Back to list

Campeonato Brasileiro de Paraesgrima
BRA São Paulo
October 17, 2022 - October 20, 2022

Epee female Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AAA
Associação Atlética Anthares (BRA)
SILVA Maria (1994 L)
ARAÚJO Gessica (2000 R)
LEMOS Ana Clara (2004 R)
BARBOSA Maria Victoria (2002 L)
BRA --- inscribed  
ADFP
Associação dos Deficientes Físicos do Paraná (BRA)
BRA --- inscribed  

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B ANZOLIN Carolina BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B ASSIS Gabriel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B BINDI Ricardo BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MELIAN Abel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MOREIRA Carlos BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee female Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ARAÚJO Gessica 2000 BRA Associação Atlética Anthares
R --- inscribed
BARBOSA Maria Victoria 2002 BRA Associação Atlética Anthares
L --- inscribed
SILVA Maria 1994 BRA Associação Atlética Anthares
L --- inscribed
UCHÔA Maria 2005 BRA Associação Atlética Anthares
R --- inscribed
MAIA Karina 1990 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R A 5 inscribed
MANICA Rudineia 1975 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R A 6 inscribed
OLIVEIRA Carminha 1990 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R A 1 inscribed
RODRIGUES Marya Fernanda 2003 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
L A 7 inscribed
CARVALHO Natalia 2002 BRA Barroca Tênis Clube
R --- inscribed
DIAS Nicolly 2007 BRA Barroca Tênis Clube
L --- inscribed
VERAS Rayssa 1996 BRA Club Athletico Paulistano
R A 2 inscribed
LUBIANCA Paula 2002 BRA Grêmio Náutico União
R A 10 inscribed
PAZ Ana Elisa 2003 BRA Grêmio Náutico União
L A 8 inscribed
SANTOS Monica 1983 BRA Grêmio Náutico União
R B 3 inscribed
SOARES Fabiana 1978 BRA Sport Club Magnólia
R A 4 inscribed

15 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B ANZOLIN Carolina BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B ASSIS Gabriel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B BINDI Ricardo BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MELIAN Abel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MOREIRA Carlos BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee female Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LEMOS Ana Clara 2004 BRA Associação Atlética Anthares
R --- inscribed
BARCELLOS Gabriela 1996 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R --- inscribed
RODOLPHO Suelen 1991 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
B --- inscribed
MARQUES Sabrina 2007 BRA Barroca Tênis Clube
L --- inscribed
SANTOS Monica 1983 BRA Grêmio Náutico União
R B --- inscribed
MAIA Rafaela - BRA Grêmio Náutico União R --- cancelled  

5 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B ANZOLIN Carolina BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B ASSIS Gabriel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B BINDI Ricardo BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MELIAN Abel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MOREIRA Carlos BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee male Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AAA
Associação Atlética Anthares (BRA)
SANTOS Maxwell (2002 R)
DOS SANTOS Elias (1992 L)
VITAL Jair (1968 R)
BRA --- inscribed  
ADFP
Associação dos Deficientes Físicos do Paraná (BRA)
BRA --- inscribed  
BTC
Barroca Tênis Clube (BRA)
BRA --- inscribed  

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B ANZOLIN Carolina BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B ASSIS Gabriel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B BINDI Ricardo BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MELIAN Abel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MOREIRA Carlos BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee male Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SANTOS Maxwell 2002 BRA Associação Atlética Anthares
R 13 inscribed
COLACO Sandro 1974 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R A 2 inscribed
MAESTRELLI Bernardo 2008 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R 14 inscribed
MARTINS DOS SANTOS Thaylon 2000 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R --- inscribed
RIBEIRO Moacir 1983 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R A 5 inscribed
ZAFATOSKI Clodoaldo 1984 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R A 6 inscribed
JULIAO Lucas 1998 BRA Barroca Tênis Clube
L 10 inscribed
MAIA Marcelino 2002 BRA Barroca Tênis Clube
R 17 inscribed
OLIVEIRA Elias 2000 BRA Barroca Tênis Clube
R A 7 inscribed
TORRES Henrique 2003 BRA Barroca Tênis Clube
R 14 inscribed
DE OLIVEIRA Lenilson 1973 BRA Club Athletico Paulistano
R A 1 inscribed
OLIVEIRA Eduardo 1968 BRA Club Athletico Paulistano
L A 9 inscribed
SOUZA Alex Sandro 1976 BRA Esporte Clube Pinheiros
R A 4 inscribed
DAMASCENO Fabio Luiz 1983 BRA Grêmio Náutico União
R A 3 inscribed
DAMASCENO Kevin 2004 BRA Grêmio Náutico União
R A 8 inscribed
IGNACIO Cesar 1968 BRA Grêmio Náutico União
R 16 inscribed

16 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B ANZOLIN Carolina BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B ASSIS Gabriel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B BINDI Ricardo BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MELIAN Abel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MOREIRA Carlos BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee male Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DA SILVA Valter 1994 BRA Associação Atlética Anthares
L --- inscribed
DOS SANTOS Elias 1992 BRA Associação Atlética Anthares
L --- inscribed
VITAL Jair 1968 BRA Associação Atlética Anthares
R --- inscribed
DA SILVA Luis 1980 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R 7 inscribed
GUISSONE Jovane 1983 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R B 1 inscribed
MASSARUTT Rodrigo 1982 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R B 3 inscribed
MONTEIRO DA SILVA Izaias 1986 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R B 5 inscribed
PIRES Anderson 1984 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R B 6 inscribed
RASSAN FILHO Edgard 1970 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R B 8 inscribed
SANTANA Renato 1990 BRA Barroca Tênis Clube
R 12 inscribed
SOUZA Elielson da Silva 1981 BRA Barroca Tênis Clube
R B 9 inscribed
CHAVES Vanderson Luis 1994 BRA Grêmio Náutico União
R B 2 inscribed
STEMPNIAK DE LIMA Mauricio 1979 BRA Grêmio Náutico União
R B 4 inscribed

13 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B ANZOLIN Carolina BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B ASSIS Gabriel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B BINDI Ricardo BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MELIAN Abel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MOREIRA Carlos BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee male Senior Individual C

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VASCONCELLOS Andre 1980 BRA Barroca Tênis Clube
R C --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B ANZOLIN Carolina BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B ASSIS Gabriel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B BINDI Ricardo BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MELIAN Abel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MOREIRA Carlos BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil female Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ADFP
Associação dos Deficientes Físicos do Paraná (BRA)
BRA --- inscribed  

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B ANZOLIN Carolina BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B ASSIS Gabriel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B BINDI Ricardo BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MELIAN Abel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
MOREIRA Carlos BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil female Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
UCHÔA Maria 2005 BRA Associação Atlética Anthares
R --- inscribed
MAIA Karina 1990 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R A 8 inscribed
MANICA Rudineia 1975 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R A 5 inscribed
OLIVEIRA Carminha 1990 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R A 4 inscribed
VERAS Rayssa 1996 BRA Club Athletico Paulistano
R A 2 inscribed
LUBIANCA Paula 2002 BRA Grêmio Náutico União
R A 9 inscribed
PAZ Ana Elisa 2003 BRA Grêmio Náutico União
L A 6 inscribed
SANTOS Monica 1983 BRA Grêmio Náutico União
R B 1 inscribed
SOARES Fabiana 1978 BRA Sport Club Magnólia
R A 3 inscribed

9 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B ANZOLIN Carolina BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B ASSIS Gabriel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B BINDI Ricardo BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MELIAN Abel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
MOREIRA Carlos BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil female Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
RODOLPHO Suelen 1991 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
B --- inscribed
SANTOS Monica 1983 BRA Grêmio Náutico União
R B --- inscribed
MAIA Rafaela - BRA Grêmio Náutico União R --- cancelled  

2 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B ANZOLIN Carolina BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B ASSIS Gabriel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B BINDI Ricardo BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MELIAN Abel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
MOREIRA Carlos BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil male Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AAA
Associação Atlética Anthares (BRA)
BRA --- inscribed  
ADFP
Associação dos Deficientes Físicos do Paraná (BRA)
BRA --- inscribed  

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B ANZOLIN Carolina BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B ASSIS Gabriel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B BINDI Ricardo BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MELIAN Abel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
MOREIRA Carlos BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil male Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SANTOS Maxwell 2002 BRA Associação Atlética Anthares
R 10 inscribed
COLACO Sandro 1974 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R A 5 inscribed
MARTINS DOS SANTOS Thaylon 2000 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R --- inscribed
RIBEIRO Moacir 1983 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R A 8 inscribed
ZAFATOSKI Clodoaldo 1984 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R A 6 inscribed
JULIAO Lucas 1998 BRA Barroca Tênis Clube
L 9 inscribed
DE OLIVEIRA Lenilson 1973 BRA Club Athletico Paulistano
R A 4 inscribed
OLIVEIRA Eduardo 1968 BRA Club Athletico Paulistano
L A 7 inscribed
SOUZA Alex Sandro 1976 BRA Esporte Clube Pinheiros
R A 1 inscribed
DAMASCENO Fabio Luiz 1983 BRA Grêmio Náutico União
R A 2 inscribed
DAMASCENO Kevin 2004 BRA Grêmio Náutico União
R A 3 inscribed
IGNACIO Cesar 1968 BRA Grêmio Náutico União
R 11 inscribed

12 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B ANZOLIN Carolina BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B ASSIS Gabriel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B BINDI Ricardo BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MELIAN Abel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
MOREIRA Carlos BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil male Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DA SILVA Valter 1994 BRA Associação Atlética Anthares
L --- inscribed
GUISSONE Jovane 1983 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R B 1 inscribed
MONTEIRO DA SILVA Izaias 1986 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R B 7 inscribed
PIRES Anderson 1984 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R B 7 inscribed
RASSAN FILHO Edgard 1970 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R B 9 inscribed
SANTANA Renato 1990 BRA Barroca Tênis Clube
R 10 inscribed
SOUZA Elielson da Silva 1981 BRA Barroca Tênis Clube
R B 6 inscribed
CHAVES Vanderson Luis 1994 BRA Grêmio Náutico União
R B 2 inscribed
STEMPNIAK DE LIMA Mauricio 1979 BRA Grêmio Náutico União
R B 3 inscribed

9 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B ANZOLIN Carolina BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B ASSIS Gabriel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B BINDI Ricardo BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MELIAN Abel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
MOREIRA Carlos BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil male Senior Individual C

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VASCONCELLOS Andre 1980 BRA Barroca Tênis Clube
R C --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B ANZOLIN Carolina BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B ASSIS Gabriel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B BINDI Ricardo BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MELIAN Abel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
MOREIRA Carlos BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre female Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ADFP
Associação dos Deficientes Físicos do Paraná (BRA)
BRA --- inscribed  

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B ANZOLIN Carolina BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B ASSIS Gabriel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B BINDI Ricardo BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
MELIAN Abel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
MOREIRA Carlos BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre female Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MAIA Karina 1990 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R A 4 inscribed
MANICA Rudineia 1975 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R A 5 inscribed
OLIVEIRA Carminha 1990 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R A 3 inscribed
RODRIGUES Marya Fernanda 2003 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
L A 8 inscribed
VERAS Rayssa 1996 BRA Club Athletico Paulistano
R A 7 inscribed
PAZ Ana Elisa 2003 BRA Grêmio Náutico União
L A 6 inscribed
SANTOS Monica 1983 BRA Grêmio Náutico União
R B 2 inscribed
SOARES Fabiana 1978 BRA Sport Club Magnólia
R A 1 inscribed

8 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B ANZOLIN Carolina BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B ASSIS Gabriel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B BINDI Ricardo BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
MELIAN Abel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
MOREIRA Carlos BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre female Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SANTOS Monica 1983 BRA Grêmio Náutico União
R B --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B ANZOLIN Carolina BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B ASSIS Gabriel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B BINDI Ricardo BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
MELIAN Abel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
MOREIRA Carlos BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre male Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ADFP
Associação dos Deficientes Físicos do Paraná (BRA)
BRA --- inscribed  

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B ANZOLIN Carolina BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B ASSIS Gabriel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B BINDI Ricardo BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
MELIAN Abel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
MOREIRA Carlos BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre male Senior Individual A

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
COLACO Sandro 1974 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R A 4 inscribed
RIBEIRO Moacir 1983 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R A 5 inscribed
ZAFATOSKI Clodoaldo 1984 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R A 7 inscribed
OLIVEIRA Elias 2000 BRA Barroca Tênis Clube
R A 6 inscribed
DE OLIVEIRA Lenilson 1973 BRA Club Athletico Paulistano
R A --- inscribed
SOUZA Alex Sandro 1976 BRA Esporte Clube Pinheiros
R A 3 inscribed
DAMASCENO Fabio Luiz 1983 BRA Grêmio Náutico União
R A 1 inscribed
DAMASCENO Kevin 2004 BRA Grêmio Náutico União
R A 2 inscribed

8 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B ANZOLIN Carolina BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B ASSIS Gabriel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B BINDI Ricardo BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
MELIAN Abel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
MOREIRA Carlos BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre male Senior Individual B

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DA SILVA Luis 1980 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R 6 inscribed
GUISSONE Jovane 1983 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R B 4 inscribed
MASSARUTT Rodrigo 1982 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R B 3 inscribed
MONTEIRO DA SILVA Izaias 1986 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R B 2 inscribed
PIRES Anderson 1984 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R B 5 inscribed
RASSAN FILHO Edgard 1970 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
R B --- inscribed
SOUZA Elielson da Silva 1981 BRA Barroca Tênis Clube
R B 7 inscribed
CHAVES Vanderson Luis 1994 BRA Grêmio Náutico União
R B 1 inscribed

8 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B ANZOLIN Carolina BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B ASSIS Gabriel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B BINDI Ricardo BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
MELIAN Abel BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
MOREIRA Carlos BRA Confederacao Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Officials

BARCELLOS Monica BRA Coach Mon Tue Wed Thu Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
KATO Fernando BRA Coach Mon Tue Wed Thu Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
MAGALHÃES Amanda BRA Parents Mon Tue Wed Thu Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
RODOLPHO Karina BRA Parents Mon Tue Wed Thu Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
RODRIGUES Michele BRA Parents Mon Tue Wed Thu Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
ZAGROBELNY Icaro BRA Coach Mon Tue Wed Thu Associação dos Deficientes Físicos do Paraná
CARDOSO Marcos BRA Coach Mon Tue Wed Thu Esporte Clube Pinheiros
NUNES Eduardo BRA Coach Grêmio Náutico União
AZEVEDO Marcio Roberto BRA Organizing committee Mon Tue Wed Thu Confederacao Brasileira de Esgrima
BINDI Ana Paula BRA Competition management Mon Tue Wed Thu Confederacao Brasileira de Esgrima
CAMPOS Bruna BRA Organizing committee Mon Tue Wed Thu Confederacao Brasileira de Esgrima
SOUSA Rodrigo BRA Organizing committee Mon Tue Wed Thu Confederacao Brasileira de Esgrima