Back to list

Results

2022 Campeonato Mundial
BRA Sao Paulo
October 19, 2022 - October 21, 2022

Sabre female U23 Individual A/B History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NÁDASDY Anna 2005 F A HUN
2 N DELAVOIPIERE Clémence 2000 F A FRA
3 N JENSEN Shelby 2001 F A USA
3 N PAZ Ana Elisa 2003 F A BRA Grêmio Náutico União (BRA)
5 N HUTTER Denise 1999 F B GER FC Gröbenzell (GER)
6 N LOWTHIAN Trinity 2002 F B CAN
7 N RODRIGUES Marya Fernanda 2003 F A BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná (BRA)

Sabre male U23 Individual A/B History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DAMASCENO Kevin 2004 M A BRA Grêmio Náutico União (BRA)
2 N HAUPT Julius 2000 M A GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N SCHRADER Felix 2003 M A GER SV 1845 Esslingen (GER)
3 N OLIVEIRA Elias 2000 M A BRA Barroca Tênis Clube (BRA)
5 N CHOW Long Ho 2004 M A HKG
6 N GLASS Sean 2004 M B HKG HKSAPD (HKG)

Foil female U23 Individual A/B History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NÁDASDY Anna 2005 F A HUN
2 N VAN ACHTERBERG Elke Lale 2000 F A TUR Nilüfer Belediyespor (TUR)
3 N PAZ Ana Elisa 2003 F A BRA Grêmio Náutico União (BRA)
3 N DELAVOIPIERE Clémence 2000 F A FRA
5 N BRIAR Amber 2000 F A CAN Montreal Handisport (CAN)
6 N LOWTHIAN Trinity 2002 F B CAN
7 N JENSEN Shelby 2001 F A USA
8 N LAM Verna 2003 F B HKG
9 N LUBIANCA Paula 2002 F A BRA Grêmio Náutico União (BRA)
10 N MARQUES Sabrina 2007 F B BRA Barroca Tênis Clube (BRA)

Foil male U23 Individual A/B History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HAUPT Julius 2000 M A GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 N SCHRADER Felix 2003 M A GER SV 1845 Esslingen (GER)
3 N DAMASCENO Kevin 2004 M A BRA Grêmio Náutico União (BRA)
3 N FERNANDEZ-ANSSOUX Quentin 2004 M A FRA
5 N GLASS Sean 2004 M B HKG HKSAPD (HKG)
6 N CURSIEFEN Clemens 2003 M A GER Kölner FK (GER)
7 N GIORGI ENZO 2000 M A FRA SE Nimes (FRA)
8 N CHOW Long Ho 2004 M A HKG

Epee female U23 Individual A/B History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DELAVOIPIERE Clémence 2000 F A FRA
2 N VAN ACHTERBERG Elke Lale 2000 F A TUR Nilüfer Belediyespor (TUR)
3 N BRIAR Amber 2000 F A CAN Montreal Handisport (CAN)
3 N NÁDASDY Anna 2005 F A HUN
5 N JENSEN Shelby 2001 F A USA
6 N LOWTHIAN Trinity 2002 F B CAN
7 N HUTTER Denise 1999 F B GER FC Gröbenzell (GER)
8 N PAZ Ana Elisa 2003 F A BRA Grêmio Náutico União (BRA)
9 N LUBIANCA Paula 2002 F A BRA Grêmio Náutico União (BRA)
10 N RODRIGUES Marya Fernanda 2003 F A BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná (BRA)
11 N MARQUES Sabrina 2007 F B BRA Barroca Tênis Clube (BRA)

Epee male U23 Individual A/B History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHRADER Felix 2003 M A GER SV 1845 Esslingen (GER)
2 N CHOW Long Ho 2004 M A HKG
3 N HAUPT Julius 2000 M A GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N FERNANDEZ-ANSSOUX Quentin 2004 M A FRA
5 N OLIVEIRA Elias 2000 M A BRA Barroca Tênis Clube (BRA)
6 N GIORGI ENZO 2000 M A FRA SE Nimes (FRA)
7 N DAMASCENO Kevin 2004 M A BRA Grêmio Náutico União (BRA)
8 N CURSIEFEN Clemens 2003 M A GER Kölner FK (GER)
9 N GLASS Sean 2004 M B HKG HKSAPD (HKG)
10 N TORRES Henrique 2003 M A BRA Barroca Tênis Clube (BRA)
11 N MAIA Marcelino 2002 M A BRA Barroca Tênis Clube (BRA)
12 N MAESTRELLI Bernardo 2008 M 3 BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná (BRA)