Back to list


Report of classifications

Nation ID Name YOB Gender Category Status review (since) confirmed
Argentine Federation de deportes Sobre Silla de Ruedas (FADESIR)
ARG 91 ALARCON Luis Antonio 1970 male B2 confirmed 05.12.2003
ARG 1518 ALDERETE Hugo 1977 male B2
ARG 1399 CASTILLO Karen 1994 female A4 confirmed 27.04.2015
ARG 1404 CLEMENTE Romina 1971 female B2 confirmed 27.04.2015
ARG 1400 FANTASÍA Valeria Giselle 1985 female ..
ARG 84 MICHIARDI Jorge 1960 male A4 confirmed 05.11.2010
ARG 179 PALAVECINO José Alejandro 1977 male B2 confirmed 11.08.2011
Disability Sports Australia (DSA)
AUS 2385 ROGERS Thomas 2005 male A3 FDR: 01.09.2023
Österreichischer Behindertensportverband (OEBSV)
AUT 459 BOEHM Manfred Thomas 1964 male B2 confirmed 15.11.2007
Azerbaidjan Paralympic Committee (AZENPC)
AZE 1042 ABDULLAYEVA Azada 1985 female B2 confirmed 09.08.2013
AZE 1046 CHUNAYEV Rasul 1989 male A4 confirmed 09.08.2013
AZE 1875 HASANOVA Aytakin 1994 female B2 review FDR: 01.10.2020
AZE 1043 KARIMOVA Vusala 1900 female B2 confirmed 09.08.2013
AZE 1044 MAMMADOV Kamal 1978 male B2 confirmed 09.08.2013
Belgian Paralympic Committee (NPC)
BEL 1322 DOGNEZ Stephane Jean G. 1970 male C1 confirmed 12.06.2014
BEL 1266 OLTEANU Bogdan 1984 male A4 confirmed 16.01.2014
BEL 1911 VAN DORPE Roswitha 1965 female B2 confirmed 22.03.2019
Belarus Paralympic Committee (BNPC)
BLR 1259 BARANOUSKAYA Iryna 1982 female A3 confirmed 16.01.2014
BLR 69 BEZYAZYCHNY Mikalai 1973 male B2 confirmed 14.07.2005
BLR 474 BULANCHIKAYA Nina 1972 female A4 confirmed 14.07.2005
BLR 1341 FIAKLISTAVA Kristina 1991 female B2 confirmed 28.09.2014
BLR 14 HALKINA Aliona 1977 female A4 confirmed 14.07.2005
BLR 1906 ILMINSKAYA Aleksandra 2001 female B2 review FDR: 10.05.2020
BLR 1321 KASTSIUCHKOVA Anastasiya 1991 female B2 confirmed 12.06.2014
BLR 70 KAVALENIA Martyn 1985 male A4 confirmed 14.07.2006
BLR 362 KAVALIOU Kanstantsin 1990 male C1 confirmed 05.07.2012
BLR 13 LEMIASHKEVICH Liudmilla 1974 female B2 confirmed 05.07.2008
BLR 72 LEMIASHKEVICH Viktar 1970 male B2 confirmed 14.05.2009
BLR 12 MAKRYTSKAYA Alesia 1986 female B2 confirmed 25.05.2007
BLR 1339 MALINOVSKI Aleh 1975 male B2 confirmed 28.09.2014
BLR 1825 MYSHKO Katsiaryna 2003 female A4 review R: 2018
BLR 1344 PANKEVICH Siahey 1998 male B2 review FDR: 01.05.2016
BLR 71 PRANEVICH Andrei 1983 male B2 confirmed 31.10.2010
BLR 1037 SIDARAU Vladimir 1900 male C1 confirmed 07.07.2013
BLR 1034 SINKEVICH Aliksei 1987 male B2 confirmed 28.04.2016
BLR 877 TSYBYLSKI Andrei 1978 male B2 confirmed 05.07.2009
BLR 1345 TYMCHUK Dzmitry 1997 male B2 review FDR: 01.10.2016
Confederacao Brasileira de Esgrima (CPB)
BRA 972 A.G AGUILERA Janaina 1988 female B2 confirmed 26.05.2013
BRA 1605 BURBELLA Derik Luis 1990 male A4 confirmed 25.05.2016
BRA 977 CHAVES Vanderson Luis 1994 male B2 confirmed 25.04.2013
BRA 184 COLACO Sandro 1974 male A4 confirmed 11.08.2011
BRA 1427 DAMASCENO Fabio Luiz 1983 male A3 confirmed 25.05.2016
BRA 1841 DAMASCENO Kevin 2004 male A4 confirmed 04.07.2018
BRA 1293 DE OLIVEIRA Lenilson 1973 male A4 confirmed 01.05.2014
BRA 93 GUISSONE Jovane 1983 male B2 confirmed 01.05.2012
BRA 1522 MAIA Karina 1990 female A4 confirmed 10.02.2016
BRA 278 MANICA Rudineia 1975 female A3 confirmed 11.08.2011
BRA 285 MASSARUTT Rodrigo 1982 male B2 confirmed 11.08.2011
BRA 284 MOTA Marcelo 1969 male B2 confirmed 11.08.2011
BRA 1591 NEVES Marcio 1966 male B2 confirmed 25.05.2016
BRA 1839 OLIVEIRA Carminha 1990 female A4 confirmed 04.07.2018
BRA 763 OLIVEIRA Eduardo 1968 male A4 confirmed 23.05.2003
BRA 1840 OLIVEIRA Elias 2000 male A4 confirmed 04.06.2018
BRA 1842 PAZ Ana Elisa 2003 female A4 confirmed 04.07.2018
BRA 33 PERON Daiane 1985 female A4 confirmed 21.09.2005
BRA 1926 PIRES Anderson 1984 male B2 confirmed 21.05.2019
BRA 1597 RASSAN FILHO Edgard 1970 male B2 review FDR: 25.05.2017
BRA 1592 RIBEIRO Moacir 1983 male A4 confirmed 15.02.2020
BRA 279 RODOLPHO Suelen 1991 female B2 confirmed 23.06.2013
BRA 276 SANTOS Monica 1983 female B2 confirmed 13.02.2019
BRA 1869 SOARES Fabiana 1978 female A4 review R: 2018
BRA 273 SOUZA Alex Sandro 1976 male A4 confirmed 11.08.2011
BRA 282 STEMPNIAK DE LIMA Mauricio 1979 male B2 confirmed 21.09.2005
BRA 1487 VASCONCELLOS Andre 1980 male C1 confirmed 16.09.2015
BRA 1843 VERAS Rayssa 1996 female A4 confirmed 04.07.2018
BRA 275 ZAFATOSKI Clodoaldo 1984 male A4 confirmed 11.08.2011
Canadian Wheelchair Sports Association (CWSA)
CAN 1796 BRECHT Douglas 1955 male A4 confirmed 15.02.2020
CAN 1890 BRIAR Amber 2000 female A4 review R: 2018
CAN 1562 CHAI Camille 1989 female A3 confirmed 27.04.2016
CAN 980 CHARBONNEAU Alexandre 1973 male A4 confirmed 25.04.2013
CAN 1280 HEBERT Matthieu 1967 male A4 confirmed 01.05.2014
CAN 1281 HEBERT Patrick 1974 male A4 confirmed 01.05.2014
CAN 134 MAINVILLE Pierre 1973 male B2 confirmed 01.01.1900
CAN 110 MOREL Ruth Sylvia 1956 female A4 confirmed 25.03.1999
CAN 1672 ROUSELL Ryan 1997 male A4 confirmed 10.05.2017
CAN 982 VALLEE Pierre 1955 male A4 confirmed 25.04.2013
Comité Paralímpico Chile (CPC)
CHI 225 VIDAL Angelo 1980 male A4 confirmed 11.08.2011
Chinese Disabled Persons Federation (CDPF)
CHN 951 AO Lanzhu 1986 female B2 confirmed 11.02.2019
CHN 248 BIAN Jing 1988 female A4 confirmed 01.12.2012
CHN 2379 BIAN Xiaoyun 1995 female A3 confirmed 15.11.2019
CHN 267 CHEN Chao 1988 male A4 confirmed 15.07.2005
CHN 1653 CHEN Liqiang 1997 male A4 confirmed 10.11.2016
CHN 177 CHEN Yijun 1984 male A4 confirmed 01.01.2013
CHN 1695 CHENG Yang 1995 male A4 confirmed 26.06.2017
CHN 960 FENG Yanke 1988 male B2 confirmed 01.12.2012
CHN 1654 GU Haiyan 1999 female A4 confirmed 28.06.2017
CHN 1850 HAIBIN Qian 1995 male A3 confirmed 04.07.2018
CHN 41 HU Daoliang 1980 male B2 confirmed 27.10.2003
CHN 2380 KANG Su 1994 female B2 confirmed 15.11.2019
CHN 1652 LI Hao 1994 male A4 confirmed 10.11.2016
CHN 1245 LIU Xuefeng 1987 male A4 confirmed 20.12.2013
CHN 28 RONG Jing 1988 female A4 confirmed 15.07.2005
CHN 953 SUN Gang 1993 male A4 confirmed 24.10.2015
CHN 1893 TAN Shumei 1989 female B2 confirmed 10.11.2018
CHN 117 TIAN Jianquan 1989 male A4 confirmed 15.07.2005
CHN 1854 WANG Jiangiang 1991 male A4 confirmed 04.07.2018
CHN 1047 WANG Mingxiang 1987 male A3 review R: 2013
CHN 1256 WANG Xiujian 1996 female A4 confirmed 20.12.2013
CHN 172 WU Baili 1987 female A4 confirmed 14.12.2010
CHN 1851 XIANGXIANG Li 1997 female A4 confirmed 04.07.2018
CHN 1655 XIAO Rong 1993 female B2 confirmed 12.11.2016
CHN 950 YANG Jin Ting 1991 female A4 confirmed 01.02.2012
CHN 34 YAO Fang 1972 female B2 confirmed 21.05.2005
CHN 39 YE Ruyi 1987 male A4 confirmed 28.10.2003
CHN 941 ZHANG Chuncui 1986 female A4 confirmed 19.07.2007
CHN 1649 ZHANG Jie 1994 male B2 confirmed 12.11.2016
CHN 955 ZHONG Sai Chun 1993 male A4 confirmed 01.12.2012
CHN 170 ZHOU Jingjing 1987 female B2 confirmed 15.07.2005
CHN 1650 ZHOU Yin 1994 male B2 confirmed 13.11.2016
CHN 959 ZHU Fan Li 1996 male B2 confirmed 01.12.2012
CHN 187 ZOU Xufeng 1990 female A4 confirmed 27.01.2012
Columbia (COLFE)
COL 1834 SÁNCHEZ Rosa María 1967 female B2 confirmed 05.07.2018
Spanish Sport Federation for the Disabled (FEDDF)
ESP 1827 FERNANDEZ GARRIDO Iago 2000 male A4 review FDR: 01.01.2020
ESP 561 GARRIDO Antonio 1970 male A4 confirmed 29.09.1995
ESP 1448 GARRIDO Begona 1960 female A4 confirmed 09.07.2015
ESP 166 PRIOR MAJON Alexander 1991 male A4 confirmed 01.04.2011
ESP 294 RIBES ARIZA Lorenzo 1974 male B2 confirmed 29.04.2010
ESP 137 SOLER MARQUEZ Carlos 1972 male B2 confirmed 29.09.1995
Estonian Paralympic Committee (EUSD)
EST 1630 KRASSIKOV Dmitry 2002 male A4 review FDR: 01.10.2020
EST 1631 KRASSIKOV Valentin 2002 male A3 review FDR: 01.10.2020
EST 1895 MEZENTSEVA Anna 1983 female A4 review FDR: 01.10.2020
EST 1486 SHCHEGLOV Aleksei 1981 male C1 confirmed 19.09.2015
Finnish Sports Association of Persons with Disabilities (SMO)
FIN 1683 KÄHKÖNEN Riikka 1994 female B2 confirmed 09.03.2018
FIN 1731 SAASTAMOINEN Tomi 1986 male B2 review FDR: 01.03.2019
FIN 1758 SALOMAA Niko 1988 male A3 review FDR: 01.03.2019
Federation Francaise Handisport (FFH)
FRA 1498 AMALOU Hervé 1974 male A3 review FDR: 01.03.2018
FRA 1527 BLAIRE Cyrielle Julie 1980 female A4 confirmed 21.10.2015
FRA 1679 CHARLOT Gaëtan 1998 male A4 confirmed 29.06.2017
FRA 111 CITERNE Robert 1961 male A4 confirmed 01.01.1900
FRA 113 CRATERE Marc André 1973 male B2 confirmed 21.05.2005
FRA 27 DEMAUDE Cecile 1972 female B2 confirmed 24.05.2007
FRA 1711 DERE Xavier 1977 male A4 confirmed 14.11.2019
FRA 1327 DION Amélie 1999 female A4 confirmed 04.07.2018
FRA 1314 DROIT MALARME Stéphanie 1974 female B2 confirmed 25.05.2014
FRA 81 EL ASSINE Moez 1980 male A3 confirmed 08.11.2002
FRA 198 FEBVRE Alain 1965 male A4 confirmed 02.05.2008
FRA 1313 GANDRILLON Romain 1982 male B2 confirmed 25.05.2014
FRA 1678 GIORGI ENZO 2000 male A4 confirmed 21.05.2019
FRA 1528 GUEROULT Marc 1982 male A4 confirmed 21.10.2015
FRA 1529 HENRY Vincent 1972 male A4 confirmed 22.10.2015
FRA 217 IFEBE Yannick 1992 male B2 confirmed 09.10.2009
FRA 1713 KECHANDJI Ahmand 1989 male B2 confirmed 15.11.2019
FRA 46 LEMOINE Ludovic 1986 male A4 confirmed 08.03.2003
FRA 1709 LEROUX LEFEBVRE Vincent 1972 male A4 review R: 2017
FRA 1658 MAXIMIN Anne Sophie 1996 female A4 confirmed 18.02.2017
FRA 114 NOBLE Romain 1980 male A4 confirmed 13.07.2007
FRA 1759 OLIVE BUTTARAZZI Corentin 1999 male B2 review FDR: 08.03.2019
FRA 1611 PELOUX Circée 1981 female B2 confirmed 14.11.2019
FRA 1718 PETER Yohan 1988 male B2 confirmed 15.02.2018
FRA 1803 PLATANIA PARISI Luca 2001 male A4 confirmed 15.11.2019
FRA 157 POIGNET Sabrina 1982 female A4 confirmed 21.05.2005
FRA 1747 ROBIN Serge 1972 male A4 confirmed 15.02.2018
FRA 1530 ROUSSELOT Mathieu 1999 male A4 confirmed 22.10.2015
FRA 1312 SABLON Sophie 1979 female B2 confirmed 25.05.2014
FRA 1496 SECHET Benoit 1974 male B2 review R: 2017
FRA 49 TOKATLIAN Damien 1970 male A4 confirmed 19.02.2018
FRA 1799 TURKAWKA Adrien 1994 male A4 confirmed 16.11.2019
FRA 199 VADON Laurent 1976 male B2 confirmed 23.03.2019
FRA 153 VALET Maxime 1987 male B2 confirmed 05.11.2010
FRA 1495 VIDE Brianna 1999 female A4 confirmed 21.10.2015
FRA 1712 WATREMETZ Brigitte 1968 female A4 confirmed 23.03.2019
WheelPower British Wheelchair Sport (WPB)
GBR 239 CAMPBELL-HILL Matthew 1979 male A4 confirmed 08.10.2011
GBR 239 CAMPBELL-HILL Matthew 1979 male A4 confirmed 08.10.2011
GBR 221 COLLIS-MCCANN Gemma 1992 female A4 confirmed 26.01.2012
GBR 366 COUTYA Dimitri 1997 male B2 confirmed 05.07.2012
GBR 354 GILLIVER Piers 1994 male A4 confirmed 06.06.2014
GBR 1727 LAM WATSON Oliver 1992 male A4 confirmed 15.02.2018
GBR 37 MOORE Justine 1990 female B2 confirmed 29.04.2010
GBR 999 RASHID Shah 1985 male B2 confirmed 26.05.2013
GBR 1689 WADDELL Joshua 2002 male A4 review FDR: 01.01.2021
GBR 1675 WOOLNOUGH Oscar 1991 male A4 confirmed 26.04.2018
Georgian Paralympic Committee (GNPC)
GEO 1886 GIGASHVILI Miranda 1996 female A4 confirmed 17.09.2018
GEO 1462 JISHIASHVILI Diana 1987 female C1 confirmed 17.09.2015
GEO 1273 KHETSURIANI Irma 1985 female B2 confirmed 16.01.2014
GEO 1461 TIBIASHVILI Nino 1997 female A4 confirmed 17.09.2015
GEO 1736 ZADISHVILI Gvantsa 1994 female A4 confirmed 21.05.2019
Deutscher Behindertensportverband e.V. (DBS)
GER 218 BARTMANN Uwe 1961 male B2 confirmed 01.01.1900
GER 1057 BÖKENHAUER-HAACK Diana 1984 female C1 B confirmed 30.06.2017
GER 127 BUDICH Martines 1991 male A4 confirmed 14.05.2009
GER 1036 CHEEMA Balwinder 1979 male B2 confirmed 07.07.2013
GER 1832 CURSIEFEN Clemens 2003 male A4 review FDR: 11.02.2022
GER 1067 DWORAK Adrian 2000 male A4 review FDR: 22.09.2018
GER 1056 GADOW Sebastian 1989 male A4 confirmed 16.01.2014
GER 1680 HAUPT Julius 2000 male A4 confirmed 15.02.2020
GER 10 IMERI Zarife 1984 female A4 confirmed 24.05.2002
GER 1725 JONAS Sven 1982 male B2 confirmed 15.02.2018
GER 638 KEMPF Wolfgang 1958 male A4 confirmed 01.01.1900
GER 1443 KRATZAT Holger 1967 male B2 confirmed 12.07.2019
GER 661 KREISSL Anna 1900 female A4 confirmed 01.01.1900
GER 1062 LANGE Marcela 1998 female B2 confirmed 16.01.2014
GER 703 LOTZ-LANGE Ulrike 1964 female C1 confirmed 27.07.1998
GER 1547 NEUMANN Nils 2000 male A3 review FDR: 10.10.2018
GER 131 NORDMANN Steffen 1984 male A4 confirmed 20.05.2010
GER 1059 OTTO Andrè 1971 male A3 confirmed 16.01.2014
GER 130 ROUT Dimitrij 1985 male A confirmed 24.11.2005
GER 829 SATSCHKOW Igor 1987 male A4 confirmed 18.05.2006
GER 1060 SCHMIDT Maurice 1999 male A4 confirmed 15.02.2018
GER 1438 SCHRADER Felix 2003 male A4 review FDR: 01.06.2021
GER 1244 TAUBER Sylvi 1979 female B2 confirmed 15.02.2018
GER 992 WIDMAIER Tim 1990 male B2 confirmed 26.05.2013
Hellenic Sports Federation for Persons with Disabilities (SFPD)
GRE 1539 ARKOUDEAS Ilias 1977 male B2 confirmed 27.04.2016
GRE 123 BOGDOS Emmanouil 1984 male B2 confirmed 04.03.2004
GRE 1960 KALTSI Georgia 1993 female B2 confirmed 12.07.2019
GRE 1309 LOUFAKI Kalliopi 1982 female B2 confirmed 25.05.2014
GRE 1307 NTOUNIS Vasileios 1990 male A4 confirmed 25.05.2014
GRE 1666 PRELORENTZOU Eleni 1968 female B2
GRE 124 PYLARINOS-MARKANTONATOS Gerasimos 1979 male A4 confirmed 29.09.2006
GRE 1308 SARANTI Aikaterini 1984 female A4 confirmed 25.05.2014
GRE 212 STRAVOLAIMOU Athanasia 1980 female A4 confirmed 05.11.2010
GRE 126 TRIANTAFYLLOU Panagiotis 1986 male B2 confirmed 04.09.2011
GRE 296 VLAMI Efthymia 1988 female A4 confirmed 31.03.2011
GRE 1588 VOULGARIS Antonios 1985 male C1a confirmed 22.05.2016
GRE 1607 ZACHARIADI Adamantia-Styliani 1976 female A4 confirmed 13.07.2016
Hong Kong Paralympic Committee & Sports Association for the Physically Disabled (HKSAP)
HKG 1777 CHAN Sze Ching 1998 female A4 confirmed 11.02.2019
HKG 66 CHAN Wing Kin 1985 male A4 confirmed 15.07.2005
HKG 176 CHEONG Meng Chai 1977 male A4 confirmed 24.11.2005
HKG 1773 CHOW Long Ho 2004 male A4 review FDR: 21.02.2022
HKG 1254 CHU Ho Yin 2000 male A4 confirmed 20.12.2013
HKG 68 CHUNG Ting Ching 1971 male B2 confirmed 26.07.1998
HKG 500 CHUNG Yuen Ping 1988 female B2 confirmed 23.06.2006
HKG 2 FAN Pui Shan 1975 female A4 confirmed 08.03.2018
HKG 1677 GLASS Sean 2004 male B2 confirmed 12.12.2018
HKG 1629 LAM Ka Man 1999 female A4 confirmed 17.02.2017
HKG 1250 LEE Tsz Ying 1995 female B2 review FDR: 01.12.2016
HKG 190 LEUNG Chi Kwong 1985 male A3 confirmed 09.10.2011
HKG 695 LEUNG Siu Lun 1991 male B2 confirmed 25.01.2012
HKG 965 LI Cho Wing 1994 male A4 confirmed 01.12.2012
HKG 961 NG Chi Fung 1995 male A4 confirmed 01.12.2012
HKG 3 NG Justine Charissa 1989 female A4 confirmed 01.01.2013
HKG 957 NGAI Chun Ho 1991 male A4 confirmed 01.12.2012
HKG 122 TAM Chik Sum 1987 male B2 confirmed 17.08.2008
HKG 963 TAM Shing Fai 1980 male A4 confirmed 01.12.2012
HKG 1397 TONG Nga Ting 1992 female B2 confirmed 22.12.2014
HKG 958 WONG Chi Fai 1987 male B2 confirmed 01.12.2012
HKG 917 WONG Sze Ting 1900 female A4 confirmed 25.06.2011
HKG 67 WONG Tang Tat 1974 male A4 confirmed 01.01.2013
HKG 962 WU Chun Ho 1985 male A4 confirmed 01.12.2012
HKG 956 YIU Chi Hong 1997 male A4 confirmed 01.12.2012
HKG 1 YU Chui Yee 1984 female A4 confirmed 23.05.2001
Hungarian Paralympic Committee (HNPC)
HUN 6 DANI Gyöngyi 1975 female B2 confirmed 29.09.1995
HUN 1320 FORIS Erika 1973 female A4 confirmed 25.05.2014
HUN 1391 GERGELY Istvan 1984 male B2 confirmed 22.11.2014
HUN 1373 GÖTTLINGER Daniel 1989 male A4 confirmed 22.11.2014
HUN 249 HAJMASI Eva Andrea 1987 female A4 confirmed 20.05.2010
HUN 58 HORVATH Gabor 1976 male A4 confirmed 26.04.1997
HUN 5 KRAJNYAK Zsuzsanna 1978 female A4 confirmed 15.10.2000
HUN 1750 MADARÁSZ Dezső 1985 male B2 confirmed 15.02.2018
HUN 1365 MEZÖ Boglarka 1987 female B2 confirmed 15.02.2018
HUN 146 OSVATH Richard 1985 male A4 confirmed 19.05.2011
HUN 1393 SAFRAN Sandor 1949 male A4 confirmed 22.11.2014
HUN 1662 SOMOGYVARI Imre 1953 male A4 confirmed 18.02.2017
HUN 1525 SZARVAS Zsolt 1973 male C1B confirmed 11.02.2016
HUN 1392 SZATMARI Robert 1969 male A4 confirmed 22.11.2014
HUN 1041 TARJANYI Istvan 1978 male B2 confirmed 12.07.2019
HUN 1315 VERES Amarilla 1993 female A4 confirmed 15.02.2018
HUN 1351 ZSOLNAI Sándor 1965 male A4 confirmed 22.11.2014
Indonsian Paralympic Committee (INPC)
INA 1815 ELIH Elih 1979 female B2 confirmed 03.10.2018
INA 1794 HILMAN Anton 1992 male A4 confirmed 05.07.2018
INA 1814 LESTARI Sri 1978 female A4 confirmed 06.07.2018
INA 1810 NINGRUM Survaya Dewi 1997 female A3 confirmed 03.10.2018
INA 1806 RADILAH Hendri 1981 male A4 confirmed 04.07.2018
INA 1793 SAIDAH Akhmad 1980 male A4 confirmed 04.07.2018
INA 1813 SANDIKO Gunari Eko Jarot 1981 male A3 confirmed 07.07.2018
INA 1792 SUPRAYITNO Agus 1979 male B2 review R: 2018
INA 1811 SUWARSIH Suwarsih 1973 female A3 confirmed 05.07.2018
INA 1812 SUWONO Suwono 1979 male B2 confirmed 03.10.2018
INA 1808 WIJANARKO Nanang 1981 male A4 confirmed 05.07.2018
Indian Paralympic Committee (INPC)
IND 2432 BIDLAN Rajiv 1987 male A4 confirmed 16.11.2019
IND 2438 DAVENDER Davender 1974 male B2 confirmed 15.11.2019
IND 2434 DEVENDER Davender 1974 male B2 confirmed 15.11.2019
IND 1515 GURAV Sandip 1980 male A4 confirmed 16.12.2015
IND 1407 JANGDE Dwarika Prasad 1987 male A3 confirmed 01.05.2015
IND 227 JELESTIN Joseph Suresh 1981 male A3 confirmed 14.12.2010
IND 95 KRISHNASWAMY Thyagarajan 1969 male B2 confirmed 12.10.2010
IND 1408 KUMAR Davendra 1990 male B2 confirmed 01.05.2015
IND 1387 MAKAKMAYUM Irshad Hussain 1995 male A4 review R: 2014
IND 1406 NARAYANA REDDY Venkatesha Babu 1987 male A4 confirmed 30.04.2015
IND 2431 NARAYANAN Ajaikumar 1982 male A4 confirmed 15.11.2019
IND 1411 RAKHAL KUMAR Sethy 1984 male A4 confirmed 01.05.2015
IND 1319 SABLE Vinay Mukund 1989 male A4 confirmed 25.05.2014
IND 2435 SAHOO Debamruta 1991 male A4 confirmed 15.11.2019
IND 1579 SAHU Rajesh Kumar 1982 male A3 review FDR: 07.04.2017
IND 1348 SEN Vibhas 1985 male A3 confirmed 22.12.2014
IND 344 SHAIK DAWOOD Nooruddin 1980 male B2 review FDR: 01.12.2015
IND 2436 SOLANKI Anuradha Pandhari 1987 female A4 confirmed 14.11.2019
IND 2433 TANWAR Rekha 1990 female A4 confirmed 15.11.2019
IND 1417 TONDER Ramful 1987 female A4 confirmed 01.05.2015
IND 368 VENKATESHWAR Ramesh 1977 male A4 confirmed 26.04.2012
IND 2437 WANKHADE Sunil Bhaurao 1986 male A4 confirmed 14.11.2019
Iranian Sports Federation for Disabled (IRISFD)
IRI 1261 ABDI CHALAKI Kiyan 1989 male A4 confirmed 16.01.2014
IRI 1263 BARATI SARBANDI TOROGHI Mohsen 1965 male A4 confirmed 16.01.2014
Iraqi Paralympic Committee (INPC)
IRQ 375 ABDULKAREEM Nadia 1965 female A3 confirmed 09.08.2013
IRQ 270 AL ABBOODI Mustafa 1992 male A4 confirmed 19.05.2011
IRQ 1517 AL MAJMAIE Omaima 1994 female A4 confirmed 15.12.2015
IRQ 1346 AL-BEHADILI Mohamedhusein 1982 male A3 confirmed 28.09.2014
IRQ 396 AL-HUSSEINI Saad Mohammed 1900 male B2 review R: 2009
IRQ 1347 AL-KHAFAJI Ayat 1996 female A4 confirmed 28.09.2014
IRQ 183 AL-MADHKHOORI Zainulabdeen 1991 male A4 confirmed 19.05.2011
IRQ 347 AL-MAFRACHI Sahar Salah Ahmed 1988 female A4 review R: 2009
IRQ 997 AL-OGAILI Hayder 1994 male A4 confirmed 26.05.2013
IRQ 186 ALI Ammar 1985 male B2 confirmed 14.12.2010
IRQ 1848 JABOR Ahmed 1993 male A4 confirmed 05.07.2018
IRQ 994 JWAIR AL-MHESIN Safa Ali 1991 female A4 confirmed 26.05.2013
IRQ 1847 KADHIM Mustafa 1997 male A4 review R: 2018
IRQ 1050 KARET Sameer 1988 male B2 confirmed 09.08.2013
IRQ 989 MNAHI Ali 1990 male B2 confirmed 26.05.2013
Israel Paralympic Committee (ISAD)
ISR 1337 ALT Yoav 1963 male A4 confirmed 28.09.2014
ISR 1338 BRUSOVANIK Daniel 1981 male A3 confirmed 28.09.2014
ISR 1896 DORUM Denis 1986 male A4 confirmed 07.11.2018
ISR 1340 DRAI David 1970 male B2 confirmed 28.09.2014
ISR 1342 KELMAN Linor 1990 female A4 confirmed 28.09.2014
ISR 1819 RADA Matoko 1982 male B2 review R: 2018
Italian Paralympic Committee (FISPES)
ITA 1862 ADDESSO Matteo 1992 male C1b review FDR: 01.10.2020
ITA 1667 BARIA Letizia 1993 female A4 confirmed 16.03.2017
ITA 1674 BERTOCCHINI Luca 2000 male B2 review R: 2017
ITA 62 BETTI Matteo 1985 male A4 confirmed 15.02.2018
ITA 996 BIAGINI Alessia 1994 female B2 confirmed 25.05.2014
ITA 1570 BOLOGNINI Monia 1980 female C1B review R: 2016
ITA 1419 BORTOLETTO Sara 1995 female A3 confirmed 24.05.2015
ITA 1563 BRUNATI Sofia 2000 female A3 confirmed 15.02.2020
ITA 1432 CERACCHI Christian 1973 male B2 confirmed 24.05.2015
ITA 1304 CHERUBINI Sergio 1968 male B2 confirmed 25.05.2014
ITA 65 CIMA Marco 1976 male B2 confirmed 05.11.2010
ITA 1860 COSTI Davide 1977 male B2 confirmed 21.09.2018
ITA 412 D'AMBRA Nicola 1978 male B2 confirmed 29.12.2012
ITA 1305 DEI ROSSI Matteo 1995 male A4 confirmed 25.05.2014
ITA 1887 DELLA VEDOVA Sofia 1988 female A3 confirmed 22.09.2018
ITA 1575 DI STEFANO Silvio 1999 male C1B review R: 2017
ITA 64 FORMENTON Riccardo 1983 male A4 confirmed 30.04.2010
ITA 302 GHIOSSO Pietro Maria 1979 male A4 confirmed 30.04.2014
ITA 1569 GIOIA Marcellino 1999 male C1B review R: 2017
ITA 1418 GIORDAN Edoardo 1993 male A4 confirmed 24.05.2015
ITA 990 INGHILTERRA Giuseppe 1900 male B2 confirmed 26.05.2013
ITA 1306 LAMBERTINI Emanuele 1999 male A4 confirmed 25.05.2014
ITA 411 LEOPIZZI Gabriele 1990 male B2 confirmed 11.02.2016
ITA 312 LEPRI Alessandro 1968 male A3 confirmed 26.02.2000
ITA 995 LI BRIZZI Marcella 1960 female A4 confirmed 26.05.2013
ITA 1574 LOMBARDI Ivan 1997 male B2 confirmed 12.11.2016
ITA 149 MACRI Andrea 1991 male A4 confirmed 08.10.2010
ITA 1817 MANZONI Samuele 1999 male A3 review R: 2018
ITA 1867 MASIERO Dennis 1975 male B2 confirmed 22.09.2018
ITA 1818 MASSA Michele 2004 male B2 FDR: 22.01.2023
ITA 329 MIELE Pietro 1979 male A4 confirmed 26.05.2000
ITA 742 MOGOS Andrea 1988 female A3 confirmed 07.07.2013
ITA 1826 MOLTENI Elisa 2003 female A4 review R: 2018
ITA 1420 MORELLI Alberto 1991 male A4 confirmed 24.05.2015
ITA 755 NEGRONI Marco 1953 male A4 confirmed 17.04.1999
ITA 334 NOCENT Marta 1986 female B2 review R: 2018
ITA 1523 NORA Consuelo 1982 female C1b review FDR: 01.05.2017
ITA 328 ORSI Stefano 1974 male C1 confirmed 19.05.2016
ITA 1669 PANCIROLI Dennis 1991 male A4 review FDR: 01.04.2018
ITA 1431 PAOLUCCI Gianmarco 1995 male B2 confirmed 17.02.2017
ITA 1914 PAPPALARDO Valeria 1967 female B2 confirmed 23.03.2019
ITA 1422 PASQUINO Rossanna 1982 female B2 confirmed 10.11.2018
ITA 778 PELLEGRINI Alberto 1970 male A4 confirmed 29.09.1995
ITA 242 PELLINGHELLI Andrea 1985 male B2 confirmed 26.01.2012
ITA 1760 PIERINI Michela 1976 female B2 review FDR: 01.03.2019
ITA 1697 PIGATO Alice 2001 female B2 review FDR: 01.03.2019
ITA 326 RADICELLO Claudio 1988 male C1 review R: 2010
ITA 1829 RIGO Leonardo 2001 male C1b review FDR: 01.10.2020
ITA 101 RUSSO William 1977 male C1 confirmed 05.12.2005
ITA 1421 SANTARELLI Leonardo 1998 male A4 confirmed 24.05.2015
ITA 63 SARRI Alessio 1973 male B2 confirmed 03.05.2001
ITA 839 SERAFINI Alberto 1964 male A4 confirmed 01.01.1900
ITA 1564 SERAVALLI Martino 1989 male C1B confirmed 22.05.2016
ITA 1571 SOLDERA Annamaria 1983 female C1B review FDR: 01.11.2017
ITA 1955 SOLOMON Roxana Diana 1995 female B2 confirmed 12.07.2019
ITA 1637 SPREAFICO Matilde 2000 female B2 confirmed 11.10.2016
ITA 2377 TOGNOCCHI Giada 1999 female B2 confirmed 15.11.2019
ITA 1668 TOLU Liliana 1958 female A4 confirmed 16.03.2017
ITA 30 TRIGILIA Loredana 1976 female A4 confirmed 26.07.1998
ITA 1920 TROMBETTA Valerio 1980 male A4 confirmed 23.03.2020
ITA 1916 TULLI Luca 1982 male A3 confirmed 23.03.2019
ITA 881 VAGLINI Michele 1970 male B2 confirmed 17.03.2017
ITA 1868 VALSECCHI Elena 1974 female C1b confirmed 22.09.2018
ITA 1861 VENTURI Michele 1987 male C1b confirmed 22.09.2018
ITA 319 VIO Beatrice Maria 1997 female B2 confirmed 24.05.2014
IWA
IWA 1045 ABBASOV Azad 1989 male A4 confirmed 09.08.2013
IWA 1962 SAMI Wisam 1990 male A4 confirmed 12.07.2019
Japans Paralympic Committee (JSAD)
JPN 1779 ABE Chisato 1978 female B2 confirmed 04.10.2018
JPN 1782 CHISAKA Kana 1983 female B2 confirmed 14.12.2018
JPN 235 FUJITA Michinobu 1986 male B2 confirmed 09.09.2011
JPN 1690 FUKUDA Tsuyoshi 1999 male A4 review R: 2017
JPN 1331 KANO Shintaro 1985 male A4 confirmed 17.04.2014
JPN 1907 KAWAI Shino 1992 female A4 confirmed 12.12.2018
JPN 1778 MATSUMOTO Mieko 1969 female A4 confirmed 12.12.2018
JPN 1772 NAKAGAWA Kiyoharu 1977 male A4 confirmed 26.04.2018
JPN 1484 ONDA Ryuji 1976 male B2 confirmed 16.09.2015
JPN 1398 SAKURAI Anri 1988 female B2 confirmed 22.12.2014
JPN 1673 SASAJIMA TAKAAKI 1990 male A3 confirmed 28.06.2017
JPN 1735 SUZUKI Makoto 2001 male A4 confirmed 26.04.2018
JPN 1734 TSUNODA Akira 1989 male B2 confirmed 19.02.2018
JPN 1485 WAKIMURA Futoshi 1968 male B confirmed 16.09.2015
JPN 1451 YASU Naoki 1977 male A4 confirmed 09.07.2015
Korea Disabled Veterans Organisation (KDVO)
KOR 2378 AN Jin Sup 1987 male A4 confirmed 14.11.2019
KOR 1902 BAEK Gyeong Hye 2000 female A3 confirmed 13.12.2018
KOR 338 CHO Yeong Rae 1976 male A4 confirmed 14.10.2012
KOR 1903 HA Tae Woo 1999 male B2 confirmed 14.12.2018
KOR 1642 JANG Seon A 2000 female A4 confirmed 01.01.1900
KOR 1248 JIN Hee Hyo 1966 male A3 confirmed 20.12.2013
KOR 341 KIM Gi Hong 1971 male B2 confirmed 01.01.1900
KOR 643 KIM Joonho 1979 male A3 confirmed 01.01.1900
KOR 859 KIM Sung Hwan 1983 male A4 confirmed 04.10.2018
KOR 188 KIM Sunmi 1989 female A4 confirmed 14.12.2010
KOR 1641 KWON Hyo Kyeong 2001 female A4 confirmed 01.11.2016
KOR 1640 LEE Tae Kwon 1993 male A4 confirmed 10.11.2016
KOR 1904 LEE Ye Ri 1998 female A3 confirmed 14.12.2018
KOR 1447 PARK Chunhee 1984 male C1 confirmed 08.07.2015
KOR 1901 RYU Eun Hwan 1991 male B2 confirmed 12.12.2018
KOR 1396 SHIN Chang Sik 1973 male A4 confirmed 22.12.2014
KOR 1500 SIM Jae Hoon 1988 male A4 confirmed 21.10.2015
Kuwait Disabled Sport Club (KDSC)
KUW 233 ALBASTAKI Fahed Mohammad 1995 male A4 confirmed 01.01.1900
KUW 1954 ALDOUSARI Farraj 1982 male A3 FDR: 01.10.2020
KUW 80 ALHADDAD Abdullah 1985 male A4 confirmed 21.05.2005
KUW 236 ALI Sulaiman 1996 male B2 confirmed 10.10.2016
KUW 1633 ALKHALDI ABDULLAH 2000 male A4 confirmed 07.08.2016
KUW 229 HUSAIN Sanad 1995 male A4 review FDR: 01.07.2014
Latvian SOD (SOD)
LAT 1590 GARKULS-GUREVICS Olegs 1986 male B2 FDR: 31.08.2020
LAT 1039 ROZKOVA Polina 1985 female A3 confirmed 19.05.2016
LAT 1823 SATREVICS Andrejs 1978 male B2 confirmed 05.07.2018
LAT 1822 VALAINIS Dmitrijs 1982 male C1B confirmed 22.09.2018
LBA
LBA 1249 ABDULRAHMAN Mohamed 1989 male A3 review R: 2013
LBA 1251 ELMABSUT Abir 1991 female B2 confirmed 20.12.2013
LBA 1255 ENDESH Magdi 1983 male B2 confirmed 17.12.2013
LBA 1257 FELJ Ghofran 1999 female A3 confirmed 20.12.2013
LBA 1253 KHALIFA Abdulmoneim 1973 male A4 confirmed 20.12.2013
LBA 1252 KHALIFA Nader 1989 male A4 confirmed 17.12.2013
LBA 1247 SOUSSI Abdusalam 1984 male A4 confirmed 20.12.2013
Handi-Sport Lebanese Federation (LPC)
LBN 138 SEMAAN Elias 1984 male C1 review R: 1900
Lithuanian Paralympic Committee (LNPC)
LTU 1958 SILIAUSKAS Tomas 1975 male B2 confirmed 12.07.2019
Macau Paralympic Committee (ADRM)
MAC 174 LAO In I 1984 female A4 confirmed 08.09.2011
Malaysia Persatuan Orang-Orang Cacat Anggota (MPOOC)
MAS 1768 ARSHAD Nooraishah 1998 female A4 confirmed 26.04.2018
MAS 1767 LEW Yi Ying 1991 female B2 confirmed 26.04.2018
MAS 1917 MAT RIFIN Muhamad Zulhakimi 1996 male A3 FDR: 20.05.2019
MAS 1761 MOLIADI Haswadi 1985 male A4 confirmed 08.03.2018
MAS 1035 SALLEH Muhammad Adam 1990 male B2 confirmed 07.07.2013
MAS 1918 SHUKOR Firdaus 1992 male B2 confirmed 23.03.2019
MAS 1764 SRIUJUN Krisana 1980 male A4 confirmed 26.04.2018
MAS 1763 ZULKAFLI Muhammad Na'im 1989 male A3 confirmed 23.03.2019
Netherlands Paralympic Committee (GSN)
NED 1687 JONKER Chantal 1974 female A3 review R: 2017
NED 1688 STEVENS Johan 1958 male A4 review R: 2017
NED 2429 TENKINK Iris 1982 female B2 confirmed 16.11.2019
NED 1069 UGUR Birhan 2000 male A3 FDR: 29.06.2016
Polish Sports Association for the Disabled (PSAD)
POL 1621 BANACM Patryk 1998 male A3 review R: 2016
POL 432 BARANSKA Lidia 1956 female B2 confirmed 29.09.1995
POL 107 BURDON Renata 1973 female A4 confirmed 05.07.2008
POL 115 CALKA Norbert 1987 male A4 confirmed 25.05.2007
POL 145 CASTRO Adrian 1990 male B2 confirmed 05.07.2008
POL 1619 DABROWSKA Ewa 2001 female B2 FDR: 01.12.2019
POL 1703 DABROWSKI Michal 1986 male B2 confirmed 23.03.2019
POL 1703 DABROWSKI Michal 1986 male B2 review R: 2019
POL 169 DANISEWICZ Leszek 1963 male C1 confirmed 27.04.1997
POL 204 DASZKOWSKI Michal 1972 male A3 confirmed 19.07.2001
POL 1857 DROZDZ Kinga 1994 female A4 confirmed 04.07.2018
POL 106 FIDRYCH Marta 1990 female A confirmed 01.01.1900
POL 374 FRAC Kazimierz 1957 male A4 confirmed 07.07.2009
POL 356 GARBACZ Arkadiusz 1987 male A4 confirmed 06.07.2012
POL 1623 GASZYK Adam 2002 male B2 FDR: 01.01.2020
POL 234 GAWORSKI Jacek 1967 male B2 confirmed 25.01.2012
POL 576 GRAD Radoslaw 1985 male B2 confirmed 05.07.2018
POL 357 GRZYBOWSKI Przemyslaw 1983 male A3 confirmed 05.07.2012
POL 584 HAREZA Patrycja 1991 female B2 FDR: 01.01.2015
POL 209 KARBOWNIK Marcin 1976 male B2 review R: 2008
POL 1620 KOCHAN Jakub 2002 male A4 review R: 2016
POL 1018 KOLODZIEJCZYK Lukasz 1993 male C. FDR: 01.01.2013
POL 1618 KUCZYNSKA Karolina 1994 female A4 confirmed 15.07.2016
POL 214 LECZYCKI Jakub 1983 male A3 confirmed 18.07.2011
POL 1617 LEMIESZ Michal 1994 male A4 confirmed 13.07.2016
POL 135 LEWONOWSKI Grzegorz 1974 male B2 confirmed 04.07.2018
POL 35 MAKOWSKA Marta 1977 female B2 confirmed 27.04.1997
POL 52 MAKOWSKI Stefan 1975 male A4 confirmed 27.04.1997
POL 213 MALEK Piotr 1965 male A4 confirmed 09.10.2009
POL 1622 MALINOWSKI Sebastian 1999 male A3 review R: 2017
POL 1925 MARKOWSKA Julia Anna 1999 female B2 confirmed 23.03.2019
POL 2383 MICHALIK Magdalena 1990 female NENE
POL 103 MICHALOWSKI Adam 1970 male C1 confirmed 20.04.1997
POL 226 NALEWAJEK Michal 1992 male A4 confirmed 19.07.2013
POL 1040 PACEK Jadwiga 1989 female B2 confirmed 07.07.2013
POL 1831 PASZKOWSKI Kasjan 2001 male A4 confirmed 05.07.2018
POL 1343 PAWELKO Piotr 1989 male B2 confirmed 28.09.2014
POL 51 PENDER Dariusz 1974 male A4 confirmed 27.07.1998
POL 118 PLUTA Grzegorz 1974 male B2 confirmed 24.11.2005
POL 360 PROKSA Mateusz 1985 male B2 confirmed 07.07.2009
POL 150 RUSZCZYK Kajetan 1900 male A4 review R: 2011
POL 816 RZASA Kamil 1985 male B2 confirmed 14.07.2005
POL 353 RZEPKA Joanna 1988 female B2 confirmed 06.07.2012
POL 1969 SAMEL Anna 1990 female B2 confirmed 15.02.2020
POL 1445 SIATKOWSKI Michal 1991 male A4 confirmed 08.07.2015
POL 2382 SIKORA Joanna 1993 female NENE
POL 116 STANCZUK Radoslaw 1975 male A4 confirmed 27.04.1997
POL 258 STANEK Radoslaw 1985 male A4 confirmed 20.07.2007
POL 1616 STEFANIAK Lukasz 1984 male A4 confirmed 13.07.2016
POL 860 SURAJEWSKI Alan 1998 male B2 FDR: 01.06.2013
POL 355 TRETER Rafal Bogdan 1997 male A4 confirmed 05.07.2012
POL 205 WIKTOROWICZ Wieslaw 1961 male B2 confirmed 09.07.2015
POL 31 WITOS-EZE Dagmara 1978 female A4 confirmed 28.05.1999
POL 53 WYGANOWSKI Zbigniew 1988 male B2 confirmed 01.01.1900
POL 50 ZIOMEK Rafal 1991 male A4 confirmed 15.07.2005
Federacao Portuguesa de Desporto para Pessoas com Defifeincia (FPDD)
POR 1452 FARROBA Helder 1971 male A4 confirmed 09.03.2007
South African Sports Association for Physically Disabled (SASAPD)
RSA 1626 KLENBOOI Elvira Candice Elenor 1982 female A3 review R: 2016
RSA 1614 WILLIAMS Estrolita 1982 female C1B
Russian Federation of Sports with Physical Impairment (NPCRUS)
RUS 1301 AFONINA Natalya 1976 female A4 confirmed 12.06.2014
RUS 1751 ALEKSEEVA Nina 1986 female B2 confirmed 18.02.2018
RUS 99 BARINOV Sergey 1969 male C1 confirmed 01.01.2014
RUS 1450 BELYAEV Dmitry 1982 male C1 confirmed 08.07.2015
RUS 1260 BEYCH Konstantin Yuryevich 1984 male B2 confirmed 16.01.2014
RUS 223 BOYKOVA Viktoria 1989 female B2 confirmed 08.09.2011
RUS 361 BUSHMANOV Sergey 1990 male C1b review R: 2012
RUS 21 CHERVYAKOVA Elena 1986 female A3 confirmed 01.01.1900
RUS 139 DAVLIATOVA Albina 1989 female A4 confirmed 30.10.2010
RUS 1324 DRONOV Viktor 1994 male A4 confirmed 28.09.2014
RUS 1897 DZHIMIEVA Asia 2004 female A4 confirmed 07.11.2018
RUS 1323 EVDOKIMOVA Alena 2000 female A4 confirmed 10.02.2016
RUS 148 FAYZULLIN Timur 1986 male A4 confirmed 31.01.2010
RUS 224 FEDYAEV Roman 1987 male A4 confirmed 26.01.2012
RUS 44 FROLOV Sergey 1981 male A4 confirmed 01.01.1900
RUS 1635 GAVRILENKOV Oleg 2000 male A4 FDR: 11.07.2018
RUS 1025 GLADILINA Anna 1981 female C1 confirmed 05.07.2012
RUS 1634 GONCHAROVA Aleksandra 2001 female A4 review FDR: 29.05.2020
RUS 1326 GUREEVA Tatiana 1991 female A4 confirmed 17.02.2017
RUS 611 IBRAGIMOV Alexandr 1997 male A3 confirmed 25.06.2011
RUS 108 IRNEVA Olga 1977 female A3 confirmed 08.07.2010
RUS 1701 IVANYEV Alexey 1989 male B2 FDR: 28.06.2017
RUS 1023 KAMALOV Albert 1985 male B2 confirmed 06.07.2012
RUS 1665 KARPOV Mikhail 1986 male A4 confirmed 17.02.2017
RUS 43 KHAMATSHIN Timur 1982 male B2 confirmed 10.02.2016
RUS 1440 KLIMENKOVA Anna 1995 female A4 confirmed 22.05.2016
RUS 1971 KURITSKII Aleksandr 1994 male C1B confirmed 12.07.2019
RUS 129 KURZIN Alexander 1971 male B2 confirmed 01.01.1900
RUS 154 KUZYUKOV Alexander 1987 male B2 confirmed 31.03.2011
RUS 1849 LEVITIN Vitalij 1989 male A4 review R: 2018
RUS 168 LOGUTENKO Alexander 1978 male C1 confirmed 07.10.2010
RUS 104 LUKYANOV Nikolay 1982 male C1 confirmed 13.07.2007
RUS 158 MAYA Iuliia 1981 female A4 confirmed 31.03.2011
RUS 36 MISHUROVA Irina 1993 female B2 confirmed 31.01.2010
RUS 257 MOZOLKIN Sergej 1981 male A3 confirmed 01.01.1900
RUS 1700 NAGAEV Nikita 1993 male A4 confirmed 28.06.2017
RUS 1021 NEDOBOYKO Alexander 1997 male A4 confirmed 05.07.2012
RUS 761 NOSOVA Alexandra 1900 female B2 review R: 1900
RUS 22 OVSYANNIKOVA Ksenia 1985 female C1B confirmed 17.09.2015
RUS 189 POCHEVALIN Evgeny 1983 male A4 confirmed 07.07.2009
RUS 1706 RUDOWSKI Szymon 2002 male NENE confirmed 01.07.2017
RUS 1596 SAPOZHNIKOVA Svetlana 1979 female B2 confirmed 22.05.2016
RUS 407 SHABUROV Maxim 1996 male A4 confirmed 25.06.2011
RUS 1429 SHCHERBAKOV Vadim 1994 male A4 confirmed 07.07.2015
RUS 1446 SHEVCHENKO Anatoli 1979 male B2 confirmed 08.07.2015
RUS 1325 SMERTINA Viktoria 1988 female A4 confirmed 28.09.2014
RUS 1428 SUKHOTEPLYI Oleg 1993 male B2 review R: 2017
RUS 23 SYCHEVA Evgeniya 1989 female A4 confirmed 01.01.1900
RUS 1852 TOPOROVA Galina 1988 female B2 review R: 2018
RUS 1513 TROFIMOV Nikita 2001 male A4 FDR: 01.12.2020
RUS 161 VASILEVA Ludmila 1984 female B2 confirmed 01.01.1900
RUS 147 YUSUPOV Artur 1983 male A4 confirmed 07.10.2010
Wheelchair Sport Switzerland (SPV)
SUI 1501 DE OLIVEIRA Frederico Noah 1999 male B2 confirmed 21.10.2015
SUI 1770 HOFER Patrick 1976 male A3 confirmed 03.03.2018
Slovak Sports Association for the Disabled (SZTPS)
SVK 364 MIKOVA Dominika 1900 female C1 review FDR: 01.06.2013
Swedish Sports Organisation for the Disabled (SWE)
SWE 1659 RUNOLD Jakob 1998 male A4 review FDR: 16.03.2019
Sports Association of the Disabled of Thailand (SADT)
THA 15 BUSSAYAWIPHATHORN Cholthacha 1975 female A4 confirmed 15.11.2007
THA 1699 CHOOKERD Atittaya 1997 female A4 confirmed 28.06.2017
THA 75 GUNPISAN Worapon 1986 male B2 confirmed 12.09.2007
THA 17 JANA Saysunee 1974 female B2 confirmed 15.05.2016
THA 826 JIRASINWANICH Pachara 1974 male A4 confirmed 12.09.2007
THA 73 JONGJAIRAK Chaichan 1976 male A3 confirmed 27.10.2003
THA 307 KHANTHITHAO Yuenyong 1979 male A4 confirmed 29.04.2010
THA 1722 KINGMANAW Visit 1989 male B2 confirmed 16.02.2018
THA 171 NAKPRASIT Duean 1992 female A4 confirmed 08.10.2011
THA 121 SANGSAWANG Korakod 1978 male A4 confirmed 12.09.2007
THA 1720 SANITMUANWAI Boonsiri 1992 male A4 confirmed 15.02.2018
THA 352 SEEPAK Chintanakon 1978 female B2 review R: 2010
THA 16 SITA Suthin 1978 female A4 confirmed 27.10.2003
THA 1721 SONGCHAMRAT Tanattarit 1991 male A4 confirmed 15.02.2018
THA 872 THONGJAPO Pipat 1985 male B2 confirmed 07.04.2016
Chinese Taipei Paralympic Committee (CTSOD)
TPE 1780 CHIANG Chih-Hsien 1967 female A4 confirmed 12.12.2018
TPE 1776 LI Bing-Yu 1984 male A3 confirmed 13.12.2018
Turkish National Paralympic Committee (TNPC)
TUR 1442 AKKAYA Hakan 1995 male A3 confirmed 16.09.2015
TUR 1945 INTEPE Gundem Emine 1997 female A4 confirmed 09.07.2019
TUR 1514 ONKUR Birol 1987 male B2 confirmed 17.12.2015
TUR 1632 SEKER Mehmet Bera 2003 male A3 FDR: 01.09.2021
TUR 1070 VAN ACHTERBERG Elke Lale 2000 female A4 confirmed 05.08.2014
UAE Disabled Sport Federation (UAE)
UAE 1049 ALHEBSI Mohammed 1986 male B2 confirmed 09.08.2013
UAE 1051 ALHEMEIRI Saif 1970 male A3 confirmed 09.08.2013
UAE 1048 ALMUHAIRI Theban Salem 1970 male B2 confirmed 16.01.2014
Ukraine National Paralympic Committee (UNPC)
UKR 54 BAZHUKOV Mykhaylo 1977 male A4 confirmed 08.11.2003
UKR 1033 BREUS Yevheniia 1982 female A4 confirmed 07.07.2013
UKR 55 DATSKO Anton 1983 male B2 confirmed 02.02.2019
UKR 56 DEMCHUK Andrii 1987 male A4 confirmed 01.01.1900
UKR 1594 DOLOH Nadiia 1986 female B2 confirmed 11.02.2019
UKR 1657 FEDOTA Olena 1986 female B2 confirmed 09.11.2018
UKR 19 GORLINA Alla 1966 female A4 confirmed 15.07.2005
UKR 578 HALIY Valeriy 1988 male A4 confirmed 20.07.2007
UKR 1283 HOLOVASHCHENKO Volodymyr 1988 male A4 confirmed 12.06.2014
UKR 317 KAPUSTIN Oleg 1966 male B2 confirmed 17.05.2012
UKR 20 LUKIANENKO Iryna 1984 female B2 confirmed 28.11.2003
UKR 1409 MAHULA Maksym 1996 male A4 confirmed 30.04.2015
UKR 1745 MANDRYK Nataliia 1988 female A4 confirmed 15.02.2018
UKR 1474 MANKO Artem 1998 male A4 confirmed 07.07.2013
UKR 156 MAZUROV Dmitry 1981 male B2 confirmed 19.05.2011
UKR 372 MORKVYCH Nataliia 1992 female A4 confirmed 08.07.2010
UKR 1282 NAUMENKO Oleg 1986 male B2 confirmed 28.09.2014
UKR 1698 PASHKOVA Hanna 1991 female C1 B review R: 2017
UKR 1595 POPADYCH Timur 1991 male A3 review R: 2016
UKR 18 POZNIAK Tetiana 1984 female B2 confirmed 01.01.1900
UKR 373 RYZHOV Eduard 1900 male A4 confirmed 25.06.2011
UKR 1828 SEROZHENKO Dmytro 1989 male B2 confirmed 08.11.2018
UKR 1439 SHAVKUN Serhii 1972 male C1 confirmed 08.07.2015
UKR 1953 SHEPTITSKYI Serhii 1992 male C1B confirmed 12.07.2019
UKR 1830 SICHKA Valeriia 2000 female A4 review R: 2018
UKR 316 SKIBITSKYI Viktor 1983 male A4 confirmed 17.05.2012
UKR 100 SUNDIIEV Oleksii 1975 male C1 confirmed 02.12.2005
UKR 163 TSEDRYK Vadym 1989 male A4 confirmed 20.05.2010
UKR 930 YESINA Olga 1994 female B2 review FDR: 01.10.2020
Uruguayan Fencing Federation (UFF)
URU 1889 MILAN Carmelo 1986 male A4 review R: 2018
Adaptive Sports USA (ASUSA)
USA 76 ASPY Dennis 1953 male A4 confirmed 15.11.2007
USA 1943 BAUER Hailey 2000 female B2 FDR: 07.09.2020
USA 141 BOUWKAMP Catherine 1996 female A4 confirmed 09.10.2009
USA 1879 BRANCH Byron 1984 male A4 confirmed 13.12.2018
USA 1549 CHANDLER Melissa 1977 female B2 confirmed 27.04.2016
USA 1942 CHASE William 1991 male NENE confirmed 15.02.2020
USA 1797 CLINTON Robert 1970 male A3 confirmed 26.04.2018
USA 981 CURTIS Leo 1969 male A4 confirmed 25.04.2013
USA 38 DE MELLO Andrea 1968 female B2 confirmed 14.08.1996
USA 1291 DELUCA Lauryn 1999 female A confirmed 01.05.2014
USA 1288 DYKES Patricia 1963 female A confirmed 01.05.2014
USA 77 ESTEP Ryan 1987 male B2 confirmed 05.01.2010
USA 1785 FLECK Charles 1990 male A4 confirmed 28.04.2018
USA 973 GEDDES Ellen 1988 female B2 confirmed 27.04.2013
USA 1290 GILBERT Ellery George 1999 female A confirmed 01.05.2014
USA 2384 HANSSEN Noah 2000 male B2 confirmed 15.11.2019
USA 2384 HANSSEN Noah 2000 male B2 confirmed 15.11.2019
USA 1788 HAYES Terry 1958 female B2 confirmed 08.11.2018
USA 1786 ISAACSON Victoria 1998 female A4 confirmed 26.04.2018
USA 974 IVES RUBLEE Mia 1984 female B2 confirmed 25.04.2013
USA 1787 JENSEN Shelby 2001 female A4 confirmed 26.04.2018
USA 1783 KORTENKAMP Tim 1974 male A4 confirmed 26.04.2018
USA 705 LOVEJOY Curtis 1957 male C1 confirmed 27.07.1998
USA 185 MORENO Gerard 1956 male B2 confirmed 27.07.1998
USA 1401 MUELLER ESPINOSA Victoria Anne 1967 female A4 confirmed 27.05.2015
USA 975 OSWALT Russell 1971 male A4 confirmed 25.04.2013
USA 979 PENRY Ian 1976 male A3 confirmed 25.04.2013
USA 1402 QUATTROCIOCCHI Andrew 1967 male A4 confirmed 30.04.2015
USA 978 RUSSELL Josh 1995 male B2 confirmed 25.04.2013
USA 1789 SWAUGER Richard 1956 male A3 confirmed 12.12.2018
USA 971 THOMAS Catherine 1961 female A4 confirmed 25.04.2013
USA 1790 VOLKERS Timothy 1974 male B2 confirmed 26.04.2018
USA 1332 XUE Alexander Jing 1999 male A4 confirmed 05.08.2014
USA 976 ZANGLER Richard 1977 male B2 confirmed 25.04.2013

Total:646