Back to list

Results

2018 IWAS Wheelchair Fencing World Cup
JPN Kyoto
December 13, 2018 - December 16, 2018

Sabre female Senior Individual B
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KHETSURIANI Irma 1985 F B GEO
2 N FEDOTA Olena 1986 F B UKR
3 N JANA Saysunee 1974 F B THA
3 N MEZÖ Boglarka 1987 F B HUN
5 N PASQUINO Rossanna 1982 F B ITA
6 N HAREZA Patrycja 1991 F B POL
7 N TAUBER Sylvi 1979 F B GER
8 N POZNIAK Tetiana 1984 F B UKR
9 N YESINA Olga 1994 F B UKR
10 N DOLOH Nadiia 1986 F B UKR
11 N LOUFAKI Kalliopi 1982 F B GRE
12 N PACEK Jadwiga 1989 F B POL
13 N VASILEVA Ludmila 1984 F B RUS
14 N MISHUROVA Irina 1993 F B RUS
15 N KASTSIUCHKOVA Anastasiya 1991 F B BLR
16 N SABLON Sophie 1979 F B FRA
17 N 1st round FIAKLISTAVA Kristina 1991 F B BLR
18 N 1st round ABE Chisato 1978 F B JPN
19 N 1st round RODOLPHO Suelen 1991 F B BRA

Sabre male Senior Individual A
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TIAN Jianquan 1989 M A CHN
2 N OSVATH Richard 1985 M A HUN
3 N DRONOV Viktor 1994 M A RUS
3 N GIORDAN Edoardo 1993 M A ITA
5 N SHABUROV Maxim 1996 M A RUS
6 N MANKO Artem 1998 M A UKR
7 N TRETER Rafal Bogdan 1997 M A POL
8 N GILLIVER Piers 1994 M A GBR
9 N DEMCHUK Andrii 1987 M A UKR
10 N EL ASSINE Moez 1980 M A FRA
11 N SCHMIDT Maurice 1999 M A GER
12 N NAGAEV Nikita 1993 M A RUS
13 N ZIOMEK Rafal 1991 M A POL
14 N CITERNE Robert 1961 M A FRA
15 N KARPOV Mikhail 1986 M A RUS
16 N LEMOINE Ludovic 1986 M A FRA
17 N CHEONG Meng Chai 1977 M A HKG
18 N PYLARINOS-MARKANTONATOS Gerasimos 1979 M A GRE
19 N YE Ruyi 1987 M A CHN
20 N SIM Jae Hoon 1988 M A KOR
21 N KANO Shintaro 1985 M A JPN
22 N ROUSELL Ryan 1997 M A CAN
23 N HEBERT Matthieu 1967 M A CAN
24 N HAUPT Julius 2000 M A GER
25 N NTOUNIS Vasileios 1990 M A GRE
26 N SOUZA Alex Sandro 1976 M A BRA
27 N SHIN Chang Sik 1973 M A KOR
28 N YASU Naoki 1977 M A JPN
29 N TSEDRYK Vadym 1989 M A UKR
30 N NOBLE Romain 1980 M A FRA
31 N TROFIMOV Nikita 2001 M A RUS RUS
32 N CAMPBELL-HILL Matthew 1979 M A GBR
33 N FAYZULLIN Timur 1986 M A RUS
34 N 1st round CALKA Norbert 1987 M A POL
35 N 1st round SWAUGER Richard 1956 M A USA
36 N 1st round BRECHT Doug 1955 M A CAN
37 N 1st round CHO Yeong Rae 1976 M A KOR
38 N 1st round JELESTIN Joseph Suresh 1981 M A IND
39 N 1st round KIM Sung Hwan 1983 M A KOR
40 N 1st round LI Bing-Yu 1900 M A TPE
0 F 1st round 1982 M IND

Sabre male Senior Individual B
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PLUTA Grzegorz 1974 M B POL
2 N FENG Yanke 1988 M B CHN
3 N KAMALOV Albert 1985 M B RUS
3 N KURZIN Alexander 1971 M B RUS
5 N VALET Maxime 1987 M B FRA
6 N TARJANYI Istvan 1978 M B HUN
7 N CASTRO Adrian 1990 M B POL
8 N TRIANTAFYLLOU Panagiotis 1986 M B GRE
9 N SARRI Alessio 1973 M B ITA
10 N ONDA Ryuji 1976 M B JPN
11 N CIMA Marco 1976 M B ITA
12 N KHAMATSHIN Timur 1982 M B RUS
13 N MAINVILLE Pierre 1973 M B CAN
14 N CRATERE Marc André 1973 M B FRA
15 N IFEBE Yannick 1992 M B FRA
16 N RYU Eun Hwan 1991 M B KOR
17 N CHEEMA Balwinder 1979 M B GER
18 N PRANEVICH Andrei 1983 M B BLR
18 N CHAVES Vanderson Luis 1994 M B BRA
20 N PETER Yohan 1988 M B FRA
21 N 1st round SEROZHENKO Dmytro 1989 M B UKR
22 N 1st round PARK Chunhee 1984 M C KOR
23 N 1st round HA Tae Woo 1999 M B KOR
24 N 1st round WIDMAIER Tim 1990 M B GER

Sabre female Senior Individual A
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BREUS Yevheniia 1982 F A UKR
2 N HAJMASI Eva Andrea 1987 F A HUN
3 N MORKVYCH Nataliia 1992 F A UKR
3 N WANG Xiujian 1996 F A CHN
5 N VERES Amarilla 1993 F A HUN
6 N MOGOS Andrea 1988 F A ITA
7 N KIM Sunmi 1989 F A KOR
8 N DROZDZ Kinga 1994 F A POL
9 N SYCHEVA Evgeniya 1989 F A RUS
10 N FIDRYCH Marta 1990 F A POL
10 N TIBIASHVILI Nino 1997 F A GEO
12 N TRIGILIA Loredana 1976 F A ITA
13 N BUSSAYAWIPHATHORN Cholthacha 1975 F A THA
14 N CHOOKERD Atittaya 1997 F A THA
15 N SMERTINA Viktoria 1988 F A RUS
16 N BURDON Renata 1973 F A POL
17 N AFONINA Natalya 1976 F A RUS
18 N LAO In I 1984 F A MAC
19 N GARRIDO Begona 1960 F A ESP
19 N NAKPRASIT Duean 1992 F A THA
19 N SOARES Fabiana 1978 F A BRA
22 N JENSEN Shelby 2001 F A USA
23 N POIGNET Sabrina 1982 F A FRA
24 N 1st round VLAMI Efthymia 1988 F A GRE
25 N 1st round LAM Ka Man 1999 F A HKG
26 N 1st round ZACHARIADI Adamantia-Styliani 1976 F A GRE
27 N 1st round ZADISHVILI Gvantsa 1994 F 4 GEO
28 N 1st round BAEK Gyeong Hye 2000 F A KOR

Foil female Senior Individual A
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KRAJNYAK Zsuzsanna 1978 F A HUN
2 N RONG Jing 1988 F A CHN
3 N HAJMASI Eva Andrea 1987 F A HUN
3 N TRIGILIA Loredana 1976 F A ITA
5 N SYCHEVA Evgeniya 1989 F A RUS
6 N MORKVYCH Nataliia 1992 F A UKR
7 N MAYA Iuliia 1981 F A RUS
8 N YU Chui Yee 1984 F A HKG
9 N EVDOKIMOVA Alena 2000 F A RUS
10 N MOGOS Andrea 1988 F A ITA
11 N LAO In I 1984 F A MAC
12 N NG Justine Charissa 1989 F A HKG
13 N MANDRYK Nataliia 1988 F 4 UKR
14 N KIM Sunmi 1989 F A KOR
15 N CHOOKERD Atittaya 1997 F A THA
16 N HALKINA Aliona 1977 F A BLR
17 N KELMAN Linor 1990 F A ISR
18 N ZADISHVILI Gvantsa 1994 F 4 GEO
19 N FAN Pui Shan 1975 F A HKG
20 N TIBIASHVILI Nino 1997 F A GEO
21 N VLAMI Efthymia 1988 F A GRE
22 N VAN ACHTERBERG Elke Lale 2000 F A TUR
23 N COLLIS-MCCANN Gemma 1992 F A GBR
24 N JENSEN Shelby 2001 F A USA
25 N SITA Suthin 1978 F A THA
26 N DE OLIVEIRA Carminha 1990 F A BRA
27 N LAM Ka Man 1999 F A HKG
28 N 1st round MATSUMOTO Mieko 1969 F A JPN
29 N 1st round KLIMENKOVA Anna 1995 F A RUS
29 N 1st round SOARES Fabiana 1978 F A BRA
31 N 1st round BAEK Gyeong Hye 2000 F A KOR
32 N 1st round CHIANG Chih-Hsien 1967 F A TPE
33 N 1st round LEE Ye Ri 1998 F A KOR

Foil female Senior Individual B
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VASILEVA Ludmila 1984 F B RUS
2 N VIO Beatrice Maria 1997 F B ITA
3 N MISHUROVA Irina 1993 F B RUS
3 N SAKURAI Anri 1988 F B JPN
5 N DOLOH Nadiia 1986 F B UKR
6 N JANA Saysunee 1974 F B THA
7 N GEDDES Ellen 1988 F B USA
8 N KHETSURIANI Irma 1985 F B GEO
9 N CHUNG Yuen Ping 1988 F B HKG
10 N TAUBER Sylvi 1979 F B GER
11 N DEMAUDE Cecile 1972 F B FRA
12 N MAKRYTSKAYA Alesia 1986 F B BLR
13 N MEZÖ Boglarka 1987 F B HUN
14 N BIAGINI Alessia 1994 F B ITA
15 N YESINA Olga 1994 F B UKR
16 N TONG Nga Ting 1992 F B HKG
17 N DROIT MALARME Stéphanie 1974 F B FRA
18 N SABLON Sophie 1979 F B FRA
19 N 1st round BOYKOVA Viktoria 1989 F B RUS
20 N 1st round RODOLPHO Suelen 1991 F B BRA
21 N 1st round ABE Chisato 1978 F B JPN
22 N 1st round CHISAKA Kana 1983 F B JPN

Epee male Senior Individual A
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GILLIVER Piers 1994 M A GBR
2 N LAMBERTINI Emanuele 1999 M A ITA
3 N PENDER Dariusz 1974 M A POL
3 N SCHMIDT Maurice 1999 M A GER
5 N CALKA Norbert 1987 M A POL
6 N ZHONG Sai Chun 1993 M A CHN
7 N TIAN Jianquan 1989 M A CHN
8 N SUN Gang 1993 M A CHN
9 N SHABUROV Maxim 1996 M A RUS
10 N YUSUPOV Artur 1983 M A RUS
11 N GIORDAN Edoardo 1993 M A ITA
12 N CITERNE Robert 1961 M A FRA
13 N SIM Jae Hoon 1988 M A KOR
14 N TSEDRYK Vadym 1989 M A UKR
15 N MAHULA Maksym 1996 M A UKR
16 N TRETER Rafal Bogdan 1997 M A POL
17 N DRONOV Viktor 1994 M A RUS
18 N CHARLOT Gaëtan 1998 M A FRA
19 N FEDYAEV Roman 1987 M A RUS
20 N MANKO Artem 1998 M A UKR
21 N NOBLE Romain 1980 M A FRA
22 N PYLARINOS-MARKANTONATOS Gerasimos 1979 M A GRE
23 N LAM WATSON Oliver 1992 M 4 GBR
24 N BETTI Matteo 1985 M A ITA
24 N CAMPBELL-HILL Matthew 1979 M A GBR
26 N KARPOV Mikhail 1986 M A RUS
27 N TROFIMOV Nikita 2001 M A RUS RUS
28 N NTOUNIS Vasileios 1990 M A GRE
29 N ROUSELL Ryan 1997 M A CAN
30 N WADDELL Joshua 2002 M A GBR
31 N HEBERT Matthieu 1967 M A CAN
32 N NALEWAJEK Michal 1992 M A POL
33 N LEE Byeong In 1993 M A KOR
34 N NAKAGAWA Kiyoharu 1977 M A JPN
35 N CHO Yeong Rae 1976 M A KOR
36 N 1st round KIM Sung Hwan 1983 M A KOR
37 N 1st round KANO Shintaro 1985 M A JPN
38 N 1st round SHIN Chang Sik 1973 M A KOR
39 N 1st round TOKATLIAN Damien 1970 M A FRA
40 N 1st round SASAJIMA TAKAAKI 1990 M A JPN
41 N 1st round RIBEIRO Moacir 1983 M A BRA
42 N 1st round BRECHT Doug 1955 M A CAN
43 N 1st round YASU Naoki 1977 M A JPN

Epee male Senior Individual B
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ALI Ammar 1985 M B IRQ
2 N KUZYUKOV Alexander 1987 M B RUS
3 N COUTYA Dimitri 1997 M B GBR
3 N CRATERE Marc André 1973 M B FRA
5 N PETER Yohan 1988 M B FRA
6 N NAUMENKO Oleg 1986 M B UKR
7 N HU Daoliang 1980 M B CHN
8 N PRANEVICH Andrei 1983 M B BLR
9 N IFEBE Yannick 1992 M B FRA
10 N RZASA Kamil 1985 M B POL
11 N GUISSONE Jovane 1983 M B BRA
12 N TARJANYI Istvan 1978 M B HUN
13 N LEWONOWSKI Grzegorz 1974 M B POL
14 N SARRI Alessio 1973 M B ITA
15 N KURZIN Alexander 1971 M B RUS
16 N CHAVES Vanderson Luis 1994 M B BRA
17 N BEYCH Konstantin Yuryevich 1984 M B RUS
18 N DATSKO Anton 1983 M B UKR
19 N FUJITA Michinobu 1986 M B JPN
20 N MAINVILLE Pierre 1973 M B CAN
21 N TRIANTAFYLLOU Panagiotis 1986 M B GRE
22 N AKIRA Tsunoda 1989 M 2 JPN
23 N SEROZHENKO Dmytro 1989 M B UKR
24 N CHEEMA Balwinder 1979 M B GER
25 N 1st round PLUTA Grzegorz 1974 M B POL
26 N 1st round PARK Chunhee 1984 M C KOR
27 N 1st round RUSSELL Josh 1995 M B USA
28 N 1st round SEMAAN Elias 1984 M C LBN
28 N 1st round WIDMAIER Tim 1990 M B GER
30 N 1st round HA Tae Woo 1999 M B KOR

Foil male Senior Individual A
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SUN Gang 1993 M A CHN
2 N LAMBERTINI Emanuele 1999 M A ITA
3 N OSVATH Richard 1985 M A HUN
3 N ZHONG Sai Chun 1993 M A CHN
5 N NAGAEV Nikita 1993 M A RUS
6 N TOKATLIAN Damien 1970 M A FRA
7 N FEDYAEV Roman 1987 M A RUS
8 N DEMCHUK Andrii 1987 M A UKR
9 N NALEWAJEK Michal 1992 M A POL
10 N ZIOMEK Rafal 1991 M A POL
11 N CHEONG Meng Chai 1977 M A HKG
12 N PENDER Dariusz 1974 M A POL
13 N BETTI Matteo 1985 M A ITA
14 N LEMOINE Ludovic 1986 M A FRA
15 N YUSUPOV Artur 1983 M A RUS
16 N YE Ruyi 1987 M A CHN
17 N FAYZULLIN Timur 1986 M A RUS
18 N CHO Yeong Rae 1976 M A KOR
19 N EL ASSINE Moez 1980 M A FRA
20 N SIM Jae Hoon 1988 M A KOR
21 N KANO Shintaro 1985 M A JPN
22 N YASU Naoki 1977 M A JPN
23 N HEBERT Matthieu 1967 M A CAN
24 N SHABUROV Maxim 1996 M A RUS
25 N HAUPT Julius 2000 M A GER
26 N LAM WATSON Oliver 1992 M 4 GBR
27 N MAHULA Maksym 1996 M A UKR
28 N ROUSELL Ryan 1997 M A CAN
29 N FUKUDA Tsuyoshi 1999 M A JPN
30 N BRANCH Byron 1984 M A USA
31 N NAKAGAWA Kiyoharu 1977 M A JPN
32 N WADDELL Joshua 2002 M A GBR
33 N LEE Byeong In 1993 M A KOR
34 N CHU Ho Yin 2000 M A HKG
35 N SHIN Chang Sik 1973 M A KOR
36 N LI Bing-Yu 1900 M A TPE
37 N 1st round BRECHT Doug 1955 M A CAN
38 N 1st round KIM Sung Hwan 1983 M A KOR
39 N 1st round SOUZA Alex Sandro 1976 M A BRA
39 N 1st round SASAJIMA TAKAAKI 1990 M A JPN
41 N 1st round RIBEIRO Moacir 1983 M A BRA
42 N 1st round AJAIKUMAR Narayanan 1982 M IND
43 N 1st round JELESTIN Joseph Suresh 1981 M A IND

Foil male Senior Individual B
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FENG Yanke 1988 M B CHN
2 N GAWORSKI Jacek 1967 M B POL
3 N COUTYA Dimitri 1997 M B GBR
3 N DATSKO Anton 1983 M B UKR
5 N HU Daoliang 1980 M B CHN
5 N VALET Maxime 1987 M B FRA
7 N KUZYUKOV Alexander 1987 M B RUS
8 N CIMA Marco 1976 M B ITA
9 N BEYCH Konstantin Yuryevich 1984 M B RUS
10 N CHAVES Vanderson Luis 1994 M B BRA
11 N NAUMENKO Oleg 1986 M B UKR
12 N SEROZHENKO Dmytro 1989 M B UKR
13 N KHAMATSHIN Timur 1982 M B RUS
14 N FUJITA Michinobu 1986 M B JPN
15 N KAMALOV Albert 1985 M B RUS
16 N GUISSONE Jovane 1983 M B BRA
17 N PARK Chunhee 1984 M C KOR
18 N CASTRO Adrian 1990 M B POL
19 N AKIRA Tsunoda 1989 M 2 JPN
20 N ONDA Ryuji 1976 M B JPN
21 N 1st round RYU Eun Hwan 1991 M B KOR
22 N 1st round GLASS Sean 2004 M B HKG
23 N 1st round RUSSELL Josh 1995 M B USA
24 N 1st round ALI Ammar 1985 M B IRQ
25 N 1st round SEMAAN Elias 1984 M C LBN

Epee female Senior Individual A
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAYA Iuliia 1981 F A RUS
2 N BREUS Yevheniia 1982 F A UKR
3 N RONG Jing 1988 F A CHN
3 N VERES Amarilla 1993 F A HUN
5 N HALKINA Aliona 1977 F A BLR
6 N EVDOKIMOVA Alena 2000 F A RUS
7 N MANDRYK Nataliia 1988 F 4 UKR
8 N KRAJNYAK Zsuzsanna 1978 F A HUN
9 N COLLIS-MCCANN Gemma 1992 F A GBR
10 N YU Chui Yee 1984 F A HKG
10 N WANG Xiujian 1996 F A CHN
12 N AFONINA Natalya 1976 F A RUS
13 N NG Justine Charissa 1989 F A HKG
14 N KIM Sunmi 1989 F A KOR
15 N FIDRYCH Marta 1990 F A POL
16 N POIGNET Sabrina 1982 F A FRA
17 N SMERTINA Viktoria 1988 F A RUS
18 N SYCHEVA Evgeniya 1989 F A RUS
19 N VAN ACHTERBERG Elke Lale 2000 F A TUR
20 N BURDON Renata 1973 F A POL
21 N KELMAN Linor 1990 F A ISR
22 N GARRIDO Begona 1960 F A ESP
23 N FAN Pui Shan 1975 F A HKG
24 N DE OLIVEIRA Carminha 1990 F A BRA
25 N DROZDZ Kinga 1994 F A POL
26 N KLIMENKOVA Anna 1995 F A RUS
27 N JENSEN Shelby 2001 F A USA
28 N BAEK Gyeong Hye 2000 F A KOR
29 N VLAMI Efthymia 1988 F A GRE
30 N SOARES Fabiana 1978 F A BRA
31 N 1st round CHIANG Chih-Hsien 1967 F A TPE
32 N 1st round SITA Suthin 1978 F A THA
33 N 1st round NAKPRASIT Duean 1992 F A THA
34 N 1st round BUSSAYAWIPHATHORN Cholthacha 1975 F A THA
35 N 1st round LEE Ye Ri 1998 F A KOR
36 N 1st round ZACHARIADI Adamantia-Styliani 1976 F A GRE
37 N 1st round MATSUMOTO Mieko 1969 F A JPN

Epee female Senior Individual B
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BOYKOVA Viktoria 1989 F B RUS
2 N MAKRYTSKAYA Alesia 1986 F B BLR
3 N DEMAUDE Cecile 1972 F B FRA
3 N VASILEVA Ludmila 1984 F B RUS
5 N JANA Saysunee 1974 F B THA
6 N SAKURAI Anri 1988 F B JPN
7 N GEDDES Ellen 1988 F B USA
8 N KASTSIUCHKOVA Anastasiya 1991 F B BLR
9 N POZNIAK Tetiana 1984 F B UKR
10 N FIAKLISTAVA Kristina 1991 F B BLR
11 N DROIT MALARME Stéphanie 1974 F B FRA
12 N PELOUX Circée 1981 F B FRA
13 N MISHUROVA Irina 1993 F B RUS
14 N BIAGINI Alessia 1994 F B ITA
15 N HAREZA Patrycja 1991 F B POL
16 N FEDOTA Olena 1986 F B UKR
17 N PACEK Jadwiga 1989 F B POL
18 N CHUNG Yuen Ping 1988 F B HKG
19 N TAUBER Sylvi 1979 F B GER
20 N PASQUINO Rossanna 1982 F B ITA
21 N YESINA Olga 1994 F B UKR
21 N LOUFAKI Kalliopi 1982 F B GRE
23 N 1st round TONG Nga Ting 1992 F B HKG
24 N 1st round RODOLPHO Suelen 1991 F B BRA
25 N 1st round ABE Chisato 1978 F B JPN
25 N 1st round CHISAKA Kana 1983 F B JPN

Foil male Senior Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CHINA       CHN
1 N YE Ruyi 1987 M A CHN
1 N ZHONG Sai Chun 1993 M A CHN
1 N SUN Gang 1993 M A CHN
1 N HU Daoliang 1980 M B CHN
2 N RUSSIA       RUS
2 N KAMALOV Albert 1985 M B RUS
2 N NAGAEV Nikita 1993 M A RUS
2 N FEDYAEV Roman 1987 M A RUS
2 N YUSUPOV Artur 1983 M A RUS
3 N ITALY       ITA
3 N CIMA Marco 1976 M B ITA
3 N BETTI Matteo 1985 M A ITA
3 N LAMBERTINI Emanuele 1999 M A ITA
4 N FRANCE       FRA
4 N VALET Maxime 1987 M B FRA
4 N LEMOINE Ludovic 1986 M A FRA
4 N TOKATLIAN Damien 1970 M A FRA
4 N EL ASSINE Moez 1980 M A FRA
5 N POLAND       POL
5 N ZIOMEK Rafal 1991 M A POL
5 N NALEWAJEK Michal 1992 M A POL
5 N GAWORSKI Jacek 1967 M B POL
5 N PENDER Dariusz 1974 M A POL
6 N GREAT BRITAIN       GBR
6 N WADDELL Joshua 2002 M A GBR
6 N COUTYA Dimitri 1997 M B GBR
6 N GILLIVER Piers 1994 M A GBR
6 N LAM WATSON Oliver 1992 M 4 GBR
7 N UKRAINE       UKR
7 N DEMCHUK Andrii 1987 M A UKR
7 N DATSKO Anton 1983 M B UKR
7 N MAHULA Maksym 1996 M A UKR
7 N NAUMENKO Oleg 1986 M B UKR
8 N KOREA       KOR
8 N RYU Eun Hwan 1991 M B KOR
8 N PARK Chunhee 1984 M C KOR
8 N SIM Jae Hoon 1988 M A KOR
8 N CHO Yeong Rae 1976 M A KOR
9 N BRAZIL       BRA
9 N SOUZA Alex Sandro 1976 M A BRA
9 N CHAVES Vanderson Luis 1994 M B BRA
9 N RIBEIRO Moacir 1983 M A BRA
9 N GUISSONE Jovane 1983 M B BRA
10 N GERMANY       GER
10 N CHEEMA Balwinder 1979 M B GER
10 N SCHMIDT Maurice 1999 M A GER
10 N WIDMAIER Tim 1990 M B GER
10 N HAUPT Julius 2000 M A GER
11 N JAPAN       JPN
11 N KANO Shintaro 1985 M A JPN
11 N FUJITA Michinobu 1986 M B JPN
11 N SASAJIMA TAKAAKI 1990 M A JPN
11 N YASU Naoki 1977 M A JPN
12 N HONG KONG       HKG
12 N CHEONG Meng Chai 1977 M A HKG
12 N GLASS Sean 2004 M B HKG
12 N CHU Ho Yin 2000 M A HKG

Epee female Senior Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RUSSIA       RUS
1 N EVDOKIMOVA Alena 2000 F A RUS
1 N MISHUROVA Irina 1993 F B RUS
1 N BOYKOVA Viktoria 1989 F B RUS
1 N MAYA Iuliia 1981 F A RUS
2 N HUNGARY       HUN
2 N VERES Amarilla 1993 F A HUN
2 N KRAJNYAK Zsuzsanna 1978 F A HUN
2 N MEZÖ Boglarka 1987 F B HUN
3 N UKRAINE       UKR
3 N POZNIAK Tetiana 1984 F B UKR
3 N MANDRYK Nataliia 1988 F 4 UKR
3 N FEDOTA Olena 1986 F B UKR
3 N BREUS Yevheniia 1982 F A UKR
4 N HONG KONG       HKG
4 N YU Chui Yee 1984 F A HKG
4 N FAN Pui Shan 1975 F A HKG
4 N NG Justine Charissa 1989 F A HKG
4 N CHUNG Yuen Ping 1988 F B HKG
5 N BELARUS       BLR
5 N MAKRYTSKAYA Alesia 1986 F B BLR
5 N KASTSIUCHKOVA Anastasiya 1991 F B BLR
5 N FIAKLISTAVA Kristina 1991 F B BLR
5 N HALKINA Aliona 1977 F A BLR
6 N POLAND       POL
6 N HAREZA Patrycja 1991 F B POL
6 N DROZDZ Kinga 1994 F A POL
6 N BURDON Renata 1973 F A POL
6 N FIDRYCH Marta 1990 F A POL
7 N THAILAND       THA
7 N NAKPRASIT Duean 1992 F A THA
7 N BUSSAYAWIPHATHORN Cholthacha 1975 F A THA
7 N SITA Suthin 1978 F A THA
7 N JANA Saysunee 1974 F B THA
8 N GREECE       GRE
8 N VLAMI Efthymia 1988 F A GRE
8 N ZACHARIADI Adamantia-Styliani 1976 F A GRE
8 N LOUFAKI Kalliopi 1982 F B GRE
9 N BRAZIL       BRA
9 N DE OLIVEIRA Carminha 1990 F A BRA
9 N RODOLPHO Suelen 1991 F B BRA
9 N SOARES Fabiana 1978 F A BRA
10 N JAPAN       JPN
10 N ABE Chisato 1978 F B JPN
10 N MATSUMOTO Mieko 1969 F A JPN
10 N CHISAKA Kana 1983 F B JPN