Back to list

World Championships
POL Warsaw
July 5, 2021 - July 6, 2021
Required: International license

Epee female Senior Individual C

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JISHIASHVILI Diana 1987 GEO
R C --- inscribed
NORA Consuelo 1982 ITA
R C --- inscribed
SOPALSKA RYBAK Izabela 1988 POL
R --- inscribed
BÖKENHAUER-HAACK Diana - GER TUS Maccabi Rostock R C --- cancelled  
PASHKOVA Hanna - UKR L C --- cancelled  

3 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

B APTSIAURI Tatia GEO Georgian Paralympic Committee
B CHERVIAKOVA Elena RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
A DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B EIFRIG Maximilian Johannes GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
A ISMAILOV Khuseyn RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B PROVENZALE Luca ITA Italian Paralympic Committee

Epee male Senior Individual C

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
NTOUNIS Vasileios 1990 GRE
R A --- inscribed
TRIANTAFYLLOU Panagiotis 1986 GRE
R B --- inscribed
SZARVAS Zsolt 1973 HUN
L C --- inscribed
KAVALIOU Kanstantsin 1990 ISR
L C --- inscribed
RIGO Leonardo 2001 ITA
L C --- inscribed
RUSSO William 1977 ITA
R C --- inscribed
VALAINIS Dmitrijs 1982 LAT
L C --- inscribed
JALOCHA Michal 1986 POL
R --- inscribed
KOLODZIEJCZYK Lukasz 1993 POL
R C --- inscribed
BELYAEV Dmitry 1982 RUS
R C --- inscribed
KURITSKII Aleksandr 1994 RUS
R C --- inscribed
LOGUTENKO Alexander 1978 RUS
R C --- inscribed
LUKYANOV Nikolay 1982 RUS
R C --- inscribed
SHAVKUN Serhii 1972 UKR
R C --- inscribed
SHEPTITSKYI Serhii 1992 UKR
R C --- inscribed

15 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

B APTSIAURI Tatia GEO Georgian Paralympic Committee
B CHERVIAKOVA Elena RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
A DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B EIFRIG Maximilian Johannes GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
A ISMAILOV Khuseyn RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B PROVENZALE Luca ITA Italian Paralympic Committee

Foil female Senior Individual C

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JISHIASHVILI Diana 1987 GEO
R C --- inscribed
NORA Consuelo 1982 ITA
R C --- inscribed
BÖKENHAUER-HAACK Diana - GER TUS Maccabi Rostock R C --- cancelled  
PASHKOVA Hanna - UKR L C --- cancelled  

2 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

APTSIAURI Tatia GEO Georgian Paralympic Committee
CHERVIAKOVA Elena RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
A DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B EIFRIG Maximilian Johannes GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
A ISMAILOV Khuseyn RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B PROVENZALE Luca ITA Italian Paralympic Committee

Foil male Senior Individual C

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KAVALIOU Kanstantsin 1990 ISR
L C --- inscribed
RIGO Leonardo 2001 ITA
L C --- inscribed
RUSSO William 1977 ITA
R C --- inscribed
VALAINIS Dmitrijs 1982 LAT
L C --- inscribed
JALOCHA Michal 1986 POL
R --- inscribed
KOLODZIEJCZYK Lukasz 1993 POL
R C --- inscribed
BELYAEV Dmitry 1982 RUS
R C --- inscribed
KURITSKII Aleksandr 1994 RUS
R C --- inscribed
LOGUTENKO Alexander 1978 RUS
R C --- inscribed
LUKYANOV Nikolay 1982 RUS
R C --- inscribed
SHAVKUN Serhii 1972 UKR
R C --- inscribed
SHEPTITSKYI Serhii 1992 UKR
R C --- inscribed

12 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

APTSIAURI Tatia GEO Georgian Paralympic Committee
CHERVIAKOVA Elena RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
A DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
B EIFRIG Maximilian Johannes GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
A ISMAILOV Khuseyn RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B PROVENZALE Luca ITA Italian Paralympic Committee

Sabre female Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GEORGIA
GEO --- inscribed  
UKRAINE
UKR --- inscribed  
POLAND 2
POL --- inscribed  

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

B APTSIAURI Tatia GEO Georgian Paralympic Committee
CHERVIAKOVA Elena RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
EIFRIG Maximilian Johannes GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
B ISMAILOV Khuseyn RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B PROVENZALE Luca ITA Italian Paralympic Committee

Sabre male Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FRANCE
VADON Laurent (1976 R)
CITERNE Robert (1961 L)
EL ASSINE Moez (1980 R)
LEMOINE Ludovic (1986 R)
FRA --- inscribed  
UKRAINE
UKR --- inscribed  
GERMANY
SCHMIDT Maurice (1999 R)
HAUPT Julius (2000 R)
CHEEMA Balwinder (1979 R)
GER --- inscribed  
KUWAIT
KUW --- inscribed  
GREECE
GRE --- inscribed  
POLAND
POL --- inscribed  
RUSSIA
DRONOV Viktor (1994 R)
SHABUROV Maxim (1996 L)
KURZIN Aleksandr (1971 R)
FEDYAEV Roman (1987 R)
RUS --- inscribed  
ITALY 2
MORELLI Alberto (1991 R)
DEI ROSSI Matteo (1995 L)
D'AMBRA Nicola (1978 R)
PAOLUCCI Gianmarco (1995 R)
ITA --- inscribed  

8 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

B APTSIAURI Tatia GEO Georgian Paralympic Committee
CHERVIAKOVA Elena RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B DOROSHYN Oleksandr UKR Ukraine National Paralympic Committee
EIFRIG Maximilian Johannes GER Deutscher Behindertensportverband e.V.
B ISMAILOV Khuseyn RUS Russian Federation of Sports with Physical Impairment
B PROVENZALE Luca ITA Italian Paralympic Committee

Officials

BAZADZE Merab GEO Coach Georgian Paralympic Committee
MESKHI Malkhaz GEO Coach Georgian Paralympic Committee