Paralympics - Epee male Senior Team

Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
Aug 24, 2021 - Aug 29, 2021 | Paralympic Games | Tokyo
1 RUSSIA       RUS
1 KUZYUKOV Alexander 1987 M B RUS
1 NAGAEV Nikita 1993 M A RUS
1 SHABUROV Maxim 1996 M A RUS
1 YUSUPOV Artur 1983 M A RUS
2 CHINA       CHN
2 FENG Yanke 1988 M B CHN
2 HU Daoliang 1980 M B CHN Jiangsu Sportscenter (CHN)
2 SUN Gang 1993 M A CHN Jiangsu Sportscenter (CHN)
2 TIAN Jianquan 1989 M A CHN Jiangsu Sportscenter (CHN)
3 GREAT BRITAIN       GBR
3 COUTYA Dimitri 1997 M B GBR St. Benedict's Fencing Club (GBR)
3 GILLIVER Piers 1994 M A GBR Bath University (GBR)
3 LAM WATSON Oliver 1992 M A GBR
4 UKRAINE       UKR
4 DATSKO Anton 1983 M B UKR
4 DEMCHUK Andrii 1987 M A UKR
4 MANKO Artem 1998 M A UKR
4 NAUMENKO Oleg 1986 M B UKR
Sep 6, 2016 - Sep 10, 2016 | Paralympic Games | Rio de Janeiro
1 N FRANCE       FRA
1 N CITERNE Robert 1961 M A FRA
1 N IFEBE Yannick 1992 M B FRA
1 N NOBLE Romain 1980 M A FRA
2 N CHINA       CHN
2 N HU Daoliang 1980 M B CHN
2 N SUN Gang 1993 M A CHN
2 N TIAN Jianquan 1989 M A CHN
3 N POLAND       POL
3 N NALEWAJEK Michal 1992 M A POL
3 N PENDER Dariusz 1974 M A POL
3 N RZASA Kamil 1985 M B POL
4 N GREECE       GRE
4 N NTOUNIS Vasileios 1990 M A GRE
4 N PYLARINOS-MARKANTONATOS Gerasimos 1979 M A GRE
4 N TRIANTAFYLLOU Panagiotis 1986 M B GRE
Sep 17, 2004 - Sep 28, 2004 | Paralympic Games | Athen
1 N FRANCE       FRA
1 N CITERNE Robert 1961 M A FRA
1 N LATRECHE Alim 1979 M B FRA
1 N MAILLARD David 1970 M A FRA
1 N MORE Cyril 1972 M A FRA
2 N POLAND       POL
2 N JABLONSKI Arkadiusz 1970 M A POL
2 N PENDER Dariusz 1974 M A POL
2 N STANCZUK Radoslaw 1975 M A POL
2 N WYSMIERSKI Robert 1973 M A POL
3 N CHINA       CHN
3 N HU Daoliang 1980 M B CHN
3 N ZHANG Chong 1978 M A CHN
3 N ZHANG Lei 1982 M A CHN
4 N HONG KONG       HKG
4 N CHUNG Ting Ching 1971 M B HKG
4 N KWONG Wai Ip 1963 M A HKG
4 N TAI Yan Yun Nelson 1960 M A HKG
4 N WONG Ho Ming 1966 M B HKG
Oct 19, 2000 - Oct 29, 2000 | Paralympic Games | Sydney
1 N FRANCE       FRA
1 N CITERNE Robert 1961 M A FRA
1 N LACHAUD Christian 1900 M A FRA
1 N MORE Cyril 1972 M A FRA
1 N ROSIER Jean 1900 M B FRA
2 N GERMANY       GER
2 N BARTMANN Uwe 1961 M B GER
2 N LIPINSKI Wilfried 1960 M A GER
2 N MAYER Jürgen 1968 M B GER
2 N SCHWARZ Udo 1900 M A GER
3 N HONG KONG       HKG
3 N CHUNG Ting Ching 1971 M B HKG
3 N KWONG Wai Ip 1963 M A HKG
3 N TAI Yan Yun Nelson 1960 M A HKG
4 N POLAND       POL
4 N JABLONSKI Arkadiusz 1970 M A POL
4 N PENDER Dariusz 1974 M A POL
4 N STANEK Radoslaw 1985 M A POL
4 N WYSMIERSKI Robert 1973 M A POL
Aug 16, 1996 - Aug 25, 1996 | Paralympic Games | Atlanta
1 N HONG KONG       HKG
1 N CHEUNG Wai Leung 1959 M A HKG
1 N CHUI Man Fai Ben 1971 M B HKG
1 N KWONG Wai Ip 1963 M A HKG
1 N TAI Yan Yun Nelson 1960 M A HKG
2 N ITALY       ITA
2 N CECCANTI Soriano 1900 M B ITA
2 N LERRE Ernesto 1900 M A ITA
2 N MARI Gerardo 1967 M B ITA
2 N PELLEGRINI Alberto 1970 M A ITA
3 N FRANCE       FRA
3 N BELLANCE Arthur 1900 M A FRA
3 N CITERNE Robert 1961 M A FRA
3 N LACHAUD Christian 1900 M A FRA
3 N ROSIER Jean 1900 M B FRA
4 N GERMANY       GER
4 N BARTMANN Uwe 1961 M B GER
4 N LIPINSKI Wilfried 1960 M A GER
4 N SCHWARZ Udo 1900 M A GER
4 N SPIES Günther 1900 M B GER
Jul 29, 1992 - Aug 4, 1992 | Paralympic Games | Barcelona
1 N FRANCE       FRA
1 N BELLANCE Arthur 1900 M A FRA
1 N CITERNE Robert 1961 M A FRA
1 N LACHAUD Christian 1900 M A FRA
1 N ROSIER Jean 1900 M B FRA
2 N GERMANY       GER
2 N BARTMANN Uwe 1961 M B GER
2 N LEICHT Dieter 1900 M A GER
2 N LIPINSKI Wilfried 1960 M A GER
2 N SCHWARZ Udo 1900 M A GER
3 N ITALY       ITA
3 N CECCANTI Soriano 1900 M B ITA
3 N LERRE Ernesto 1900 M A ITA
3 N LOA Carlo 1900 M A ITA
4 N SPAIN       ESP
4 N HERNANDEZ FULQUET Joan Esteve 1900 M B ESP
4 N LAMATA DE LA TORRE Daniel 1900 M B ESP
4 N PASTOR CEREZO Juan 1900 M B ESP
Jul 30, 1988 - Aug 5, 1988 | Paralympic Games | Seoul
1 N GERMANY       GER
1 N BARTMANN Uwe 1961 M B GER
1 N LEICHT Dieter 1900 M A GER
1 N LIPINSKI Wilfried 1960 M A GER
2 N FRANCE       FRA
2 N BELLANCE Arthur 1900 M A FRA
2 N BESSEICHE Serge 1900 M B FRA
2 N CITERNE Robert 1961 M A FRA
3 N ITALY       ITA
3 N CECCANTI Soriano 1900 M B ITA
3 N LERRE Ernesto 1900 M A ITA
3 N LOA Carlo 1900 M A ITA
3 N ZONGHI Luigi 1900 M B ITA
4 N GREAT BRITAIN       GBR
4 N BRADLEY Jack 1900 M A GBR
4 N DICKINSON Brian 1900 M B GBR
4 N THOMAS Cyril 1900 M A GBR
Jun 17, 1984 - Jun 30, 1984 | Paralympic Games | New York
1 N FRANCE       FRA
1 N BELLANCE Arthur 1900 M A FRA
2 N GERMANY       GER
3 N HONG KONG       HKG
Jun 21, 1980 - Jun 30, 1980 | Paralympic Games | Arnheim
1 N FRANCE       FRA
1 N BELLANCE Arthur 1900 M A FRA
1 N LACHAUD Christian 1900 M A FRA
2 N GREAT BRITAIN       GBR
3 N GERMANY       GER
4 N ITALY       ITA
Aug 3, 1976 - Aug 11, 1976 | Paralympic Games | Toronto
1 N FRANCE       FRA
1 N BENAMAR M. 1900 M FRA
1 N LACHAUD Christian 1900 M A FRA
1 N PRESTAT 1900 M FRA
1 N SOK Herbert 1900 M FRA
2 N GREAT BRITAIN       GBR
2 N CLARK J. 1900 M GBR
2 N KELLY M. 1900 M GBR
2 N THOMAS Cyril 1900 M A GBR
2 N WILLETT T. 1900 M GBR
3 N ITALY       ITA
3 N KOTEN Giuliano 1900 M ITA
3 N LOI Vittorio 1900 M ITA
3 N MARSON Roberto 1900 M ITA
3 N VENTURI Oliver 1900 M ITA
4 N GERMANY       GER
4 N GROTHE 1900 M GER
4 N LEICHT Dieter 1900 M A GER
4 N MAUS Reinhold 1900 M GER
Aug 1, 1972 - Aug 10, 1972 | Paralympic Games | Heidelberg
1 N ITALY       ITA
1 N MARSON Roberto 1900 M ITA
1 N ROSSI Franco 1900 M ITA
1 N ZANAROTTO Germano 1900 M ITA
2 N FRANCE       FRA
2 N FOUCRE Michel 1900 M FRA
2 N PRESTAT 1900 M FRA
2 N SOK Herbert 1900 M FRA
3 N GREAT BRITAIN       GBR
3 N CLARK J. 1900 M GBR
3 N THOMAS Cyril 1900 M A GBR
3 N WILLETT T. 1900 M GBR
Nov 5, 1968 - Nov 14, 1968 | Paralympic Games | Tel Aviv
1 N FRANCE       FRA
2 N ITALY       ITA
2 N LOI Vittorio 1900 M ITA
2 N MARSON Roberto 1900 M ITA
2 N ROSSI Franco 1900 M ITA
3 N GREAT BRITAIN       GBR
Nov 3, 1964 - Nov 12, 1964 | Paralympic Games | Tokio
1 N ITALY       ITA
1 N MARSON Roberto 1900 M ITA
1 N ROGO Renzo 1900 M ITA
1 N ROSSI Franco 1900 M ITA
2 N FRANCE       FRA
2 N BEC Serge 1900 M FRA
2 N FOUCRE Michel 1900 M FRA
2 N PLANCHON C. 1900 M FRA
3 N GREAT BRITAIN       GBR
3 N DICKINSON Brian 1900 M B GBR
3 N SHIPMAN J. 1900 M GBR
3 N THOMAS Cyril 1900 M A GBR
4 N AUSTRALIA       AUS
4 N HOOPER Gary 1900 M AUS
4 N MATHER-BROWN W. 1900 M AUS
4 N PONTA F. 1900 M AUS