Back to list

Results

2019 World Cup The Leaning Tower
ITA Pisa
March 21, 2019 - March 24, 2019

Foil male Senior Individual A History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZHONG Sai Chun 1993 M A CHN Jiangsu Sportscenter (CHN)
2 N SUN Gang 1993 M A CHN Jiangsu Sportscenter (CHN)
3 N CHEN Liqiang 1997 M A CHN
3 N NAGAEV Nikita 1993 M A RUS
5 N FEDYAEV Roman 1987 M A RUS
6 N CHENG Yang 1995 M A CHN Jiangsu Sportscenter (CHN)
7 N LAMBERTINI Emanuele 1999 M A ITA
8 N OSVATH Richard 1985 M A HUN Törekves Budapest (HUN)
9 N YE Ruyi 1987 M A CHN Shanghai Sportscenter (CHN)
10 N SHABUROV Maxim 1996 M A RUS
11 N BETTI Matteo 1985 M A ITA
12 N PENDER Dariusz 1974 M A POL
13 N HAUPT Julius 2000 M A GER PSV Weimar (GER)
14 N YUSUPOV Artur 1983 M A RUS
15 N AKKAYA Hakan 1995 M A TUR Nilüfer Belediyespor (TUR)
16 N TOKATLIAN Damien 1970 M A FRA Bordeaux Etudiant Club (FRA)
17 N SIM Jae Hoon 1988 M A KOR
18 N MAHULA Maksym 1996 M A UKR
19 N BRANCH Byron 1984 M A USA Columbus Fencing and Fitness (USA)
20 N EL ASSINE Moez 1980 M A FRA CE Montrouge (FRA)
21 N LAM WATSON Oliver 1992 M A GBR
22 N NALEWAJEK Michal 1992 M A POL
23 N CHEONG Meng Chai 1977 M A HKG HKPC+SAPD (HKG)
24 N KANO Shintaro 1985 M A JPN JWFA Tokio (JPN)
25 N CALKA Norbert 1987 M A POL
26 N ROUSELL Ryan 1997 M A CAN
27 N LEMOINE Ludovic 1986 M A FRA La Rapière de Chamalières (FRA)
28 N YASU Naoki 1977 M A JPN JWFA Tokio (JPN)
29 N DEMCHUK Andrii 1987 M A UKR
30 N TROFIMOV Nikita 2001 M A RUS
31 N VADON Laurent 1976 M B FRA Grenoble Handisport (FRA)
32 N DEI ROSSI Matteo 1995 M A ITA Scherma Treviso (ITA)
33 N ZIOMEK Rafal 1991 M A POL
34 N ZSOLNAI Sándor 1965 M A HUN Törekves Budapest (HUN)
35 N RIBEIRO Moacir 1983 M A BRA ADFP Duque de Caxias (BRA)
36 N HENRY Vincent 1972 M A FRA Les Mousquetaires de Joinville (FRA)
37 N HEBERT Matthieu 1967 M A CAN
38 N SASAJIMA TAKAAKI 1990 M A JPN JWFA Tokio (JPN)
38 N BUDICH Martines 1991 M A GER TUS Maccabi Rostock (GER)
40 N MAT RIFIN Muhamad Zulhakimi 1996 M A MAS
41 N 1st round CHO Yeong Rae 1976 M A KOR
42 N 1st round WADDELL Joshua 2002 M A GBR
43 N 1st round SOUZA Alex Sandro 1976 M A BRA Esporte Clube Pinheiros (BRA)
44 N 1st round TULLI Luca 1982 M A ITA
45 N 1st round MORELLI Alberto 1991 M A ITA
46 N 1st round BRUSOVANIK Daniel 1981 M A ISR
47 N 1st round BRECHT Douglas 1955 M A CAN
47 N 1st round ZULKAFLI Muhammad Na'im 1989 M A MAS
49 N 1st round CHU Ho Yin 2000 M A HKG
F 1st round BIANCHI Nicola 1994 M ITA