZUMA Nobuyuki JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BALOGH Reka HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BEZEM Sebastian ROU International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B CHENG Gerald HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B DELI Dora HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A DOROSHYN Oleksandr UKR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FARREN Christopher GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FERRAZZI Ricardo BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FILAIRE Fabien FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GROSS Gregory ISR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GRUNDY Sean GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A HARRIS Paul USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ISMAILOV Khuseyn RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B JIANG Yefei CHN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KHACHATRYAN Harutyun GER International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KISIEL Jaroslav POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KOBAYASHI Yoshihiro JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A LA ROSA Massimo ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LAM Andy HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
LECZYCKI Jakub POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LISPI Alessandro ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LUK Wai Lung HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B MIJATOVIC Bojan CRO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B NAGIMOV Rail RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B PIECS Adrienn HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A ROWLANDS Duncan GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALARIS Rossella ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALTER Mike GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SHUMATE Sean USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SPEHNER Vincent FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SUWARTO Edi INA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A TAMAS Henriette HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B TOGNOLLI Alessia ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B VOGT Suzanna CAN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B WONG Anna HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B YU Jin Kuk KOR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre female Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MOREL Ruth Sylvie 1956 CAN Silversword Fencing Academy
R A 25 inscribed
BIAN Jing 1988 CHN Shanghai Sportscenter
L A 6 inscribed
GU Haiyan 1999 CHN
R A 8 inscribed
COLLIS Gemma 1992 GBR Durham University
R A 24 inscribed
TIBILASHVILI Nino 1997 GEO
R A 7 inscribed
HAJMASI Eva Andrea 1987 HUN Törekves Budapest
R A 3 inscribed
VERES Amarilla 1993 HUN
R A 5 inscribed
MOGOS Ionela Andreea 1988 ITA
R A 10 inscribed
TRIGILIA Loredana 1976 ITA
R A 11 inscribed
DROZDZ Kinga 1994 POL
R A 1 inscribed
FIDRYCH Marta 1990 POL
R A 12 inscribed
SYCHEVA Evgeniya 1989 RUS
R A 17 inscribed
BREUS Yevheniia 1982 UKR
R A 2 inscribed
MORKVYCH Nataliia 1992 UKR
R A 4 inscribed
JENSEN Shelby 2001 USA
L A 23 inscribed

15 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
ABATTI Cesar Julio ARG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
AMARI Tetsuya JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANDREYEU Dzimitry BLR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANZOLIN Carolina BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B APTSIAURI Tatia GEO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ATHANASIADIS Iason GRE International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AWADA Karim FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
AZUMA Matsuo JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
AZUMA Nobuyuki JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BALOGH Reka HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BEZEM Sebastian ROU International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B CHENG Gerald HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B DELI Dora HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B DOROSHYN Oleksandr UKR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FARREN Christopher GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FERRAZZI Ricardo BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FILAIRE Fabien FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GROSS Gregory ISR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GRUNDY Sean GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B HARRIS Paul USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ISMAILOV Khuseyn RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A JIANG Yefei CHN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
N KHACHATRYAN Harutyun GER International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KISIEL Jaroslav POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KOBAYASHI Yoshihiro JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LA ROSA Massimo ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
LAM Andy HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LECZYCKI Jakub POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LISPI Alessandro ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
Ca LUK Wai Lung HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B MIJATOVIC Bojan CRO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B NAGIMOV Rail RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B PIECS Adrienn HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ROWLANDS Duncan GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALARIS Rossella ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALTER Mike GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A SHUMATE Sean USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SPEHNER Vincent FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SUWARTO Edi INA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B TAMAS Henriette HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B TOGNOLLI Alessia ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B VOGT Suzanna CAN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
WONG Anna HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
YU Jin Kuk KOR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre female Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SANTOS Monica 1983 BRA Grêmio Náutico União
R B 20 inscribed
TAN Shumei 1989 CHN
R B 6 inscribed
XIAO Rong 1993 CHN
R B 13 inscribed
KHETSURIANI Irma 1985 GEO
R B 1 inscribed
TAUBER Sylvi 1979 GER TUS Maccabi Rostock
L B 14 inscribed
MEZÖ Boglarka 1987 HUN
R B 3 inscribed
PASQUINO Rossana 1982 ITA
R B 5 inscribed
VIO Beatrice Maria 1997 ITA
L B 21 inscribed
ABE Chisato 1978 JPN JPFA Tokio
R B 23 inscribed
MISHUROVA Irina 1993 RUS
R B 9 inscribed
JANA Saysunee 1974 THA
R B 4 inscribed
FEDOTA-ISAIEVA Olena 1986 UKR
R B 2 inscribed
HAYES Terry 1958 USA
R B 22 inscribed

13 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
ABATTI Cesar Julio ARG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
AMARI Tetsuya JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANDREYEU Dzimitry BLR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANZOLIN Carolina BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B APTSIAURI Tatia GEO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ATHANASIADIS Iason GRE International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AWADA Karim FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
AZUMA Matsuo JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
AZUMA Nobuyuki JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BALOGH Reka HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BEZEM Sebastian ROU International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B CHENG Gerald HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B DELI Dora HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B DOROSHYN Oleksandr UKR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FARREN Christopher GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FERRAZZI Ricardo BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FILAIRE Fabien FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GROSS Gregory ISR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GRUNDY Sean GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B HARRIS Paul USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ISMAILOV Khuseyn RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A JIANG Yefei CHN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
N KHACHATRYAN Harutyun GER International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KISIEL Jaroslav POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KOBAYASHI Yoshihiro JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LA ROSA Massimo ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
LAM Andy HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LECZYCKI Jakub POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LISPI Alessandro ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
Ca LUK Wai Lung HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B MIJATOVIC Bojan CRO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B NAGIMOV Rail RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B PIECS Adrienn HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ROWLANDS Duncan GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALARIS Rossella ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALTER Mike GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A SHUMATE Sean USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SPEHNER Vincent FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SUWARTO Edi INA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B TAMAS Henriette HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B TOGNOLLI Alessia ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B VOGT Suzanna CAN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
WONG Anna HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
YU Jin Kuk KOR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre male Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HEBERT Matthieu 1967 CAN
R A 25 inscribed
ROUSELL Ryan 1997 CAN
L A 23 inscribed
LI Hao 1994 CHN
L A 10 inscribed
TIAN Jianquan 1989 CHN Jiangsu Sportscenter
R A 3 inscribed
NOBLE Romain 1980 FRA CAM Bordeaux
L A 13 inscribed
GILLIVER Piers 1994 GBR Bath University
R A 1 inscribed
SCHMIDT Maurice 1999 GER SV Böblingen
R A 11 inscribed
NTOUNIS Vasileios 1990 GRE
R A 8 inscribed
OSVATH Richard 1985 HUN DEAC Debrecen
R A 2 inscribed
GIORDAN Edoardo 1993 ITA
R A 4 inscribed
KANO Shintaro 1985 JPN
R A 26 inscribed
NAGAEV Nikita 1993 RUS
R A 18 inscribed
SHABUROV Maxim 1996 RUS
L A 6 inscribed
DEMCHUK Andrii 1987 UKR
R A 5 inscribed
MANKO Artem 1998 UKR
R A 9 inscribed

15 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
ABATTI Cesar Julio ARG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
AMARI Tetsuya JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANDREYEU Dzimitry BLR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANZOLIN Carolina BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B APTSIAURI Tatia GEO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ATHANASIADIS Iason GRE International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AWADA Karim FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
AZUMA Matsuo JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
AZUMA Nobuyuki JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BALOGH Reka HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BEZEM Sebastian ROU International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B CHENG Gerald HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B DELI Dora HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B DOROSHYN Oleksandr UKR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FARREN Christopher GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FERRAZZI Ricardo BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FILAIRE Fabien FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GROSS Gregory ISR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GRUNDY Sean GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B HARRIS Paul USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ISMAILOV Khuseyn RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A JIANG Yefei CHN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
N KHACHATRYAN Harutyun GER International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KISIEL Jaroslav POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KOBAYASHI Yoshihiro JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LA ROSA Massimo ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
LAM Andy HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LECZYCKI Jakub POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LISPI Alessandro ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
Ca LUK Wai Lung HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B MIJATOVIC Bojan CRO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B NAGIMOV Rail RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B PIECS Adrienn HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ROWLANDS Duncan GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALARIS Rossella ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALTER Mike GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A SHUMATE Sean USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SPEHNER Vincent FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SUWARTO Edi INA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B TAMAS Henriette HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B TOGNOLLI Alessia ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B VOGT Suzanna CAN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
WONG Anna HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
YU Jin Kuk KOR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre male Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PRANEVICH Andrei 1983 BLR
L B 19 inscribed
CHAVES Vanderson Luis 1994 BRA Grêmio Náutico União
R B 24 inscribed
MAINVILLE Pierre 1973 CAN
R B 21 inscribed
FENG Yanke 1988 CHN
L B 5 inscribed
VALET Maxime 1987 FRA UC Toulouse
R B 9 inscribed
TRIANTAFYLLOU Panagiotis 1986 GRE
R B 4 inscribed
TARJANYI Istvan 1978 HUN
R B 6 inscribed
ALI Ammar 1985 IRQ
R B 35 inscribed
ONDA Ryuji 1976 JPN JPFA Tokio
R B 13 inscribed
CASTRO Adrian 1990 POL
R B 1 inscribed
PLUTA Grzegorz 1974 POL
R B 2 inscribed
KAMALOV Albert 1985 RUS
L B 7 inscribed
KURZIN Aleksandr 1971 RUS
R B 3 inscribed

13 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
ABATTI Cesar Julio ARG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
AMARI Tetsuya JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANDREYEU Dzimitry BLR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ANZOLIN Carolina BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B APTSIAURI Tatia GEO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ATHANASIADIS Iason GRE International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B AWADA Karim FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
AZUMA Matsuo JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
AZUMA Nobuyuki JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BALOGH Reka HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B BEZEM Sebastian ROU International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B CHENG Gerald HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B DELI Dora HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B DOROSHYN Oleksandr UKR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FARREN Christopher GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FERRAZZI Ricardo BRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B FILAIRE Fabien FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GROSS Gregory ISR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B GRUNDY Sean GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B HARRIS Paul USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ISMAILOV Khuseyn RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A JIANG Yefei CHN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
N KHACHATRYAN Harutyun GER International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KISIEL Jaroslav POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B KOBAYASHI Yoshihiro JPN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LA ROSA Massimo ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
LAM Andy HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LECZYCKI Jakub POL International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B LISPI Alessandro ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
Ca LUK Wai Lung HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B MIJATOVIC Bojan CRO International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B NAGIMOV Rail RUS International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B PIECS Adrienn HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B ROWLANDS Duncan GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALARIS Rossella ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SALTER Mike GBR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
A SHUMATE Sean USA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SPEHNER Vincent FRA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B SUWARTO Edi INA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B TAMAS Henriette HUN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B TOGNOLLI Alessia ITA International Wheelchair & Amputee Sports Federation
B VOGT Suzanna CAN International Wheelchair & Amputee Sports Federation
WONG Anna HKG International Wheelchair & Amputee Sports Federation
YU Jin Kuk KOR International Wheelchair & Amputee Sports Federation
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Officials

BEZYAZYCHNY Mikalai BLR Technician International Wheelchair & Amputee Sports Federation
BODY Shuna GBR Competition management International Wheelchair & Amputee Sports Federation
BRIGOLA Peter AUT Competition management International Wheelchair & Amputee Sports Federation
GODET Pascal FRA Competition management International Wheelchair & Amputee Sports Federation
GOMES Eduardo BRA Competition management International Wheelchair & Amputee Sports Federation
HUGGINS Peter GBR Technician International Wheelchair & Amputee Sports Federation
MASSIALA Christina GRE Competition management International Wheelchair & Amputee Sports Federation
MOSS Jon USA Competition management International Wheelchair & Amputee Sports Federation
NAGY Jozsef HUN Competition management International Wheelchair & Amputee Sports Federation
PHILBIN Hilary GBR Competition management International Wheelchair & Amputee Sports Federation
SCHNEIDER Arno Perillier BRA Competition management International Wheelchair & Amputee Sports Federation
ZIEGLER Udo GER Competition management International Wheelchair & Amputee Sports Federation