Back to list

Results

2019 World Cup
NED Amsterdam
November 14, 2019 - November 17, 2019

Foil male Senior Individual A History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SUN Gang 1993 M A CHN Jiangsu Sportscenter (CHN)
2 N OSVATH Richard 1985 M A HUN Törekves Budapest (HUN)
3 N CHEN Liqiang 1997 M A CHN
3 N ZHONG Saichun 1993 M A CHN Jiangsu Sportscenter (CHN)
5 N LAMBERTINI Emanuele 1999 M A ITA
6 N YUSUPOV Artur 1983 M A RUS
7 N SIM Jae Hoon 1988 M A KOR
8 N GAVRILENKOV Oleg 2000 M A RUS
9 N LAM WATSON Oliver 1992 M A GBR
10 N AKKAYA Hakan 1995 M A TUR Nilüfer Belediyespor (TUR)
11 N CHEONG Meng Chai 1977 M A HKG HKPC+SAPD (HKG)
12 N FEDYAEV Roman 1987 M A RUS
13 N LEMOINE Ludovic 1986 M A FRA STADE CLERMONTOIS (FRA)
14 N MAHULA Maksym 1996 M A UKR
15 N NAGAEV Nikita 1993 M A RUS
16 N TOKATLIAN Damien 1970 M A FRA Bordeaux Etudiant Club (FRA)
17 N PENDER Dariusz 1974 M A POL
18 N KANO Shintaro 1985 M A JPN JWFA Tokio (JPN)
19 N NALEWAJEK Michal 1992 M A POL
20 N DEMCHUK Andrii 1987 M A UKR
21 N ZIOMEK Rafal 1991 M A POL
22 N BRANCH Byron 1984 M A USA Columbus Fencing and Fitness (USA)
23 N HAUPT Julius 2000 M A GER PSV Weimar (GER)
24 N BETTI Matteo 1985 M A ITA
25 N YASU Naoki 1977 M A JPN JWFA Tokio (JPN)
26 N WADDELL Joshua 2002 M A GBR
27 N TROFIMOV Nikita 2001 M A RUS
28 N AL-MADHKHOORI Zainulabdeen 1991 M A IRQ
29 N CALKA Norbert 1987 M A POL
30 N EL ASSINE Moez 1980 M A FRA CE Montrouge (FRA)
31 N PLATANIA PARISI Luca 2001 M A FRA La Tour d'Auvergne (FRA)
32 N GUEROULT Marc 1982 M A FRA CE Reims (FRA)
33 N HEBERT Matthieu 1967 M A CAN
34 N HENRY Vincent 1972 M A FRA Les Mousquetaires de Joinville (FRA)
35 N CHARLOT Gaëtan 1998 M A FRA Masque De Fer de Lyon (FRA)
36 N HALIY Valeriy 1988 M A UKR
37 N SOUZA Alex Sandro 1976 M A BRA Esporte Clube Pinheiros (BRA)
38 N BRECHT Douglas 1955 M A CAN
39 N FERNANDEZ GARRIDO Iago 2000 M A ESP
40 N CHO Yeong Rae 1976 M A KOR
41 N AN Jin Sup 1987 M A KOR
42 N 1st round SASAJIMA Takaaki 1990 M A JPN JWFA Tokio (JPN)
43 N 1st round NAKAGAWA Kiyoharu 1977 M A JPN JWFA Tokio (JPN)
44 N 1st round FUKUDA Tsuyoshi 1999 M A JPN JWFA Tokio (JPN)
44 N 1st round RAKHAL KUMAR Sethy 1984 M A IND
46 N 1st round SCHRADER Felix 2003 M A GER SV 1845 Esslingen (GER)
47 N 1st round LEE Tae Kwon 1993 M A KOR
48 N 1st round NARAYANAN Ajaikumar 1982 M A IND
49 N 1st round VENKATESHWAR Ramesh 1977 M A IND
49 N 1st round RIBEIRO Moacir 1983 M A BRA Associação dos Deficientes Físicos do Paraná (BRA)
51 N 1st round WANKHADE Sunil Bhaurao 1986 M A IND